Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: Стигна вест од Брисел, постигнат е консензус за Македонија да почне преговори со ЕУ

Од Брисел стигна вест дека е постигнат консензус за почнување преговори со Македонија, и тоа безусловни. Таа одлука чекаме да се потврди, изјави на ...

Повеќе

(ВИДЕО) НИКОЛОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ НЕМА ДА ЈА КОЧИ НОВАТА ЕВРО ОБВРЗНИЦА ОД 400 МИЛИОНИ ЕВРА, САМО ЌЕ ВРШИМЕ МОНИТОРИНГ ЗА ШТО ЌЕ СЕ ТРОШАТ ПАРИТЕ

Повеќе

ОД ДЕН ВО ДЕН СИТУАЦИЈАТА СЕ ВЛОШУВА: Нови седум заразени од Дебар и од Скопје, досега 42, двајца болни со пневмонија

Министерството за здравство информира дека во рамките на процесот за ран скрининг на заболени од коронавирус кој започна во неколку општини, в...

Повеќе

РЕАКЦИЈА ОД КАБИНЕТОТ НА ПРЕТСЕДАТЕЛОТ: НЕ СЕ ТОЧНИ ИНФОРМАЦИИТЕ ДЕКА ИМАЛО ГОЛЕМИ ТЕНЗИИ МЕЃУ ПРАВНИТЕ ЕКСПЕРТИ, ДЕБАТАТА БЕШЕ НА АКАДЕМСКО НИВО

Од кабинетот на претседателот Пендаровски ја демантираат вчерашната вест на Мактел дека имало голема тензија и кавги меѓу правните екперти од тимот ...

Повеќе

ДЕ БРЕ ЧОВЕЧЕ: ОВОЈ ПА НАЈВЕРОЈАТНО И КОГА ИМА СЕКС СО ЖЕНА МУ ГО СПОМЕНУВА ВИЦЕ ЗАЕВ, ОПСЕДНАТ Е СО БРАТОТ НА ПРЕМИЕРОТ!

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, на партиска дебата, рекол дека државата има неспособно водство кое не знае да се справи со оваа криза,објави порта...

Повеќе

Шилегов: Ќе ги ослободиме угостителите од надомест за урбана опрема и ќе ја намалиме фирмарината

Градоначалникот на Скопје, Петре Шилегов најавува дека ќе стори се да им излезе во пресрет на сограѓаните кои трпат штети од справувањето ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЧЕРАШНИОТ НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА Е ХИТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ: ВЕЛИ ДЕКА КОРОНА Е СВЕТСКИ ЗАГОВОР, ДОШОЛ КРАЈОТ НА ИНТЕРНЕТОТ И КОМПЈУТЕРИТЕ - БАБА ЈЕ СКРОЗ ПРОЛУПАЛА - КОМЕНТИРААТ НА СОЦИЈАЛНИТЕ МРЕЖИ ЗА ВЧЕРАШНИОТ НАСТАП НА СИЉАНОВСКА НА АЛФА

Линк до видеото кое е хит на социјалните мрежи, овде.

Повеќе

ЦЕЛАТА ДРЖАВА СЕ ОБИДУВА ДА ЈА ИЗБЕГНЕ КАТАСТРОФАТА: Синоќа се вршеше дезинфекција на улиците и јавните површини во општина Пробиштип

Повеќе

Владата излезе со сет економски мерки за ублаѓување на кризата предизвикана од епидемијата: Бескаматни кредити за компаниите и субвенција на придонеси на плати до 50 отсто

Покрај здравствените ризици корона вирусот донесе и еднакво големи предизвици за светската економија. Таа трпи засега се уште несогледливи последици...

Повеќе

Дезинфекција во градинките, основните и средните училишта во Кисела Вода

Центарот за јавно здравје Скопје спроведува голема акција за дезинфекција во сите детски градинки, основни и средни училишта, лоцирани на тери...

Повеќе

Шилегов: Слушајте го Венко. Нема тука политика. Има животи. Мој, негов, Ваши. На нацијата

За Венко: Имам можност лично да го знам тој човек. И среќен сум. Некогаш мислам дека не секогаш бевме (сме) фер кон него. Замислете се почитувани,...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ДРАМА НА ВОДНО - ЛЕТАЛЕ ПЦОВКИ И КЛЕТВИ ВО КАБИНЕТОТ НА ПЕНДАРОВСКИ!

Мицковски ги предложил Каракамишева и Сиљановска како уставни правни експерти во тимот експерти кои во кабинетот на Пендаровски требало да најдат ре...

Повеќе

СИЉАНОВСКА Е ЕДНА НЕВИДЕНА ЗАБЕГОТИНА...

Повеќе

Е ОВА Е ВЕСТ НА ДЕНОТ: УЈП НЕМА ДА БЛОКИРА СМЕТКИ НА ФИРМИ ПОРАДИ НЕПЛАТЕН ДАНОК ДОДЕКА ТРААТ МЕРКИТЕ НА ВЛАДАТА ЗА КОРОНА ВИРУС

Управата за јавни приходи ги информира даночните обврзници дека нема да презема никакви дополнителни мерки и да доставува решенија за присилна напла...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Во вонредна состојба не престанува животот, стопанството и економијата нормално ќе функционираат во услови и мерки за заштита на јавното здравје и здравјето на граѓаните и за секоја одлука што ќе се носи јавноста ќе биде информирана на редовна дневна основа

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски на денешните прес-конференции на кои доминираше предлогот за воведување на...

Повеќе