Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

СЕ СЛУЧИ ЧУДО НА ТЕЛМА: Игор Јанушев кој порасна во гаќите на Грујо го обвини Љупче Николовски дека бил поблизок до Груевски од него?!?!

Се случи вистинско чудо на Телма во Топ Тема. Ген секот на ВМРО ДПМНЕ, едно типче од Велес кое порасна буквално во гаќите на Грујо и дочека да биде ...

Повеќе

Реконструкцијата на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров во финална фаза

Градежните работи за реконструкција на улицата „Борис Сарафов“ се во завршна фаза и наскоро сообраќајницата ќе биде целосно реконструира...

Повеќе

БОМБА НА НИКОЛОВСКИ: ПАНЧО МИНОВ МНОГУ И ПОМОГНА НА ОВАА ВЛАДА ДА СЕ РЕШАТ ПРОБЛЕМИТЕ СО ЛОЗАРИТЕ ВО КАВАДАРЦИ, ПРОБЛЕМИ ТЕШКИ ДЕСЕТИЦИ МИЛИОНИ ЕВРА НАСЛЕДЕНИ ОД ВМРО ДПМНЕ!

- Со Панчо Минов ги решивме проблемите со Повардарие и винарија Стефани, проблеми тешки над 5 милиони евра кои им се должеа на лозарите во Кавадарци...

Повеќе

Македонската банкарска асоцијација апелира до клиентите да ги ограничат посетите во експозитурите

– Македонската банкарска асоцијација апелира до клиентите на банките, штедлиниците, Клириншката куќа и Македонското кредитно биро да ги ...

Повеќе

БРАВО, GRACIAS БРАЌА ШПАНЦИ: И покрај кризата околу корона вирусот и суспендирањето на сите други активности, Сенатот на Шпанија одлучи на 17.03 да одржи пленарна седница со една точка на дневен ред: Ратификација на членството на Северна Македонија во НАТО

И покрај прекинот на сите активности, шпанскиот Сентат закажа седница со единствена точка на дневен ред: Ратификација на Пристапниот протокол за чле...

Повеќе

Совет на општина Прилеп: Усвоени препораките на градоначалникот Јованоски за заштита од коронавирусот и Годишната сметка на општинскиот буџет

Денешната 41 седница на Советот на општина Прилеп, помина во знакот на усвојување на предложените препораки на градоначалникот Илија Јованоски за ...

Повеќе

Ова е лудост, ВМРО-ДПМНЕ и од коронавирусот сакаат само да направат дневно-политички поени! – Николовски во “Топ Тема”

Во вечерашново издание на дебатната емисија “Топ Тема” на Телма телевизија генералниот секретар Љупчо Николовски на прашањето дали ВМРО-...

Повеќе

Николовски му порача на Јанушев: Ќе се одговара за набавката автобуси во ЈСП, за фалсификување лични карти, за автопатските провизии, за панорамското тркало

„Ќе се одговара и за набавката на автобуси во јавното претпријатие, ќе се одговара и за фалсификувањето на лични карти,ќе се одговара и за а...

Повеќе

(ВИДЕО) ПАРТАЛИ ЛЕТАА НА ТЕЛМА: Јанушев и Николовски се караа на дебата, водителката мораше привремено да ја прекине

Генералните секретари на СДСМ и ВМРО-ДПМНЕ, Љупчо Николовски и Игор Јанушев на телевизија Телма водеа дебата под секое ниво, по што водителката отка...

Повеќе

(ВИДЕО) Николовски: Панчо Минов е на нашата листа затоа што заедно ги решивме проблемите што ги остави Груевски

Генералниот секретар на СДСМ, Љупчо Николовски во вечерашното гостување на телевизија Телма рече дека тие ги бирале и рангирале кандидите за пратени...

Повеќе

ОТКРИЕНА МНОГУ ИНТЕРЕСНА ПИКАНТЕРИЈА ЗА МИНАТОТО НА АЛЕКСАНДАР НИКОЛОВСКИ: ТОЈ БИЛ ВРСКАТА СО АМЕРИКАНСКИТЕ ПР АГЕНЦИИ КОИ СО НАРОДНИ ПАРИ МУ ДОГОВАРАА СРЕДБА НА ГРУЈО СО ХИЛАРИ КЛИНТОН!

Александар Николоски е уште еден остаток од режимот на Никола Груевски - иминуван како носител од Будимпешта.Не успевајќи на шверцерски начин да ста...

Повеќе

УТРЕ ВО 12 ЧАСОТ ПРЕТСЕДАТЕЛОТ ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ОБРАТИ НА НАЦИЈАТА: ДАЛИ ЌЕ ПРОГЛАСИ ВОНРЕДНА СОСТОЈБА ПОРАДИ КОРОНА ВИРУСОТ?!

Повеќе

СПАСОВСКИ ЗАДОВОЛЕН ОД РАБОТАТА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Сметам дека реално треба да му се поклониме на него и неговиот тим и на сите лекари и сестри кои се борат со вирусот!

- Не само што не размислувам да го сменам, туку реално мислам дека треба да му се поклониме на Венко Филипче, на неговиот тим и на сите лекари и мед...

Повеќе

ЗНМ со препораки за заштита на новинарите и медиумските работници од корона вирусот

Здружението на новинарите (ЗНМ) поради прогласената пандемија во светски рамки по брзото ширење на коронавирусот Ковид – 19 од страна на Светс...

Повеќе

Канадскиот премиер во самоизолација, неговата сопруга со симптоми на Корона

Канадскиот премиер Џастин Трудо се одлучи за самоизолација и работа од дома откако се појави сомнение дека неговата сопруга е заболена од Коро...

Повеќе