Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ЦРН ДЕН ДЕНЕСКА: Починаа двајца заболени од Ковид 19 - Регистрирани се 46 нови случаи

На Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби починаа двајца пациенти. Едниот пациент на возраст од 70 години од Куманово кој од коморбидит...

Повеќе

(ВИДЕО) ШОКАНТНО: Лидерот на ВМРО ДПМНЕ од Прилеп бара да се отпуштат од работа сите оние кои работат на определено време и да останат на улица без приходи!

Повеќе

ДОДЕКА НАРОДОТ СПАСУВА ЖИВА ГЛАВА ОД КОРОНАТА: Камчев го нападнал Боки 13 пред судот, ги делела полицијата

Полицијата спречила вербалниот конфликт меѓу Јордан Камчев и Бојан Јованоски да прерасне во физичка пресметка , од како претходно Јованоски ...

Повеќе

ПОРАДИ БРЗО ШИРЕЊЕ НА КОРОНА, ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Во Куманово цел викенд полициски час - од петок во 21 часот до понеделник во 5 часот, а од понеделник од 16 часот!

Владата донесе одлука за забрана на движење на наслението, односно полициски час на територијата на општина Куманово и тоа целосна забрана во време ...

Повеќе

ВИЦ НА СМЕТКА НА КУМАНОВЦИ, ДРЖЕТЕ СЕ, ЦЕЛА МАКЕДОНИЈА Е СО ВАС

Повеќе

СЕДНЕТЕ КОГА ЌЕ ГО ЧИТАТЕ ОВА, НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА, ВМРО КОНЕЧНО НАПРАВИ НЕШТО ДОБРО ЗА ЗЕМЈАТА И НАРОДОТ: Мицкоски побарал помош од Јанша, тој испратил авион со заштитна опрема за Македонија!

Лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ во вторникот му се јавил на својот пријател, премиерот на Словенија и лидер на нивната сестринска партија СДС, Ја...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ Е ЧУДО ОД ГРАДОНАЧАЛНИК: 2019-TA ГРАДОТ СКОПЈЕ ЈА ЗАВРШИЛ СО 10 МИЛИОНА ЕВРА ВИШОК ВО КАСАТА, А 2018-ТА СО 5 МИЛИОНА ЕВРА ВИШОК КОИ НЕ СЕ ЧЕПНАТИ, ПРИТОА НЕ СЕ ЗАДОЛЖИЛ СО НОВИ КРЕДИТИ И ВРАТИЛ СТАРИ ДОЛГОВИ!

Петре Шилегов важи за најбогат политичар со имотен лист тежок околу 1 милион евра. Повеќето од тоа се наследени станови од родители на сопругата, но...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: ПРЕЗЕМАВМЕ КОНКРЕТНИ ЧЕКОРИ СО КОИ ВО ГОЛЕМА МЕРА ЈА ПОМАГАМЕ ДОМАШНАТА ЕКОНОМИЈА

Градоначалникот Шилегов на денешната прес-конференција ги соопшти конкретните мерки што ги презема Градот Скопје во интерес на полесно надминување н...

Повеќе

БОМБА ОД ВЛАДАТА: Минимална гарантирана помош за невработените, енергетски додаток за 30.000 лица и образовен додаток за 17.000 ученици

Со вториот пакет мерки на Владата насочени кон надминување и ублажување на последиците од здравствено-економската криза, покрај заштита на работните...

Повеќе

СОВЕТОТ НА ГРАД СКОПЈЕ ОДРЖУВА СЕДНИЦА НА ОТВОРЕНО

Советот на Град Скопје денеска, 03.04.2020 година, петок, одржува седници на отворено, на просторот пред салата на Советот на Град Скопје, во време ...

Повеќе

РУСИЈА ТРГНА ВО КОРОНА ПР КАМПАЊА: Лукоил Македонија им доделува гориво на институциите кои се справуваат со корона вирусот

Лукоил Македонија донесе одлука да додели гориво во вкупна количина од 15.000 литри на институциите кои се во првите борбени редови во справувањето ...

Повеќе

ВАКВИТЕ МАЛИ ПОБЕДИ РАДУВААТ: Нема коронавирус бебето родено на ГАК од мајка позитивна на вирусот

Министерството за здравство информира дека е негативен на Ковид-19 резултатот на бебето родено на 30 март на Клиниката за гинекологија и акушерство ...

Повеќе

(ВИДЕО) СТАВРЕВСКИ И ЈАНКУЛОВСКА ЗА ОСУДЕНИОТ ТАЛЕВСКИ: Кај што е неспособен, уште тежок криминалец, ама и перфиден актер она, глумец!

Разговор помеѓу Зоран Ставревски и Гордана Јанкуловска ГЈ: Ало? ЗС: Горде шо праиш? ГЈ: Еве вести. ЗС: Добро. ГЈ: Ти? ЗС: Еве ја сега пошто за...

Повеќе

ПЕТРИТ САРАЧИНИ ЗА ГЕРО: Оние што плукаа по „пиарчиите“, испаднаа најголеми „пиарчии“ на профитерите и криминалците!

Повеќе

АЛКАЛОИД: Dezintal 0,2 % во ново пакување

Повеќе