Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ШТО СМЕ И ЗГРЕШИЛЕ НА ФАМИЛИЈАТА КОНДРАТЕНКО: Го ширел вирусот синот, но и таткото – заразил медицинска сестра од Домашна посета

Медицинската сестра од Домашна посета била заразена со коронавирус од лице кое во Итната медицинска помош побарало да му биде ставена ампуларна тера...

Повеќе

БРИТАНЦИТЕ ВО ШОК: ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН СТАВЕН НА РЕСПИРАТОРИ, СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ОТКАКО ПРЕД 10 ДЕНА ЗАБОЛЕ ОД КОРОНА

Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб...

Повеќе

БОМБА НА ОСМАНИ: Османи: Полицискиот час од среда ќе биде од 16 до 05 часот, а за време на викендот 24 часа!

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како ...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРИТЕ СО БРУТАЛНИ ПРАШАЊА МУ ГО ЗАГОРЧИЈА ПРЕСОТ НА МИЦКОВСКИ СО СИЈАРТО: КАКО НЕ ВИ Е СРАМ ГРУЈО ДА ВИ ЈА ПРАВИ АГЕНДАТА, ОБВИНУВАТЕ ЗА ПОЛИТИКАНСТВО А ВИЕ СТЕ ГЛАВЕН ПОЛИТИКАНТ ВО КРИЗАВА!

Повеќе

ДРАМА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ - МИЦКОВСКИ СЕ ПРЕТЕРА: АВИОНИ СО МЕДИЦИНСКА ПОМОШ НАЈАВИЛЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА, МЕКСИЧКИОТ НАРКО КАРТЕЛ, ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА, ИСИС, ХЕЗБОЛАХ, ВЕНЕЦУЕЛА, БЕЛОРУСИЈА, КАЗАХСТАН, ТАЛИБАНЦИТЕ ОД АВГАНИСТАН, ППК ОД КУРДИСТАН, АЛ НУСРА, ФАТАХ!

Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа ко...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ЦЕЛИ 8 ЧАСА ТРАЕШЕ ВЧЕРА ХАКЕРСКИОТ НАПАД НА МАКТЕЛ.МК

Порталот Мактел вчера беше под жесток хакерски напад кој траеше неверојатни 8 часа! Систем инженерите во хистинг компанијата која се грижи за портал...

Повеќе

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА ОБЈАВИ: ДОНАЦИЈА ОД 1 МИЛИОН ДОЛАРИ ВО ФОНДОТ ЗА КОРОНА НА ВЛАДАТА НА РСМ

Повеќе

ДИМИТРОВ ВО СТИЛОТ НА СВЕТСКИ ДИПЛОМАТ ИАКО Е СВЕСЕН ЗА ПРЉАВАТА ИГРА КОЈА ЈА ИГРА ОРБАН: БЛАГОДАРНОСТ ДО УНГАРИЈА ЗА СЕТА ПОМОШ!

Повеќе

И МЛАДИТЕ УМИРААТ ОД КОРОНА: Почина 40-годишен кочанчанец заразен од корона вирусот

Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена ...

Повеќе

Приведени 59 граѓани за време на полицискиот час изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие полицијата евидентирала дека 72 граѓани не ја почитувале забраната за движење во полицискиот час. Од нив биле приве...

Повеќе

Османи и Наќе го пречекаа Сијарто и унгарската помош од 100.000 маски и 5.000 скафандери

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи...

Повеќе

Колев: Светот има пари, но Македонија е пред банкрот!

Никој не сака да го постави прашањето зошто во момент на криза, кога речиси сите баарат кредити и голем дел од нив ќе земат колку што им треба дури ...

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: ЛИДЕРОТ НА БРИТАНИЈА, ПРВ СВЕТСКИ ЛИДЕР КОЈ Е ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА ОТКАКО ПРЕД 10 ДЕНА СЕ ЗАРАЗИ СО КОРОНА

Поради се повеќе симптоми карактеристични за болеста Ковид 19, британскиот премиер вечерва е примен во болница во Лондон откако пред 10 дена се зара...

Повеќе

Идната недела ќе се активира апликацијата за следење преку ГПС на луѓето кои имале контакти со заболени лица

Министерот за информатичко општество и адинистрација Дамјан Манчевски прецизира дека апликацијата за следење на луѓето кои имале контакти со заболен...

Повеќе

СМРДИ НА РЕЖИМ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: ЗА ПРВ ПАТ, ВМРО ДПМНЕ ОДБИ ДА МУ ДОЗВОЛИ НА САШЕ ПОЛИТИКО ДА ПОСТАВИ ПРАШАЊА ДО МИЦКОВСКИ!

Овие денови поради кризата со Корона, прашања до лидерот на ВМРО ДПМНЕ се поставуваат преку мејл, но денеска за прв прашањата од Саше Политико не му...

Повеќе