Одберете локација на пристап

Владата на денешната седница донесе и измени и дополнувања на протоколите за работа на кафулињата и на угостителските објекти за исхрана со кои се укинуваат ограничувањата за седење на две лица на една маса, како и ограничувањето со кое се опре
Гостиварското обвинителство поднесе обвинителен предлог за гостиварецот кој пред неколку дена беше уапсен бидејќи му се закануваше на премиерот на техничката Влада на Фејсбук. -Осомничениот преку својот профил на социјалната мрежа Фејс
- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството

Најголем дел, околу пет илјади работници од Дрекслмаер во Кавадарци од понеделник ќе користат платен одмор од две недели

Најголем дел од околу пет илјади работници од Дрекслмаер од понеделник ќе користат одмор. Од фабриката потврдуваат за МИА дека од следната седмица...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВ СЕ ОБРАТИ ДО ЈАВНОСТА: СИТУАЦИЈАТА ВО СВЕТОТ Е СТРАШНА, ОВДЕ СЕ РАБОТИ ЗА ЖИВОТ И СМРТ НА НАШИТЕ НАЈБЛИСКИ!!!Ајде заедно да им помогнеме на институциите, на јавното здравство, преку наш личен пример, преку лична одговорност. Да останеме дома, да нема никакви собири, да користиме средства за дезинфекција и често да миеме раце!

Почитувани граѓани, Живееме во тешко време кога сите заедно делиме иста мака и сме исправени пред предизвикот заеднички да се избориме. Зато...

Повеќе

КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА АД СКОПЈЕ: Во периодот од 16.03.2020 до 15.04.2020 сите денарски налози за физички лица пуштени кон резиденти преку Интернет банка и мБанка на Комерцијална банка АД Скопје ќе бидат бесплатни

Мерката се воведува со цел корисниците да бидат насочени кон користење на алтернативните канали и максимално да избегнуваат посета на експозитурите,...

Повеќе

ГДУ: Партиите да ги вратат милионите евра во буџетот што ги земаа од истиот, да се престане со исплаќање на плати на пратениците а средствата Владата да ги насочи кон здравствениот систем

ГДУ предлага неколку мерки со цел финансиски да се помогне здравствениот систем - Да се престане со исплаќање на плати на пратениците кои така или ...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: Дезинфекција на улици во Батинци и главниот пат кон Дрисла

Повеќе

МТСП: Обезбедуваме хигиенски пакети за семејствата што живеат во супстандардни услови

Министерството за труд и социјалнаполитика информира дека во тек е дистрибуција напакети со средства за лична хигиена и за дезинфекцијазасемејствата...

Повеќе

СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА ЕСКАЛИРА И ПОЛЕКА СЕ БЛИЖИМЕ КОН ПИКОТ НА БОЛЕСТА: Состојбата со коронавирусот во земјата до 10.00 часот - 19 новозаболени на коронавирус - бројката на дијагностицирани пациенти во земјата е 67 лица

Почитувани, Министерството за здравство информира дека вчера попладне и во текот на ноќта преку ИЈЗ на коронавирус беа тестирани 71 лице. Од...

Повеќе

О БОЖЕ ГОСПОДЕ, МИЦКОВСКИ СЕ ОГРАДИ ОД ВМРО ДПМНЕ?!?!?

Овие ВМРОВЦИТЕ се едни такви епски шарлатани што тоа не се трпи. Линк до видео во кое Мицковски се оградува од ВМРО ДПМНЕ, односно се огради од сит...

Повеќе

ГДУ: Предлагаме уште 4 мерки и препораки, кои сметаме дека треба да се воведат за поголема ефикасност во борбата против вирусот Ковид-19 а и да се намали негативниот ефект врз економијата во нашата земја

Соопштение до медиумите: Останете дома, човечкиот живот е најважното нешто! Во врска со настанатата ситуација а имено објавената вондредна состојб...

Повеќе

Заев: Државата ќе помогне и на медиумите, бидејќи компаниите ги откажуваат рекламите

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Click Plus“ наТВ21порача дека државата ќе им помогне и на медиумите затоа што компаниите ги откажуваат рекл...

Повеќе

НУКЛЕАРНА БОМБА НА ЗАЕВ: Во следните три месеци нема да се плаќаат рати за кредити и нема да работат извршителите

Следува поместување на плаќањето на кредитите и одлагање на извршувањата од извршителите, најави лидерот на СДСМ Зоран Заев во емисијата Клик плус н...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Подобро ќе се справивме со кризата од сите земји во регионот

Повеќе

Услугите од ПОЦ исклучиво по електронски пат во следните две недели

Јавното претпријатие „Паркинзи“ на Општина Центар од утре поради ситуацијата со коронавирусот привремено ќе ги затвори шалтерите з...

Повеќе

ФИЛМСКИ ПРЕСВРТ: ВО ДЕБАР ВИРУСОТ ГО РАШИРИЛЕ ТОКМУ ЛЕКАРИТЕ ОД БОЛНИЦАТА, СЕ СТРАВУВА ДЕКА СЕ ЗАРАЗЕНИ СИТЕ ДЕЛЕГАТИ ОД КОНГРЕСОТ НА АЛБАНСКА АЛИЈАНСА

Се чувствувам добро, и покрај тоа што тестот покажа дека сум позитивен на коронавирусот, јас се уште немам никави симптоми, вели д-р. Арбен Аголи од...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СМИСЛИЈА НОВА ПАРТИСКА КАМПАЊА СРЕДЕ БИТКА СО КОРОНА ВИРУС

Повеќе