Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

БОМБА НА ДИМИТРОВ: КОГА ИМ КАЖАВМЕ НА 100-ТЕ ЗАГЛАВЕНИ ВО ИСТАНБУЛ ДЕКА ЌЕ БИДАТ ВО КАРАНТИН КОГА ЌЕ СИ ДОЈДАТ ДОМА, СИТЕ СЕ РАЗБЕГАА, НИКОЈ НЕ СЕ КАЧИ НА АВИОНОТ!

- Вчера организиравме со пријателска Црна Гора заеднички лет од Истанбул до Подгорица за наши околу 100-тина заглавени во Истанбул коипотоа со автоб...

Повеќе

(ВИДЕО) ДИМИТРОВ: НИЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ АВИОНИ ЗА ЗАГЛАВЕНИТЕ 2300 ГРАЃАНИ НИЗ ЦЕЛИОТ СВЕТ, ТИЕ ЌЕ СИ ЈА ПЛАТАТ КАРТАТА, НИЕ ЌЕ ОБЕЗБЕДИМЕ ХРАНА ВО КАРАНТИН

Повеќе

МОН апелира сите универзитети да се обидат да воведат онлајн настава

Од понеделник сите високообразовни установи во земјата да воведат онлајн настава со цел да продолжи академската година и студентите да го совладуваа...

Повеќе

РАЗВОЈОТ НА АВИОНИТЕ ВО ИЗМИНАТИТЕ 20 ГОДИНИ ПРИКАЖАН САМО НА ЕДНА СЛИКА

Помалиот е Боинг 737 развиен пред 30 години, поголемиот е Боинг 777 развиен пред неколку години.

Повеќе

СРЕДБИТЕ ПРЕД ЗГРАДА ПРИЛАГОДЕНИ НА КОРОНА ЕПИДЕМИЈАТА

Повеќе

ВЛАДАТА ДЕНЕСКА ЌЕ РАСПРАВА ЗА ВОВЕДУВАЊЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС; ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЌЕ ГО БРАНИ ПРЕДЛОГОТ НА СЕДНИЦА НА ВЛАДА!

Владата на денешната седница ја задолжи Комисијата за заразни болести при Министерството за здравство да подготви детален писмен предлог со мерки ...

Повеќе

Од 24-тата седница на Владата: Министерството за внатрешни работи, Министерството за одбрана и Армијата на Република Северна Македонија да направат детален оперативен план за спроведување на најстроги рестриктивни мерки со цел спречување, внесување и ширење на коронавирусот; Сите лица што не ја почитуваат мерката за самоизолација ќе бидат спроведени во државен карантин

На денешната 24-та седница, Владата на Република Северна Македонија го разгледа и усвои Записникот од Петтиот состанок на Главниот координативен кри...

Повеќе

ЕВЕ ГО И ЛОГОТО НА НОВАТА КОАЛИЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА: ВМРО ДПМНЕ И КОРОНА ПОТПИШАА ДЕНЕСКА НА ГРОБИШТАТА ВО БУТЕЛ, КОРОНА ЌЕ УБИВА, ВМРО ЌЕ ЖНЕЕ ПОЕНИ!

Повеќе

НОВА КОАЛИЦИЈА ВО ЗЕМЈАВА: ВМРО ДПМНЕ И КОРОНА ПОТПИШАА ДЕНЕСКА НА ГРОБИШТАТА ВО БУТЕЛ, КОРОНА ЌЕ УБИВА, ВМРО ЌЕ ЖНЕЕ ПОЕНИ!

Повеќе

Спасовски на ФБ: Хуманитарни летови за граѓаните затекнати во други држави, по враќањето во карантин

– Ќе се подготви посебен план за хуманитарни летови за граѓаните кои се затекнати во други држави, но по враќањето во земјава тие ќе тре...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев: Ве молам, не ги отпуштајте работниците, државата ќе помогне!

Лидерот на СДСМ Зоран Заев во „Click Plus“ наТВ21порача да не се отпуштаат работниците затоа што Владата ќе помогне. „Ве молам ...

Повеќе

(ВИДЕО) Градоначалникот на Прилеп, Јованоски: Ќе произведуваме еко-маски, сообраќајната полиција врши дополнителен надзор на луѓето кои влегуваат во Прилеп

Во телефонско јавување на „Утрински брифинг“ на „Слободна ТВ“ имаше градоначалникот на Прилеп, Илија Јованоски кој зборуваше...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Се замрзнува цената на лимон, портокал, мандарини, грејпфрут и клементина

На предлог на Министерството за економија, Владата на Северна Македонија на денешната седница донесе Одлука за замрзнување на цените на лимон, порто...

Повеќе

Банките подготвени да понудат поповолни услови за постојните кредити

– Македонската банкарска асоцијација вечерва соопшти дека нејзините членки се подготвени да излезат во пресрет на сите барања од граѓани...

Повеќе

УШТЕ 6 НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА ВО ЗЕМЈАВА, БРОЈКАТА СЕГА СЕ ИСКАЧИ НА 76 БОЛНИ ОД КОРОНА!

Министерството за здравство информира дека попладнево се дијагностицирани 6 лица позитивни на коронавирус. Со ова вкупната бројка на регистрирани ...

Повеќе