Одберете локација на пристап

Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ДЕ БРЕ ЧОВЕЧЕ: ОВОЈ ПА НАЈВЕРОЈАТНО И КОГА ИМА СЕКС СО ЖЕНА МУ ГО СПОМЕНУВА ВИЦЕ ЗАЕВ, ОПСЕДНАТ Е СО БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на партиска дебата, рекол дека државата има неспособно водство кое не знае да се справи со оваа криза,објави порта...

Повеќе

Шилегов: Ќе ги ослободиме угостителите од надомест за урбана опрема и ќе ја намалиме фирмарината

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најавува дека ќе стори се да им излезе во пресрет на сограѓаните кои трпат штети од справувањето ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЧЕРАШНИОТ НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: ВЕЛИ ДЕКА КОРОНА Е СВЕТСКИ ЗАГОВОР, ДОШОЛ КРАЈОТ НА ИНТЕРНЕТОТ И КОМПЈУТЕРИТЕ - БАБА ЈЕ СКРОЗ ПРОЛУПАЛА - КОМЕНТИРААТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ВЧЕРАШНИОТ НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА

Линк до видеото кое е хит на социјалните мрежи, овде.

Повеќе

ЦЕЛАТА ДРЖАВА СЕ ОБИДУВА ДА ЈА ИЗБЕГНЕ КАТАСТРОФАТА: Синоќа се вршеше дезинфекција на улиците и јавните површини во општина Пробиштип

Повеќе

Владата излезе со сет економски мерки за ублаѓување на кризата предизвикана од епидемијата: Бескаматни кредити за компаниите и субвенција на придонеси на плати до 50 отсто

Покрај здравствените ризици корона вирусот донесе и еднакво големи предизвици за светската економија. Таа трпи засега се уште несогледливи последици...

Повеќе

Дезинфекција во градинките, основните и средните училишта во Кисела Вода

Центарот за јавно здравје Скопје спроведува голема акција за дезинфекција во сите детски градинки, основни и средни училишта, лоцирани на тери...

Повеќе

Шилегов: Слушајте го Венко. Нема тука политика. Има животи. Мој, негов, Ваши. На нацијата

За Венко: Имам можност лично да го знам тој човек. И среќен сум. Некогаш мислам дека не секогаш бевме (сме) фер кон него. Замислете се почитувани,...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ДРАМА НА ВОДНО - ЛЕТАЛЕ ПЦОВКИ И КЛЕТВИ ВО КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ!

Мицковски ги предложил Каракамишева и Сиљановска како уставни правни експерти во тимот експерти кои во кабинетот на Пендаровски требало да најдат ре...

Повеќе

СИЉАНОВСКА Е ЕДНА НЕВИДЕНА ЗАБЕГОТИНА...

Повеќе

Е ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ: УЈП НЕМА ДА БЛОКИРА СМЕТКИ НА ФИРМИ ПОРАДИ НЕПЛАТЕН ДАНОК ДОДЕКА ТРААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА ЗА КОРОНА ВИРУС

Управата за јавни приходи ги информира даночните обврзници дека нема да презема никакви дополнителни мерки и да доставува решенија за присилна напла...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Во вонредна состојба не престанува животот, стопанството и економијата нормално ќе функционираат во услови и мерки за заштита на јавното здравје и здравјето на граѓаните и за секоја одлука што ќе се носи јавноста ќе биде информирана на редовна дневна основа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски на денешните прес-конференции на кои доминираше предлогот за воведување на...

Повеќе

ВЛАДАТА ГИ ЗАСУКА РАКАВИТЕ И УБАЦИ ВО ПЕТА БРЗИНА: ОГЛАС ЗА МАКЕДОНСКИ ФАБРИКИ ДА ПОЧНАТ СО ПРОИЗВОДСТВО НА ЗАШТИТНИ МАСКИ, ЌЕ СЕ ПРАТАТ ЧАРТЕР АВИОНИ НА ВИЗ ЕР ДА ГИ СОБЕРАТ НАШИТЕ ГРАЃАНИ ЗАГЛАВЕНИ ПО АЕРОДРОМИТЕ ВО ЕВРОПА, ЌЕ СЕ ПРАВАТ КОНТРОЛИ НА ЗАТВОРЕНИ ОРДИНАЦИИ НА МАТИЧНИ ЛЕКАРИ

Одлуки од 22 седница на Владата: Владата предложи Собранието на Република Северна Македонија да утврди постоење на вонредна состојба на територијата...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ МУ СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА ПЕНДАРОВСКИ: Ја поздравувам одлуката за воведување вонредна состојба во борбата против коронавирусот. Тоа ќе придонесе за брзо и ефикасно да се спроведуваат мерките за заштита на здравјето на граѓаните, и за економските мерки за помош кон стопанството и граѓаните

Повеќе

БОМБА ОД НИНО ТОДОРОВ: Филипче одлично се бори со епидемијата!!!

Поранешниот министер за здравство Никола Тодоров во колумна за „Дојче веле“ имаше пофални зборови за наследникот Венко Филипче...

Повеќе

УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПРЕТЕРА СО ЛАЖНИТЕ ВЕСТИ - ВЛАДАТА МУ СЕ ЗАКАНУВА ДЕКА КРИВИЧНО ЌЕ ОДГОВАРА: НЕМА НИКАКОВ ИЗВОЗ НА ПЧЕНИЦА ЗА КОСОВО, ТОА Е ЧИСТА ЛАГА!

Повеќе