Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ВМРО ДПМНЕ СЕ РАСПАЃА ПО СИТЕ ШЕФОВИ - Камиловски: Ќе формираме десничарска партија бидејќи ВМРО-ДПМНЕ повеќе не е десница

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Димовски: Доколку се смени власта и се промени претседателот на Кривичен, судските процеси ќе пропаднат

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Владата издвојува 1.1 милијарда денари за вработување на младите

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

Милиони евра ќе се слеат кај граѓаните, доаѓаат првите пари од повратот на ДДВ: Ќе биде исплатена “плата плус” за семејствата што скенираат фискални

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

БРАВО ОВА Е ЕВРОПСКА ВЛАДА: Од денеска трошењата на државата на увид на јавноста, презентирана нова веб платформа

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Шекеринска од Ресен: ВМРО ДПМНЕ трошеше на споменици, ние за 2.5 години изградивме 500 километри патишта

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

Голот на Радовиќ за триумфот на Еурофарм е прогласен за најубав во 8. коло од ЛШ

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

Отворена е првата неформална групна пракса по семејна медицина во поликлиниката „Букурешт“

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------...

Повеќе

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Светската здравствена организација ги оцени интегрираните услуги за домашна нега на Министерството за здравство како одлична мерка за поттикнување на унапредувањето на здравствените услуги кај граѓаните

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

Зорица Заева се дружеше со штитениците на Заводот за рехабилитација во Банско

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ГЕНЕРАЛОТ ЕКСПЛОДИРА НА КАНАЛ 5: Вие сте лажен десничар, само го манипулирате народот да заглавува во затвори, зошто самиот лично не отидовте да го тепате Заев!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ: НИ ТРЕБА УШТЕ ЕДЕН АВТОПАТ И ЌЕ БИДЕМЕ ТАМАН, МИСЛАМ НА АВТОПАТ ОД ВЕЛЕС ПРЕКУ БИТОЛА И ПРИЛЕП ДО РЕСЕН И ОХРИД!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ХАХАА, НОВИНАРКАТА НА СИТЕЛ МУ ГО ПОСТАВИ НА ПРЕМИЕРОТ ЗАЕВ НАЈГЛУПОТО ПРАШАЊЕ ВО ИСТОРИЈАТА НА ПОЛИТИКАТА И МЕДИУМИТЕ ОД АНТИКА ПА ДО ДЕНЕС!

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ЗАЕВ: Препораката на ДКСК за Анѓушев е беспредметна, Анѓушев беше изземен од одлучувањето за царината за акумулатори од Послка

* Реклами ---------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------...

Повеќе

ВМРО-ДПМНЕ повторно фатени во лага: Никогаш нема да има кампови за мигранти освен во нивните лажни вести

Министерството за внатрешни работи целосно ги демантира лагите и дезинформациите пласирани во одредени медиуми за некаква изградба на кампови за миг...

Повеќе