Одберете локација на пристап

Вечерва светот е потресен од трагичната смрт на легендарниот Коби Брајант. Помеѓу спортистите кои се простија одКобибеше иНовак Ѓоковиќ. Ѓоковиќ откри нешто што до сега јавностан е го знаеше. Коби бил еден вид ментор во најтешките период во негова
Поточно, го смени својот вектор. Пред 20 години семејство, деца, домашни работи и 8-часовен работен ден беа „обесени“ на жената. И тоа ни се чинеше нормално. Но, сега жените се повеќе емотивно ранливи и повеќе склони кон депресија. Ова
Пајак службата засега ќе функционира со едно возило добиено како донација од Град Скопје (Фото: СДК.МК) Денеска во Штип почна со работа новоформираната пајак служба, која ќе ги санкционира сопствениците на непрописно паркирани возила во гр
Скијачкиот центар Попова Шапка, иако моментно ги нема минималните сантиметри снег за официјален почеток на скијачката сезона, сепак е преполн со посетители. И неколкуте сантиметри снег сепак насекаде ја обелија Попова Шапка, што е привлечно и многу
BECOME A PHOTOGRAPHER ON A CRUISE SHIPONLY WITH KOUZON CRUISE SHIP EMPLOYMENT If you are young and like to travel, this is the job for you.You will meet interesting people from all over the globe, work hard but always have time to visit the island
Во соработка со реномирани партнери од Германија , КОУЗОН нуди можност за вработување во медицинскиот сектор во познати клиники и медицински установиСИТЕ ВРАБОТУВАЊА ќе се реализираат врз основа на интервју со Германските работодавци.Самите вработу
Борис Георгиевски Буџетот на општина Гази Баба за 2020 година е едногласно усвоен од страна на Советот. Разумот го победи инаетот. Остана нејасно зошто беше потребно скоро еден месец блокада на буџетот, кога денес беше прифатен и
“Денес е голем ден за мене и моите сограѓани. Со многу заложба, посветено време и работа на Владата во која бев член како и на институциите во редот на големи капитални проекти што се започнати или започнуваат со реализација на терен е и рек
Од скопската Пожарна велат дека контејнерите се намерно запалени бидејќи огнот одеднаш со голем пламен избил во нив.(Фото: Принтскрин Град Скопје) Шест контејнери попладнево се запалени во скопската населба Дебар Маало и малку фалело пожар
Игор Иџе Стефановски, македонскиот автомобилист е најдобриот од нашата држава. Тој е двократен европски шампион, а тоа го докажа и по последната трка во Хрватска каде го освои европскиот трон. На неговата страна на Фејсбук има видео од пречекот по
Струмичкиот бизнисмен Вице Заев, брат на лидерот на СДСМ и експремиер Зоран Заев, реагира дека написите во „Ла Верита“, врз основа на кои ВМРО-ДПМНЕ гообвинувадека бил дел од злосторничко здружение за спроведување на изборен криминал, с
Ништо не е сменето во ВМРО-ДПМНЕ, партијата предводена од Христијан Мицкоски работи по инструкции на бегалецот од правдата, Никола Груевски. ВМРО-ДПМНЕ и Мицкоски отворено работат на враќање на режимот. Последен доказ за тоа е шефицата
Американски медиуми ја објавија целосната снимка во која се слуша како претседателот на САД, Доналд Трамп, наводни повикува на отпуштање на екс-амбасадорката Мари Јованович. Снимката е од донорска средба одржана во април 2018 година во хотелот &bd
„Сега е моментот сите политички партии, сите претставници на народот во Парламентот, да бидат на висината на сопствената должност и да преземеме одговорност за иднината на државата и за нејзината иднина како членка на ЕУ и за правдата, и зато

Пендаровски со највисоки почести утре ќе го пречека Ѓукановиќ

Претседателот на Црна Гора, Мило Ѓукановиќ утре и задутре ќе престојува во официјална посета на Република Северна Македонија. Како што соопшти влад...

Повеќе

ВЕС МИЧЕЛ ГИ НАПАДНА КИНЕСКИТЕ АВТОПАТИ: Кинеските кредити се коруптивни, и ги условуваат малите земји да ангажираат кинески фирми и Кинези

- Кинеските инвестиции и кредити се коруптивни, ги прават владите зависни од Кина, малите земји се условени за да ги добијат кредитите да ангажираат...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕС МИЧЕЛ СО ИНТЕРЕСЕН ГОВОР ВО СКОПЈЕ: Кина и Русија многу бргу се кренаа на нозе после поразот во студената војна, се наоружаа и почнаа да напаѓаат соседни земји, САД мора да одговори на таа опасност!

Повеќе

10 милиони евра за изградба на пречистителна станица во Скопје најавени на Самитот на Економист

Заменикот на претседателот на Владата задолжен за економски прашања д-р Кочо Анѓушев и министерката за финансии д-р Нина Ангеловска учествуваа на па...

Повеќе

КОЛУМНА НА ГОДИНАТА: Да, Заев е цунами!!!

Сиромашно сирaче дете, видно огладнето, свратило до една куќа за да побара што и да е за јадење. Но, штом на вратата се појавила жена со жесток погл...

Повеќе

(ВИДЕО) Како бил планиран Белград во 70-тите за од 800 000 се зголеми на 2 милиона жители

Повеќе

БРАВО СДСМ И ДУИ - ПРАВДАТА КОНЕЧНО СТАНА ДОСТАПНА ЗА СИТЕ: Бесплатна правна помош за сиромашните!

Законот за бесплатна правна помош придонесува кон градењето на владеењето на правото, но содржи и една хумана димензија која подразбира дека материј...

Повеќе

Спасовски: За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик, ќе мора да заминат

-За околу 50 вработени од поранешната УБК има утврдено безбедносен ризик за работење во безбедносните служби и ќе мора да го напуштат МВР со што би ...

Повеќе

Антикорупциска ќе побара раскинување на договорите за закуп за Иванов и Црвенковски, ќе бара да им се додели државен простор

ДКСК има поднесено иницијативата до Уставниот суд за оценка на уставноста на законот за поранешен претседател, од аспект на тоа дали бенефициите на ...

Повеќе

(ВИДЕО) ШИЛЕГОВ СЕКОЈ ДЕН ИЗНЕНАДУВА ПОЗИТИВНО: Скопје веќе нема да има отворени смрдливи контејнери, градот доби 570 нови контејнери, 950 корпи, 12 машини за вакумско чистење, 10 возила за миење!

Нови 540 контејнери со капацитет од 3.200 литри, 30 контејнери за селектирање отпад од 2.200 литри, 950 корпи за џебен отпад, 12 електрични машини...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕКИПАТА НА 360 СТЕПЕНИ МУ ПРАТИ ПОРАКА НА ПАНЧЕВСКИ: За среќа ти не судиш за нас, туку публиката!

Повеќе

ЛЕЛЕ ВМРОВЦИ, ГЕРО И МИЛЧИН ПА ШТО Е ОВА - БРНС: Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат државите

Кога станува збор за иднината на Западен Балкан времето е навистина погодено, а Северна Македонија е пример за тоа како треба да функционираат држав...

Повеќе

ШОКАНТНО: ЛАВРОВ НА СОСТАНОК СО ПОМПЕО НЕ СПОРЕДИЛ НАС МАКЕДОНЦИТЕ СО ПАЛЕСТИНЦИТЕ И СИРИЈЦИТЕ!!!

Интересно е што Русија се прави миротворна држава, а со воена сила ја нападна Украин и и одзеде територии, како Крим и Донбас. Во исто време Руси...

Повеќе

ВО ЊУЈОРК ИМАВМЕ ЕДНА ОД НАЈМАЛИТЕ ДЕЛЕГАЦИИ, ЗАЕДНИЧКАТА ВЕЧЕРА СИ ЈА ПЛАТИВМЕ ОД ЏЕБ, РЕЧЕ ЗАЕВ

„Трошоците ги намаливме и рационализиравме, но не смееме да ја оставиме државата со нарушено достоинство, несоодветна поставеност, недоволна...

Повеќе

СОЛЗИ ТЕЧАТ ВМРОВСКИ - ДАНКЕ СДСМ: Граѓаните ќариле над 3 милиони евра од поврат на ДДВ за три месеци

Управата за јавни приходи информира дека вчера заврши првото тримесечје од реализацијата на мерката поврат на 15% од пресметаниот ДДВ којашто се спр...

Повеќе