Одберете локација на пристап

Лидерот на СДСМ Зоран Заев вечерва на Сител изјави дека државата се наоѓа во ситуација во која мора да се избере парламент. -Свесни дека пандемијата ќе трае ние мораме да ги организираме државните институции. И покрај ваквите услови ми
Целосно го реновиравме и за 30 проценти го зголемивме капацитетот на одделот за интензивно лекување на Клиниката за неврохирургија. Набавивме нова опрема и реализиравме 26 нови вработувања во установата. Колегите од мојата матична клиника се
Лидерот на СДСМ Зоран Заев во интервју заРадио Слободна Европаизјави дека жали за поддршката што му ја дале на градоначалникот на Струга од редовите на ДУИ Размир Мерко. -Еве зошто жалам. Едноставно е. Може градоначалникот на Охрид да постапува, т
Драги пријатели, Дами и господа, мои албански сограѓани, кои живеат како автохтони во вашата земја, во Република Северна Македонија, Ви се обраќам со ова видео затоа што не можев да ве посетам во Скопје, според планираното, поради рестриктивни мерк
– Еден од катовите на болницата „8ми Септември“ ќе се ослободи од пациенти со Ковид-19, кои деновиве ќе бидат префрлени во модуларната болница која располага со 72 болнички кревети, ова денеска било договорено на средбата ме
Ние сме сигурни дека албанските гласови за Движењето Беса и Коалицијата Можеме ќе се движат од 80 до 100 илјади, вели лидерот на Беса Биљал Касами на ТВ21. Воедно, тој додаде дека еден дел од таборот што се одвои од БЕСА му недостига.
Здруженијата на Mакедонците од Егејскиот дел на Македонија, обединети во здружението „Тга за југ“ денеска преку соопштение изразија благодарност до лидерот на СДСМ што дал поддршка за реализација на нивните иницијативи. Тие бараа
Професорката Гордана Силјановска Давкова, носител на листата на кандидати за пратеници, од коалицијата предводена од ВМРО-ДПМНЕ, во ИЕ 1 на дебатата на телевизија Телма во емисијата „Топ тема“ вечерва на дебатата се осврна на кампањата
Да работам во Владата влегов заради тоа што верував во тимот, во вредностите и целите на Владата. Кога почнавме не ни сонував дека за 2 и пол години ќе го решиме спорот со Грција, ќе влеземе во НАТО и ќе добиеме одлука за почеток на преговорите со
НОВИОТ БРОЈ НА „ФОКУС“ МОЖЕТЕ ДА ГО КУПИТЕ И ВО ЕЛЕКТРОНСКИ ФОРМАТ НАОВОЈ ЛИНК ЗА НЕШТАТА ДА СТАНАТ ПОЈАСНИБез оглед што предвидуваат анкетите и што кажуваат партиските лидери, кои секој за себе е убеден во сопствената избо
Dejan Dexso Lutovski ВИСТИНСКОТО ЛИЦЕ НА ПСЕВДО-ЛЕВИЦА! Обрнете внимание после 35 минута, ова е емисија на Миленко Неделковски снимена непосредно пред почетокот на изборната кампања. Лидерот на Единствена Македонија, Ба
Демократската Унија за Интеграција изрази жалење за коментарите на претседателот на СДСМ, Зоран Заев кој денеска упати остри критики за дел од кадарот на ДУИ. Од партијата на Али Ахмети, сепак, посочуваат дека не се каат за соработката
Опозиските медиуми попладнево објавија прислушкуван разговор на кој се слуша гласот на лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Краткиот разговор под името “Заев зема рекет од 6 милиони евра!” патем е нецелосен, навидум изгледа како да е “ви
„Ги повикувам сите в среда да го заокружат бројот 7, затоа што тоа ќе значи влез во Парламентот на пратеници кои нема да влезат во калапот на таканаречените „големи“ партии, кои нема да се пазарат со својот глас за лична корист, т

(ВИДЕО) БОМБА НА ЗАЕВ: СПРЕМИВМЕ ПАКЕТ ОД 200 МИЛИОНИ ЕВРА, ВЛАДАТА ЌЕ ДЕЛИ ПЛАТИ ВО ПРИВАТНИТЕ ФИРМИ ЗА АПРИЛ И МАЈ!

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА НА ЛИДЕРОТ НА СДСМ, ЗОРАН ЗАЕВ

Повеќе

БОМБА НА НИНА АНГЕЛОВСКА: БАНКИТЕ ЌЕ ИМ ПОНУДАТ НА ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ ОДЛАГАЊЕ НА ПЛАЌАЊЕТО НА РАТИТЕ ЗА КРЕДИТИ, ТИЕ ЌЕ ИМААТ 10 ДЕНА РОК ДА ГИ ПРИФАТАТ НОВИТЕ УСЛОВИ!

- Во текот на утрешниот ден владата ќе донесе уредба со која банките ќе треба да им понудат на граѓаните и фирмите нови договори за кредитите со што...

Повеќе

Драги мои ВМРОВЧИЊА, сфаќате ли сега колкаво е епско и колосално срањето што го направивте со 1 милијарда евра позајмени спичкани на Скопје 2014-та и уште 1 милијарда на други глупости, сега кога ни треба за лекови нема да може да се позајмиме!

Ете сега ќе се види колку скапо ќе не чини Скопје 2014-та и останатите глупости на ВМРОВЦИТЕ, платени со позајмени пари при што за 10 години јавниот д...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА АНГЕЛОВСКА: ЌЕ СЕ ПОЗАЈМИМЕ ОКОЛУ 600 МИЛИОНИ ЕВРА, ДЕЛ ЌЕ ОДАТ ЗА ПЛАТИ ЗА БУЏЕТАРИТЕ, ДЕЛ ЗА ПОМОШ НА БИЗНИСОТ, ЌЕ ПОМАГАМЕ ФИРМИ КОИ ДЕЛАТ ПЛАТИ БЕЗ РАЗЛИКА ДАЛИ СЕ ЗАГУБАРИ ИЛИ НЕ!

Повеќе

КОРОНАТА ИМ ГО ПОМАТИ УМОТ И НА АКАДЕМИЦИ, ПРОФЕСОРИ НА УКИМ, НОВИНАРИ ВЕТЕРАНИ...

Повеќе

СТРАШНО: КОРОНАТА ЗЕМА ЗАЛЕТ ВО ЗЕМЈАВА, ДУРИ 29 НОВИ ЗАРАЗЕНИ, СЕГА СЕ ВКУПНО 114!!!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека во изминатото дено-ноќие се регистрирани 29 нови случаи на коронавирус во земјата. Со ова ...

Повеќе

БРАЌАТА СРБИ НИ ВПЕРИЈА МИТРАЛЕЗИ: ВАКА ИЗГЛЕДА МАКЕДОНСКО - СРПСКАТА ГРАНИЦА ДЕНЕСКА, ЕПТЕН БРАТСКИ!

Предупредување: Оваа информација е преземена од социјални мрежи, можно е да се работи за погрешна информација, немавме можност да ја провериме засег...

Повеќе

СРЕЌА ШТО ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ИЗГЛЕДА ДЕКА ЗНАЕ ДА СЕ СНАЈДЕ И САМИОТ

Повеќе

ИЗГУБЕН СИ КАКО ВМРОВЕЦ ЗА ВРЕМЕ НА КОРОНА: ПРВО ВИКАА ДЕКА ВОНРЕДНА СОСТОЈБА БИЛА ВОВЕДЕНА ЗА ВИЦЕТО, СЕГА БАРААТ ДА СЕ ЗГОЛЕМИ?!?!

Повеќе

ФОТО: Лицемерието на Мицкоски и ВМРО-ДПМНЕ: Божем апелираат „Купувајте македонски производи“, а гостите во партијата ги служат со српска вода „Књаз милош“

Повеќе

(ВИДЕО) ЕДИ РАМА ОБЈАВИ ВИДЕО НА КОЕ ПОЛИЦИЈАТА ТЕПА ГРАЃАНИ НА МАДРИД: ВАКА ЌЕ ТЕПАМЕ И НИЕ СЕ ДОДЕКА НЕ СЕ ОПАМЕТИТЕ И НЕ ПОЧНЕТЕ ДА СЕ ОДНЕСУВАТЕ ПРАВИЛНО ЗА ДА СЕ СПАСИМЕ ОД КОРОНА!

Повеќе

ШЕКЕРИНСКА: НОВИНАРИТЕ ЌЕ БИДАТ ИЗЗЕМЕНИ ОД ПОЛИЦИСКИ ЧАС!

- Новинарите ќе бидат изземени од полициски час за да можат да одат на терен и да известуваат за разни инциденти или пак скандали, новинарите мора д...

Повеќе

ОВА Е НОВАТА ХЕРОИНА И СПАСИТЕЛ НА НАРОДОТ - БОМБА ОД ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА: ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ СЕГА ИМААТ ПРАВО ДА ДОЦНАТ 6 МЕСЕЦИ СО ПЛАЌАЊЕ НА РАТИ ЗА КРЕДИТИ, БАНКИТЕ НЕМА ДА СМЕАТ ДА АКТИВИРААТ БЛОКАДИ ИЛИ ИЗВРШИТЕЛИ!

Ангеловска-Бежоска: Можностите за промена на договорните услови се поповолни за засегнатите граѓани од мерка само со мораториум, се работи на уредба...

Повеќе

ВО ЖИВО: ОБРАЌАЊЕ ДО ЈАВНОСТА НА ВИЦЕ ПРЕМИЕРКАТА РАДМИЛА ШЕКЕРИНСКА

Повеќе