Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

ВО ЖИВО - ЕВЕ КОИ СЕ ЛИСТИТЕ НА СДСМ, БЕСА И КОАЛИЦИЈАТА!

Повеќе

ЗАЕВ Е ЧОВЕК ОД ЗБОР - НЕЗАВИСНИТЕ ЗАСЛУЖИЈА: Панчо Минов и Зекир Рамчиловиќ на добитни места на листите на СДСМ

Панчо Минов и Зекир Рамчиловиќ кои на минатите избори станаа пратеници преку листите на ВМРО-ДПМНЕ, на претстојните избори ќе бидат на листите на ...

Повеќе

ЛОШ ДЕН ДЕНЕСКА ЗА БИТКАТА СО КОРОНАТА - БРОЈКАТА НА ЗАБОЛЕНИ ВО ЗЕМЈАВА СЕ ИСКАЧИ НА 7: ПОКРАЈ АЗДИСАНАТА ДОКТОРКА УШТЕ ТРОЈЦА НОВО ЗАБОЛЕНИ ОД СЕМЕЈЕСТВОТО НА БРАЧНИОТ ПАР ОД ЦЕНТАР ЖУПА!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека од осумте тестирани пациенти на коронавирус попладнево, тројцата членови на семејството ...

Повеќе

ЗАЕВ МОЌНО: 100 000 НОВИ РАБОТНИ МЕСТА, ПРОСЕЧНИ ПЛАТИ ОД 600е, МИНИМАЛНА ПЛАТА ОД 300е, БЕСПЛАТНА ЗЕЛЕНА НАФТА ЗА СИТЕ ЗЕМЈОДЕЛЦИ, 250 КИЛОМЕТРИ АВТОПАТ, 300 КИЛОМЕТРИ ЕКСПРЕСНИ ПАТИШТА, 1000 КИЛОМЕТРИ ЛОКАЛНИ ПАТИШТА, 500 КИЛОМЕТРИ ВОДОВОДИ И КАНАЛИЗАЦИИ...

Правна држава конечно, работа за сите, нови 100 000 работни места, просечни плати од 600е, минимална плата од 300е, многу капитални проекти, многу п...

Повеќе

АЈДЕЕЕ, ВАКА ЛИ БЕ ВМРОВЦИ МИСЛИТЕ ДА ПОБЕДИТЕ НА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ?!?!

Ова е фотомонтажа, но не дека средбата не се случила туку забрането било да се слика, демек на народот нема да му текне зошто баш вечерва Мицко одле...

Повеќе

ВО ЖИВО: ВО АЛЕКСАНДАР ПАЛАС ЗАПОЧНУВА 24-ТИ ПОБЕДНИЧКИ КОНГРЕС НА СДСМ НА КОЈ ЌЕ СЕ УТВРДУВААТ ПРАТЕНИЧКИТЕ ЛИСТИ ЗА ИЗБОРИТЕ НА 12-ТИ АПРИЛ!!!

Повеќе

СЕММ: Внимателно и одговорно известување околу корона вирусот

Соопштение на СЕММ: Внимателно и одговорно известување околу корона вирусот Во врска со појавата на случај на корона вирус во државата, Советот за ...

Повеќе

РЕАКЦИЈА ОД ФИРМАТА КОЈА ЈА ПОСЕДУВА ГАЛИЈАТА КАЈ МЕПСО: Градоначалникот тера изборна кампања на наша штета!

На денешната пресс конференција на Град Скопје беа искажани невистини и затоа во интерес на вистината сакаме да појасниме: 1. Во 2016 година заради...

Повеќе

ШАРМ БУЛДОЖЕРОТ ЗАСЛУЖИ: Никола Димитров – носител на листата на СДСМ во Скопје

Шефот на дипломатијата, Никола Димитров, ќе биде носител на кандидатската листа на СДСМ и коалицијата во изборната единица број еден на претстој...

Повеќе

Филипче: По случајот со директорката, во домашна изолација се 188 лица, клиниката за дерматологија ќе биде затворена, директорката ќе биде разрешена!

– 61 пациент, 11 пациенти кои се лекувале во болницата и уште 13 пациенти – се во домашна излолација по средбите со директорката директо...

Повеќе

ЦЕЛА ДРЖАВА МУ СЕ СМЕЕ НА МИЦКОВСКИ: НА ДЕНОТ КОГА ТРЕБА ДА СЕ ДЕФИНИРААТ ПАРТИСКИТЕ ЛИСТИ ЗА СЛЕДНИТЕ ИЗБОРИ ТОЈ НЕНАЈАВЕНО ОТИДЕ ВО БУДИМПЕШТА?!?! ЗА СО ГРУЈО ДА ПРЕСЕЧАТ КОЈ ТРЕБА ДА БИДЕ НА ЛИСТИТЕ?!?!

Мицкоски отиде кај менторот Груевски да му ги одобри листите за пратеници на ВМРО-ДПМНЕ Извршителот Мицкоски отиде на нови консултации кај свој...

Повеќе

(ВИДЕО) Професорите Бобек Шуклев, Драги Јанев, Славе Ристевски и Драган Денковски се виновни: Од две до две и пол години затвор за професорите од Економски факултет кои зеле поткуп и барале секс од студенти!

Професорите Бобек Шуклев, Драги Јанев, Славе Ристевски и Драган Денковски се виновни, одлучи судот во случајот „Еразмус“. Пр...

Повеќе

д-р Драгана Д. Чифлиганец, извршната директорка на Адора инженеринг, синоќа ја доби интернационалната награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето и за филантропија, како единствена наградена од Македонија на свеченоста во Белекспо центарот во Белград

Д-р Драгана Д. Чифлиганец синоќа во Белград ја доби престижната интернационална награда „Дама на годината“ за иновативност во домувањето...

Повеќе

ИСУСЕ ХРИСТЕ: ЗАРАЗЕНАТА ДОКТОРКА ПРЕД ДВА ДЕНА ДРЖЕЛА КОНФЕРЕНЦИЈА ВО СКОПЈЕ ПРИ ШТО Е МОЖНО ДА ЗАРАЗИЛА СТОТИНА ДОКТОРИ ДЕРМАТОЛОЗИ?!?!

Вистинска паника владее во земјава откако порталот А1он открива дека заразената докторка и директорка на клиниката за дерматологија пред два дена од...

Повеќе

ПОЧНА РУШЕЊЕТО НА СКОПЈЕ 2014-ТА: ПРВА ЌЕ ГО ЈАДЕ СТАПОТ ГАЛИЈАТА КАЈ МЕПСО!

Градоначалникот Петре Шилегов на денешната прес конференција ја извести јавноста дека една од трите галии во Вардар ќе биде отстранета од Вардар, ...

Повеќе