Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

СЕ ИСТРАЖУВА КОЈ ГО ЗАРАЗИЛ БЕБЕНЦЕТО ОД КОЧАНИ: МАЈКАТА НЕГАТИВНА, СЕ ЧЕКААТ РЕЗУЛТАТИТЕ ОД ТАТКОТО

Почитувани, Министерството за здравство ја известува јавноста дека мајката на четиримесечното бебе од Кочани кое е позитивно на коронавирусот е...

Повеќе

ДОНАЦИЈА НА НАШАТА СОФТВЕРСКА ФИРМА НЕКСТСЕНС: StopKorona! – мобилна апликација справување со Ковид-19

Владата на денешната седница ја разгледа и усвои информацијата за „StopKorona!“ – мобилна апликација за справување со корона...

Повеќе

(ВИДЕО) Борисов: Нарачав да се испратат стотина скафандери за нашите браќа во Македонија

Бугарскиот премиер Бојко Борисов најави дека ќе испрати стотина парчиња заштитна облека (скафандери) за Северна Македонија, јавува БГНЕС. &bd...

Повеќе

КАКВА ЕПСКА ПЕРВЕРЗИЈА, ВМРОВЦИТЕ НЕ СЕ НОРМАЛНИ: ЧУЛЕВ ОВИЕ ДЕНОВИ ОДИ ПО РАЗНИ КЛИНИКИ И ЈА ДЕЛИ ПОМОШТА ШТО НА ЗЕМЈАВА И ЈА ДОНИРАА УНГАРИЈА И СЛОВЕНИЈА?!?!

Испаѓа дека Словенија и Унгарија помошта му ја дале на Чулев во МВР за он да ја дели по клиники и да се слика овие денови?!?!?!?! ЕЈ КОЕ Е ОВА ЛУДИ...

Повеќе

Пендаровски по телефон му се заблагодари на Ердоган за турската помош

Претседателот Стево Пендаровски, во телефонски разговор му се заблагодари на претседателот на Турција, Реџеп Таип Ердоган за помошта во медици...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев во „Утрински брифинг“: Сите кои профитираа во минатото, најбогатите, мора да го понесат најголемиот товар од економската криза

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ денеска упати порака дека најбогатите во државата се оние...

Повеќе

ОЧИГЛЕДНО Е ДЕКА ТОЈ ШТО ЈА ДОНЕЛ ОДЛУКАТА ДА СЕ ЗАТВОРАТ СТУДЕНТСКИТЕ ДОМОВИ, НИКОГАШ НЕ ЖИВЕЕЛ ВО СТУДЕНТСКИ ДОМ!

Нема ништо полошо од тоа некој да ве направи бездоминк преку ноќ, да ве исфрли на улица. Особено тоа е тешко ако ви се случи во време на епидемија со ...

Повеќе

ВЛAДАТА ГИ ИСФРЛИ НА УЛИЦА СТУДЕНТИТЕ, КОЛКУ БЛЕСАВА ОДЛУКА: Студентите до петок да ги земат личните работи од домовите

Студентите кои имаат потреба да ги посетат студентските домови за да подигнат оставени лични работи ќе може да го направат тоа во следните чет...

Повеќе

Димитров за лажните вести: Денот кога САД го ратификуваше Протоколот за Македонија, на социјалните мрежи имаше разни небулози околу 5Г мрежата

НАТО преку својот механизам за помош на некој начин има улога на координативен центар меѓу барањата и потребите на земјите членки во справувањето со...

Повеќе

Основачот на Твитер ќе донира една милијарда долари за борба против корона вирусот

Првиот човек на апликацијата Твитер, Џек Дорси, вети дека ќе донира една милијарда долари за да ја помогне борбата против корона вирусот. Тоа претс...

Повеќе

Бектеши: Ова не е време за уцени, јасно е дека сите по нешто ќе изгубиме од оваа криза!

Министерот за економија, Крешник Бектеши, на денешната прес конференција порача дека вчерашните укажувања на угостителите не се точни, посочувајќи д...

Повеќе

(ВИДЕО) Панчев: Смешни се споредбите на платите на фудбалерите и лекарите, Роналдо и Меси можат да продадат 5 милиони дресови, ама доктор не може да продаде 5 милиони мантили

Роналдо и Меси можат во кој било фудбалски клуб да продадат 5 милиони дресови, а доктор не може да продаде 5 милиони бели мантили, рече поране...

Повеќе

ПРЕДЛОЗИ НА МАКЕДОНСКИТЕ БИЗНИСМЕНИ: Нафтоводот, железницата, парафискални давачки, ЕЛ-1, царински ставки, акцизи и „други дубари“ на штета на македонската економија

Изминатата недела имаше бурен почеток со објавувањето на вториот сет мерки. Се изнаслушавме разно-разни коментари, предлози и видувања кои ник...

Повеќе

СЕ ПОВЕЌЕ ДОБРИ ВЕСТИ: Дебар шести ден без новозаразени од коронавирусот

Во Дебар денеска е шести ден како нема новодијагностицирани со Ковид-19, според податоците на Министерството за здравство. Тоа значи дека бројката ...

Повеќе

Јовановска: Бројот на невработени лица во март е зголемен за 2.000

Одјавите во Агенцијата за вработување не значат престаноци на работниот однос кај лицата, рече директорката Билјана Јовановска во Топ тема. Во врска...

Повеќе