Одберете локација на пристап

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлуката со која од задутре се воведува дополнителна забрана за движење на граѓаните, односно се продолжув
Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто кој дење ноќе прави мајмунарии против СДСМ но и против нашата земја. Мафијашки го изнесоа Груевски
Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volonterite od strumickiot opstinski krizen stab i humanitarni nevladini drustva, Vo tekot na denesniot d
52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма полицаецот бил ангажиран на новиот граничен премин Белановце кон Косово. Последните десетина дена не
Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и протоколи за заштита на пациентите и вработените. – За оние кои не можат да дојдат во клиниката
На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на придонесот задоцнила повеќе од 60 дена, односно имаат долг за неплатен придонес, можат во здравственит
Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна терапија и инфузија, но кога бил прашуван по телефон, не кажал дека очекува резулати за КОВИД-19, дали и
Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб. Во Британија бројот на заразени се искачи на 51 000 а бројот на починати на 5500.
Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како што објави Османи, од среда полицискиот час ќе биде од 16 до 05 часот, додека за време на викенд 24
Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа која ја нашол на интернет. Речиси успеал сите да ги добие и сите решиле да пратат авиони од типот Иљу
Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена утрово. Станува збор за првиот пациент од Кочани кај кого беше дијагностициран ковид-19. Во ов

ФОТО НА ДЕНОТ: ЕДИ РАМА ОТИДЕ НА УЛИЦИТЕ НА ТИРАНА ДА СЕ РАСПРАВА СО ГРАЃАНИТЕ КОИ НЕ СЕДАТ ДОМА

Инаку Еди Рама овие денови ја кажа најлегендарната реченица - Ако не седиме дома, нема да има место ни на гробиштата ни во болниците!

Повеќе

ЗАЕВ ЗА ДОЈЧЕ ВЕЛЕ: Го остваруваме она што го сонуваа генерации пред нас

Добивме потврда дека храбрите чекори се вреднувани, дека успехот дома високо се цени и надвор, во интервју заДојче веле, вели лидерот на СДСМ, по од...

Повеќе

ШОКАНТНО: Неодговорната директорка која доби отказ заразила пет свои колеги - петмина лекари од Кожната клиника заболени од корона вирусот!

Петмина од новозаболените од корона вирусот се вработени од Кожната клиника, рече министерот за здравство Венко Филипче, на денешната прес -конферен...

Повеќе

Димитров: Пет илјади граѓани побарале да се вратат во земјава, половина се согласиле на карантин

Пет илјади македонски граѓани кои се наоѓаат надвор од државата побарале помош од Министерството за надворешни работи да се вратат дома – до к...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) МНОГУ ЛОШИ ВЕСТИ ДЕНЕСКА: ТРЕТА ЖРТВА ОД КОРОНА, 29 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Повеќе

ТВ ВИС од Струмица ноќеска изгоре во пожар, ССНМ, ЗНМ и СЕММ апелираат да и се помогне на телевизијата

Фото: ТВ ВИС Рано утрово околу 2 часот изби пожар во зградата на поранешната касарна во Струмица каде се сместени просториите на регионал...

Повеќе

Генералниот извршен директор на Развојна банка Наумов: Од полноќ почнува аплицирањето за првата бескаматна линија кредити како поддршка на бизнисот во справувањето со КОВИД-19

Првите 5,7 милиони евра бескаматни кредити како директна помош за микро, мали и средни претпријатија во борбата со КОВИД-19 од полноќ се достапни на...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ ШТО ЌЕ СЕ ПРАВИ СО ВАКВА СТОКА: Свештеници во Кавадарци против коронавирусот. Го осветуваат градот и ги поттикнуваат граѓаните да одат во црква!

Повеќе

ВРАБОТЕНИ ВО НАЈГОЛЕМАТА ФАБРИКА ВО СВЕТИ НИКОЛЕ СЕ ЖАЛАТ ДЕКА ГАЗДАТА НЕ ИМ ДОЗВОЛУВА ДА ОСТАНАТ ДОМА, ИМ СЕ ЗАКАНУВА СО ОТКАЗ!

Zdravo Sase Redovno te pratime i citame pa resiv da ti se obratam za pomos. Tvojot portal e vlijatelen i smetam deka so edna objava ke ni po...

Повеќе

ТЕЛЕКАБЕЛ: Ве известуваме дека од 20.03.2020 година имате можност да следите 13 канали од пакетот Балкан + бесплатно, меѓу нив ги имате RTL HR,RTL 2 , RTL Living, RTL Kockica, Jugoton...

Телекабел Yesterday at 1:42 PM· Oд вечерва следете го новото возбудливо шоу Gold Rush: Dave Turin's Lost Mine на Discovery Channel ...

Повеќе

НАРОДОТ СЕ ЧУДИ: ЗОШТО ДРЖАВАТА ДА ИМ ПОМАГА ОД БУЏЕТОТ НА МИЛИОНЕРИТЕ ЅИНГО И СТОЈМЕНОВ?!?!?!

Телевизиите Сител и Канал 5 кои намлатија 25 милиона евра од 12 години режим на ВМРО ДПМНЕ сега бараат помош од државата?!?! Агенцијата за медиуми ...

Повеќе

КОРОНАТА НЕ СТИВНУВА ВО ЗЕМЈАВА: НОВИ 29 СЛУЧАИ, ЗА ПРВ ПАТ БОЛЕСТА СЕ ПОЈАВИ ВО ВЕЛЕС И ПРИЛЕП!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатите 24 часа се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. По градо...

Повеќе

(ВИДЕО) Проф. Д-р Љубомир Д. Фрчковски, декан на факултет за правни и политички науки: Шокот на самоизолација!

Повеќе

ФОН УНИВЕРЗИТЕТ СЕ РЕБРЕНДИРА ВО АМЕРИКАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ НА ЕВРОПА

Continental transformation 2020:🇺🇸🇪🇺🇲🇰American University of Europe - FON - SKOPJE Почитувани, На почетокот од овој милениум, во 2003 година...

Повеќе

Заев на утрински брифинг: Солидарност мој народе, побогатите да платат повеќе и да дадат најголем придонес за надминување на кризата

Повикувам на солидарност кај граѓаните, во вакви услови на здравствена и економска криза. Секако најбогатите треба да дадат најголем придонес за н...

Повеќе