Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ОХРИЃАНЕЦОТ ЈА ПРЕТЕРА СО АРОГАНЦИЈАТА: Николовски во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче кое нема излезено од Муртино а себе си се престави како човек кој безмалку раководел со ЕУ!

Која невидена ароганција на Александар Николовски. Во својот говор на конвенцијата го престави Заев како селанче од Муртино кое нема излезено од сел...

Повеќе

И ГРАД СКОПЈЕ СЕ БОРИ СО КОРОНА ВИРУСОТ: ДЕЗИНФЕКЦИJА НА ТАКСИ ВОЗИЛАТА И JАВНИОТ ПРЕВОЗ И РЕДУЦИРАН ВОЗЕН РЕД

Град Скопје испрати препорака до сите такси превозници на подрачјето на градот Скопје да ги дезинфицираат такси возилата на дневна основа пред да се...

Повеќе

ИАКО Е ИКОНА НА ВМРО И НЕМА НИТУ ДАМКА ВО СВОЈАТА КАРИЕРА, ВМРОВЦИТЕ НЕ МУ ПРОСТИЈА ШТО ГО СПАСИ ЗАЕВ ОД УБИСТВО: КРИМОСОТ АНТОЊО НА ЛИСТА, СКРОМНИОТ И ЧИСТ ВЛАТЧЕ ВО АУТ!

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски синоќа ги објави целосните листи со кои ВМРО-ДПМНЕ ќе настапи на престојните избори. Јавноста ведна...

Повеќе

Партиските лидери на лидерска средба во 13 часот кај Спасовски за корона вирусот

Лидерите на СДСМ, ВМРО-ДПМНЕ, ДУИ, БЕСА, ДПА, Алијанса и Алтернатива денеска во 13 часот, како што најавија од Владата, ќе имаат...

Повеќе

АНТИ НАТО СИЛИТЕ СЕ ОБЕДИНИЈА ВО КОАЛИЦИЈА КОЈА ЌЕ СЕ ВИКА НИКОГАШ СЕВЕРНА - Eдинствена Македонија, ФРОДЕМ и Тврдокорните во коалиција за „лавовска борба за Македонија“

„Ова го правиме поради манипулативното и нечесно владеење на политичката гарнитура на власт, п...

Повеќе

ВЕНКО Е РОДЕН ЗА ВАКВИ КРИЗИ: ВО ЦЕЛАВА ЗБРКА УСПЕА ДА НАПРАВИ И МОБИЛНА АПЛИКАЦИЈА ЗА КОРОНА ВИРУСОТ

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА САШО ПЕШЕВ ОД ЊУ МОМЕНТ: Изборите мора да се одложат затоа што народот нема да излезе од дома да гласа, на сите им е поважен животот од тоа кој ќе биде на власт!

Повеќе

СО ФАКТИ, МАТЕМАТИЧКИ ПРЕЦИЗНО: ЕВЕ ЗОШТО СДСМ ЌЕ ПОБЕДИ УБЕДЛИВО!

Овој Заев кого го „оцрнувате" ја покачи минималната плата за 5.500 денари на 300.000 работници, ја покачи пензијата на 324.000 пензионери, ја ...

Повеќе

ТРИУМФ НА МИ-ТУ ДВИЖЕЊЕТО: МОЖНИОТ ХОЛИВУДСКИ ПРОДУЦЕНТ ХАРВИ ВАЈНСТЕЈН ОСУДЕН НА 23 ГОДИНИ ЗАТВОР ЗА СИЛУВАЊЕ И СЕКСУАЛНО МАЛТРЕТИРАЊЕ НА НЕКОЛКУ АКТЕРКИ

Вајнстин, кој беше обвинет од десетици жени за сексуално злоставување, минатиот месец бешепрогласен за виновенод поротата на судот во Њујорк, от...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ: Не е добро да се одложат изборите, нема таква причина, на лидерската средба ќе прецизираме каков вид кампања ќе се води

П1: Во текот на утрешниот ден е предвидена лидерска средба за што ќе се разговара, ќе има ли избори без кампања или е можно одлагање на веќе закажан...

Повеќе

(ВИДЕО) ФИЛИПЧЕ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: БЕЗ ПАНИКА, ЌЕ ГО ПОБЕДИМЕ ВИРУСОТ!

За мерките и препораките за заштита од корона вирус. Погледнете го интервјуто заВиди Вака. видео: Види вака

Повеќе

Видео на СЗО: Како се пренесува корона вирусот и како да се заштитите

Повеќе

Филипче кон здравствените работници: Откажете ги приватните патувања, драгоцени сте во овие моменти!

Апел за откажување на приватните патувања на здравствените работници дојде од министерот за здравство, Венко Филипче. „Сакам да упатам апел к...

Повеќе

ФОТО КОЕ КАЖУВА СЕ!!!

МИЦКО ПОТПИШУВА КОАЛИЦИСКИ ДОГОВОР, ОД ЛЕВО ЧОВЕКОТ АМНЕСТИРАН ЗА 27-МИ АПРИЛ, ВЕЧЕН ЗАГАР НА ЅИНГО, ОД ДЕСНО ДРУГАРЧЕТО НА СРПСКИОТ АГЕНТ ЖИВАЉЕВИЌ...

Повеќе

Реакција: Општина Ѓорче Петров не криела дека имало деца и наставници што патувале во Италија

Во текот на вчерашниот ден од страна на веб порталотwww.fokus.mkе објавен текст со наслов „Училиште од Ѓорче Петров 17 дена „крие“...

Повеќе