Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ГАЗИ БАБА ЛИЧНО ДЕЛЕШЕ ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ ВО ОПШТИНАТА

Повеќе

ГО ИМАМЕ НОВИОТ СТЕВЧО ЈАКИМОВСКИ, ЛАНИ СЕ ЗАКАЧИ СО МИЛА, СЕГА СО ФИЛИПЧЕ, НИКОЈ НЕ МУ Е АРЕН - Димитриевски: Се чувствувам како да сме оставени сами на себе

Наместо да крене слушалка и да им го каже тоа на своите партиски другари во влада, он земал плаче како п... по медиуми, се прави најпаметен, најод...

Повеќе

ВЧЕРА ЕПИДЕМИЈАТА МАЛЦЕ КАКО ДА ЗАКОЧИ - Филипче: Нови 15 случаи на коронавирус, нови 3 смртни случаи во последните 24 часа

„На Инфективната клиника починаа тројца пациенти. Се работи за пациент од Кочани на 40-годишна возраст кој е хоспитализиран на 29 март без п...

Повеќе

(ВИДЕО) Е ОД ВАКВИ ГАЗДИ СИ ПАТИМЕ, КОГА ИМА ПРОФИТ СУПЕР, А ЗАГУСТИ СИТЕ РАБОТНИЦИ НА УЛИЦА КАКО СТОКА - Угостителите до владата: Нема да ги користиме мерките, работниците се отпуштаат, државата ќе треба да се грижи за нив

Туристичко угостителската комора на Македонија на прес-конференција објави дека илјадници угостителски објекти кои се дел од оваа комора нема да г...

Повеќе

Во Кочани има три жаришта на корона, бараат мерки како во Куманово

Кризниот штаб од Кочани бара да се воведат мерки во градот како во Куманово со цел спречување на ширењето на коронавирусот. Градоначалникот н...

Повеќе

Филипче: Корона вирусот не е пронајден во мајчиното млеко, жените можат да дојат

Жените со ковид 19 можат да дојат ако сакаат, бидејќи досега корона вирусот не е најден во примероци на амнионска течност или мајчино млеко, објави ...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) БИДЕЈЌИ ПЕНЗИОНЕРИТЕ ИМААТ САМО ДВА ЧАСА НА РАСПОЛАГАЊЕ, ГУЖВИТЕ ПРЕД БАНКИТЕ НАЈГОЛЕМ ПРОБЛЕМ ВО МОМЕНТОВ!

Повеќе

БРАВО: Витаминка досега издвои буџет од 3,5 милиони денари за поголем број донации онаму каде е потребно во настанатата ситуација

(Прилеп, 06.04.2020) – Со цел укажување помош во најкритичните моменти со кои се соочува државата, Витаминка издвои буџет од 3,5 милиони денар...

Повеќе

Владини задолженија: Административци ќе работат од дома, маркетите и рестораните ќе доставуваат неопходни намирници

Владата упати задолженија со насоки и препораки до институциите, економските оператори и граѓаните, а со кои го прецизира спроведувањето на Одлука...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО ЗАЕВ Е ПОЛИТИЧАР ОД СВЕТСКИ КАЛИБАР - НЕ ДОЗВОЛУВА ЛИЧНОТО И ПАРТИСКОТО ДА ГО ЗАСЕНАТ ДРЖАВНОТО И НАЦИОНАЛНОТО: СО ШИРОКА ПРЕГРАТКА И НАСМЕВКА ГО ПРИМИ ЗАГАРОТ НА ОРБАН, ИАКО РЕАЛНО ЗАСЛУЖУВА ДА БИДЕ СОБРАН НА КЛОЦИ!

Погледнете ја политичката величина од светски калибар на Заев. Голтна кнедла и го прими со широка прегратка и насмевка загарот на Орбан, Сијарто к...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗАЕВИ ЈА КРЕНАА ДРЖАВАТА НА НОЗЕ: СТОТИЦИ ХУМАНИТАРНИ ПАКЕТИ СЕ ДЕЛАТ ВО КУМАНОВО, ДЕБАР, ЦЕНТАР ЖУПА НО И ВО ДРУГИТЕ ПОГОДЕНИ ОПШТИНИ!

Vo sorabotka so Opstinskite krizni stabovi na najpogodenite gradovi od korona virusot, Kumanovo i Debar, semejstvoto na Zoran Zaev so pomos na volon...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ДОБИ КОНКУРЕНЦИЈА ЗА ТИТУЛАТА ОМИЛЕН МИНИСТЕР ЗА ВРЕМЕ НА КРИЗАТА: Бујар Османи доброволно се пријавил да помага како лекар!

Повеќе

КОРОНАТА КОСИ: 52 годишен маж e прв полицаец кој почина од Ковид-19, починала и мајка му!

52 годишен полицаец од Куманово денеска починал, а вчера му било утврдено дека е заболен од коронавирус. Според информациите кои ги пренесе Телма по...

Повеќе

КЛИНИКА ЖАН МИТРЕВ: За оние кои не можат да дојдат во клиниката имаме нова услуга- земање на примерок за испитување на ковид-19 во домашни услови

Во услови на прогласена пандемија од ковид-19, Клиниката Жан Митрев непречено нуди здравствени услуги за сите пациенти и ги превзема сите мерки и пр...

Повеќе

БРАВО ДЕН ДОНЧЕВ: Дијагностицирање и лекување од коронавирусот на товар на ФЗО и за осигуреници со нередовно уплаќан придонес

На осигурениците на кои им се ускратени правата од задолжителното здравствено осигурување поради нередовно уплаќан придонес или уплатата на пр...

Повеќе