Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

Реакција: Општина Ѓорче Петров не криела дека имало деца и наставници што патувале во Италија

Во текот на вчерашниот ден од страна на веб порталотwww.fokus.mkе објавен текст со наслов „Училиште од Ѓорче Петров 17 дена „крие“...

Повеќе

И ОРДАНОВСКИ СЕ КРСТИ: Во петката „тепачот“ Дурловски ќе се натпреварува со тепаната Шекеринска

-Нема да има друга значајна тема на овие избори, освен проверката дали оваа историја ќе се повтори? И тоа со веќе остварените ветувања од рефе...

Повеќе

ШЕФОТ НА СТОПАНСКА КОМОРА, АЗЕСКИ: АКО НЕ УМРЕМЕ ОД КОРОНА, ЌЕ УМРЕМЕ ОД ГЛАД ОД ЕКОНОМСКАТА КРИЗА КОЈА СЛЕДУВА!

Повеќе

НАРЕДБА ОД ВЛАДАТА: Задолжителна самоизолација на патниците и препорака да не се патува во 19 земји (инфографик)

Министерството за здравство објави листа со 19 земји со среден и висок ризик за патување поради присуството на корона вирусот на нивната т...

Повеќе

НЕ ГО ЗАСЛУЖУВАМЕ ОВОЈ БИСЕР: Околу 150 вреќи пластични шишиња исчистени од брегот на Охридското Езеро

Околу 150 вреќи пластични шишиња, остатоци од друга пластична и картонска амбалажа и други видови цврст отпад, денеска биле подигнати од крајбрежјет...

Повеќе

Листите на ВМРО ДПМНЕ како да ги правеле Грујо и Миленко мртви пијани у некоја кафана у Будимпешта!!!

Двајца обвинети од СЈО, Антоњо Милошоски и Игор Јанушев. Антоњо го слушавме како си нарачувал судски пресуди за својот татко. Лидерот на ордата што...

Повеќе

МОЖЕА ДА СТАВАТ ДРУГИ ПОЗВУЧНИ ИМИЊА, НО ЗНАЕТЕ ЛИ ЗОШТО СЕ ТИПОВИТЕ КАКО САФЕТ БИШЕВАЦ ДРАГОЦЕНИ ЗА ВМРО ДПМНЕ?!

Не е толку Сафет Бишевац битен политички за да се најде на чија и да било партиска листа. Има многу пославни јавни личности од него, кои можат да повл...

Повеќе

(ВИДЕО) ПОГЛЕДНЕТЕ КОЛКАВА КОАЛИЦИЈА ЗАСТАНА ЗАД СДСМ, ОВА Е ЦУНАМИ КОЕ ЌЕ ГАЗИ ВМРОВЦИ!

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО ОВА СЕГА ЌЕ ИМ ГО ОБЈАСНИ НА ВМРОВЦИТЕ: Еве како Бишевац ја поздрави промената на името и како го фалеше Заев

Вмровци го постираат Сафет, патем. Сега е нивен проблем. Еве не знам како Мицкоски ќе му објаснува на членството зошто кандидирал човек кој го позд...

Повеќе

(ВИДЕО) ФУРКАН САЛИУ РАСПАЛИ ПО ЈАНУШЕВ ЗА МИЛОШОСКИ И ТАРЧУЛОВСКИ, НО ЈАНУШЕВ ИЗБЕГА ОД ПРЕСОТ!

Генералниот секретар на ВМРО – ДПМНЕ, Игор Јанушев денеска одговараше на новинарски прашања видно нервозен и испотен, најверојатно заради типо...

Повеќе

СЦ „Борис Трајковски“ нема да работи во наредните 14 дена

– Спортскиот центар „Борис Трајковски” нема да работи во наредните 14 дена. Во соопштението на СЦ „Борис Трајковски&rd...

Повеќе

ОВА ТРЕБА СИТЕ ДА ГО ЗНААТ: Листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ризик од коронавирус

На веб страницата на Министерството за здравство:http://zdravstvo.gov.mk/korona-virus/ е поставена листа на земји со ниско, средно и високо ниво на ...

Повеќе

СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА ПРОГЛАСИ СВЕТСКА ПАНДЕМИЈА СО ВИРУСОТ КОРОНА ОТКАКО ВИРУСОТ ЗАГРОЗИ 120 000 ЗАБОЛЕНИ И 4000 ЖРТВИ!

The latest: • The World Health Organization has formally declared the COVID-19 outbreak a "pandemic."• There are more than 100,000 report...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВЛАДАТА МУ НАРЕДИ НА МВР ВЕДНАШ ДА ГИ АПСИ СИТЕ КОИ ЌЕ ШИРАТ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА КОРОНА НА СОЦИЈАЛНИ МРЕЖИ

- Владата му наложи на МВР да ги апси веднаш сите оние поединци или новинари кои ќе шират лажни вести за КОРОНА ВИРУСОТ на социјални мрежи! Министе...

Повеќе

(ВИДЕО) НАЈНОВИ ВЕСТИ ОД ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Нови двајца заболени од КОРОНА, комшии на брачниот пар од Центар Жупа, Дебар

Повеќе