Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

ПРЕТСЕДАТЕЛОТ НА КОМИСИЈАТА ЗА ЕНЕРГЕТИКА ВО ВМРО ДПМНЕ: КОРОНА ВИРУСОТ НЕ Е СМРТОНОСЕН, ВЛАДАТА НЕ ЛАЖЕ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНУШЕВ: И БОЈКОТ Е ВО ИГРА, НО ВЕРУВАМ ДЕКА ЌЕ СЕ ДОГОВОРИМЕ ЗА ИЗБОРИ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Проректори на УКИМ го обвинуваат Јанкуловски дека сака да заврши незаконската постапка за избор на ректор

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

МПЦ РАЗРЕШИ ПОП ВО СТРУМИЦА КОЈ ГРАДЕЛ ЦРКВА НА ДИВО И КРАДЕЛ ОД ЦРКОВНАТА КАСА

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Алексов: Изборите не се прекинати туку се замрзнати поради Ковид 19, а по укинувањето на вонредната состојба се бројат 22 дена до избори

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Визионерската мисија и делото на Светите браќа Кирил и Методиј ја обврзува и нашата генерација на визионерство и во услови на КОВИД-19 целите на образованието да ги оствариме со алатките на новите технологии

Во име на Владата на Република Северна Македонија, претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски, им го честита на сит...

Повеќе

(ФОТО ГАЛЕРИЈА) ПЕТРЕ, ПОКЛОН ДО ЗЕМЈА ДРУЖЕ: Скопје, една поинаква приказна ...

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЕТЕ ЗОШТО ЦЕЛАТА МАКА ДА ВЛЕЗЕМЕ ВО НАТО: Путин ѝ се заканил на Европа - Ако посакам за два дена ќе испратам војска во сите главни градови на Источна Европа!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГО ИСТРЕСЕ КАКО ЧЕРГА - Шилегов до Трајановски: Само тотално неук и лаик врши промена на флотилата на ЈСП одеднаш

Менувањето на флотилата на транспортно претпријатие (во нашиов случај ЈСП) е перманентна активност. Само тотално неук и лаик врши промена на флотила...

Повеќе

АНКЕТА НА КУРТОН ВЛАЈКО: Доколку изборите се одржат на крајот на јуни или првата половина на јули, на гласање велат дека ќе излезат 48,2 отсто од анкетираните!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Од вторник се отвора Зоолошката градина во Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ШОКАНТНО ОДНЕСУВАЊЕ: Полицискиот час за Рамазан Бајрам не важи во северниот дел на Скопје

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Градоначалникот Богдановиќ подели 200 топли оброци за Рамазан Бајрам

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФИЛМ ЗА БРАЌАТА КИРИЛ И МЕТОДИЈ, СЛОВЕНСКИТЕ АПОСТОЛИ, РОДЕНИ ВО СОЛУН И НИВНИОТ ЖИВОТЕН ПАТ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА СЕ СЛАВАТ СВЕТИТЕ КИРИЛ И МЕТОДИЈ, ДАЛИ ЗНАЕТЕ ДЕКА НИВНИОТ ГРОБ СЕ НАОЃА ВО РИМ ВО СТАРА ЦРКВА 100 МЕТРИ ПРЕД КОЛОСЕУМОТ?

Гробот на сесловенските просветители, светите Кирил и Методиј, се наоѓа во црквата Базилика Сен Клементе во Рим, на само стотина метри одалеченост о...

Повеќе