Одберете локација на пристап

МОИТЕ ТАЈНИ СРЕДБИ СО ПАНЧЕВСКИ Насловот е новинарска класика да привлече читаност затоа што денеска сте окупирани со избори, а веста дека Владимир Панчевски е во притвор заслужува мало внимание. Сепак, постов не е празен. Нема да се сетам точно
Мартин Костовски, директорот на Службен весник, преку видое порака од својот Фејсбук профил ја демантираше информацијата која се рашири попладнево на социјалните мрежи, односно дека бил приведен од полицијата заради наводен обид за изборен фалсисик
Освен физичкиот напад, во снимка до која дојде „А1он“ од инцидентот меѓу Зоран Ѓорѓиевски, советник во Кабинетот на техничкиот министер Наќе Чулев, и началникот на Единицата за безбедност во сообраќај во СВР Тетово, Зоран Талев, с
На гласачко место бр.2695 во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ во Аеродром околу 13.15 часот претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не сакало да
На патот Осломеј – Кичево денеска бил претепан Мустафа Ахмети, таткото на Шеќерим Ахмети, познат како Ел Чека, лицето кое од Чикагообјавуваше аудио снимкиод разговори на високи функционери, членови на ДУИ. Според Блерим Ахмети, вториот син
Откако денес одредени портали пласираа аудио снимка на која извесна Маја, наводно вработена во општина Центар, им се јавува на граѓани со напомена да излезат и да гласаат, се огласи и градоначалникот на општина Центар, Саша Богдановиќ, кој ваквата
Денеска во околу 13:15 часот на гласачко место бр.„2695“ во ОУ „Ѓорѓија Пулевски“ претседателот на избирачкиот одбор побарал интервенција, бидејќи лице влегло на гласање со маска на лицето на која имало партиски симбол и не
Претседателот на ОК Чашка ВМРО-ДПМНЕ Зоран Здравевски со уште некои лица се сместени во куќа на 10 метри од избирачкото место, а таа куќа припаѓа на еден член на ВМРО-ДПМНЕ. Ги евидентираат лицата кои излегуваат на гласање, а еден од тие член
Државната изборна комисија попладнево информира дека излезноста на предвремените парламентарни избори до 17 часот е 38,78 проценти. Обработени се податоците од 3.459 избирачки места од вкупно 3.480 избирачки места. – Излезноста со оглед на ц
Претседателот на ОК на ВМРО-ДПМНЕ во Центар, Гане Петров е фатен од полицијата како врши поткуп на гласачи на скопското Кале. Тој бил приведен во полициската станица Беко и по сослушувањето бил пуштен на слобода, велат наши извори.

(ВИДЕО) ТРАМП ПРОГЛАСИ ВОНГРЕДНА СОСТОЈБА И ГО ПОВИКА НА ПОМОШ МОЌНИОТ ПРИВАТЕН СЕКТОР ЗА ДА СЕ СПРАВИ СО КОРОНА ВИРУСОТ, СО ПОМОШ НА ГИГАНТОТ GOOGLE СИТЕ АМЕРИКАНЦИ ЌЕ МОЖАТ ДА СЕ ТЕСТИРААТ ВО ЛАБОРАТОРИИ ПОД ПРИНЦИПОТ НА DRIVE TROUGH!

Повеќе

ВМРО ЗА МАКЕДОНИЈА МУ СЕ ПРИДРУЖИ НА СДСМ ВО БИТКАТА ЗА ЗЕМЈАТА ДА ОСТАНЕ НА ПРАВ ПАТ УШТЕ 4 ГОДИНИ

Станавме дел од Коалицијата „Можеме“. Оценувајќи дека не е време за идеолошки натпревар и поделби на проевропските сили во земјава, а с...

Повеќе

МАНЧЕВСКИ: НАСКОРО ЌЕ ПОЧНЕМЕ ДА ИСПРАЌАМЕ СМС ПОРАКИ ДО ГРАЃАНИТЕ ЗА ДА ГИ ИНФОРМИРАМЕ ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

- Голем број од услугите на администрацијата граѓаните може да ги најдат на порталот е-услуги, а исто така наскоро ќе почнеме да праќаме и СМС порак...

Повеќе

Владата донесе Одлука за мерки за спречување на внесување и ширење на Коронавирус COVID-19 со која сите нејзини мерки добиваат правна основа за нивно спроведување

Владата на Република Северна Македонија на својата 17-та седница го разгледа Записникот од состанокот на Координативното тело за прибирање и размена...

Повеќе

Вo понеделник седница на Советот за национална безбедност за состојбата со коронавирусот, Пендаровски вели дека не е крај на свет ако се одложат изборите за месец - два

Претседателот Стево Пендаровски за в понеделник свикал седница на Советот за национална безбедност со стандардниот состав ќе присуствуваат и м...

Повеќе

Филипче се бори и ден и ноќ! Ваков министер за здравство државата немала 10 години наназад! – гледачи во “Здраво Македонијо” на Канал 5

Во денешното издание на контактната емисија “Здраво Македонијо” емитувана на Канал 5 телевизија гледачите со лавина коментари во однос н...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАВНОСТА ВО ШОК: ВМРО ДПМНЕ ПОВЛЕЧЕ ДРЖАВНИЧКИ ПОТЕГ, РЕШИ ДА НЕ ЈА ПОЛИТИЗИРА СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВИРУСОТ, ДУРИ ОСТАВААТ И ОТВОРЕНА ВРАТА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВОВЕДУВАМЕ КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, 4 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД ДЕБАР, ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА Е НА ГРАНИЦА НА КРИТИЧНА СОСТОЈБА СО ДИШЕЊЕТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАШАЊЕТО ШТО ГО НАЛУТИ КУРТОН УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС - САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Со вакви имиња на листите како Милошоски, Тарчуловски, Мизрахи итн како да сакате намерно да изгубите на изборите?!

Повеќе

ИНЦИДЕНТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ: САШЕ ПОЛИТИКО ВЕРБАЛНО НАПАДНАТ ОД УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПОРАДИ ПОСТАВЕНО ПРАШАЊЕ КОН МИЦКОВСКИ!

Денеска во седиштето на ВМРО ДПМНЕ се случи немил инцидент при што новинарот и уредник на Мактел, Саше Политико беше нападнат ведбално од уредникот ...

Повеќе

Министерот Филипче објави веб страница со информации за корона вирусот

Сите информации за коронавирусот, прес-конференции, одлуки од седница на влада, прашања и одговори, како и листата на земји со ниско, средно и висок...

Повеќе

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

„Тој што за време на епидемија на некоја опасна заразна болест не постапи според прописите или наредбите со кои се определуваат мерки за неј...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ОБРАТИ НА ЈАВНОСТА ОД ВИЛАТА ВОДНО

Повеќе

ВЛАДАТА НАРЕДИ ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ: Се забранува влез на странски државјани од земјите со висок ризик!

Поради состојбата со корона вирусот во земјава, согласно заклучоците на Владата од последната седница, се воведува забрана за влез на странски држав...

Повеќе

(ВИДЕО) Полиција ги спречи автобусите на Нехар турс да заминат во Црна Гора

Автобусите на Нехар турс, кои се упатија кон Црна Гора, со полициска придружба биле вратени од граничен премин во 3 часот по полноќ. Возачите одбива...

Повеќе