Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

Демократскиот сојуз денеска во 12 часот во салата Борис Трајковски ќе одржи ТРИБИНА на тема „МАФИЈАТА И ЗАГАДУВАЊЕТО“.

До медиумитеДенес, 02.02.2020 година, (недела), Демократскиот сојуз ќе одржи ТРИБИНА на тема „МАФИЈАТА И ЗАГАДУВАЊЕТО“. На трибината ќе ...

Повеќе

СУШАТА ОВАА ЗИМА Е СТРАШНА: ПРЕСПАНСКОТО ЕЗЕРО ЗАГУБИ ВОДА КОЛКУ ЗА ДВЕ ДОЈРАНСКИ

Рибарите со механизацијата ги влечат чуновите во вода, зашто брегот е полн тиња и трска. (Фото: СДК.МК) Како што се повлекува Преспанското ...

Повеќе

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: ПАТРИОТСКАТА ЈАВНОСТ Е ЗБУНЕТА ОД ВМРО ДПМНЕ - СО ТОЛКАВА ЛЕСНОТИЈА ПОЛЕКА СЕ ПРИФАЌА НОВОТО ИМЕ НО ДО ПОСЛЕДНА КАПКА КРВ СЕ БРАНИ МАФИЈАТА СО НЕПРИФАЌАЊЕ НА ЗАКОНОТ ЗА ЈО!

Повеќе

НИШЧО НЕМЕТ МАМЕНО - Новинарите на БИРН ги проверија фактите: Ветувањето за инвестиции на Заев беше преоптимистичко, но скоро точно

Додека лидерот на социјал-демократите е во трка повторно да стане премиер, БИРН одлучи да ги провери фактите од неговото предвидување и да види колк...

Повеќе

Запознајте го новиот Пежо 208: Моќен, атрактивен и атлетски граден

Иако првата генерација на моделот 208 на сите нам ни е познат уште од 2012 год, приказната за овој модел датира уште од дамнешната 1983 год и е повр...

Повеќе

Општина Ѓорче Петров донесе одлука: Децата и наставниците на час, без мобилен

Од 1 февруари во сите основни училишта во Ѓорче Петров за време на наставата, учениците и наставниците пред почетокот на часот ќе мораат мобилните т...

Повеќе

ПОДГОТВЕНИ СМЕ ЗА КОРОНАВИРУСОТ, НЕМА ПОТРЕБА ОД ПАНИКА, ВЕЛИ МИНИСТЕРОТ ЗА ЗДРАВСТВО ФИЛИПЧЕ

Жихан Тавила, претседателка на Канцеларијата на Светската здравствена организација (СЗО) во Скопје и министерот за здравство Венко Филипче. (Фото:...

Повеќе

(ВИДЕО) Британците оние кои не можеа да се помират дека се заедно со Бугарија, Полска и Романија прославија како луди што искочиле од ЕУ

Линк до прославата во Лондон, тука.

Повеќе

Релакс водата со канабис на рафтовите, Горска тврди дека нема забрана

Од Горска тврдат дека Агенцијата за храна не им наложила да ја повлечат Релакс водата со канабис туку само да додат на деклараци...

Повеќе

НОВА ПРАТКА ВМРОВЦИ ЌЕ ОДАТ У ЌОРКА: На 21 февруари почнува судењето за организаторите на „27 април“

Ова денеска во судница на рочиште за „Рекет“ го кажа обвинителката Вилма Русковска посочувајќи дека тој ден не може да биде на судењето ...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА МАКРАДУЛИ: Норвешка и Шведска 60% од горивото кое го користат за индустријата е РДФ отпад како тој во УСЈЕ

Повеќе

ФОТО: Стравични сцени во Кина како во хорор филм - се затрупуваат тунели и патишта, се заклучуваат станови за заразените да не бегаат

Пусти улици и градски превоз, празни рафови во продавници, блокади на патиштата и роботи кои носат храна на пациентите за кои постои сомнение ...

Повеќе

ПРОГРАМА на Струмичкиот карневал 2020

Годинашното издание на Струмичкиот карневал ќе се одржи од 26 февруари до 4 март, а главната, односно интернационалната вечер е на 29 февруари (сабо...

Повеќе

(ВИДЕО) ЈАНКО БУРЕК ЌЕ ДОБИЕШЕ НЕРВЕН СЛОМ: Петар Богојески ги откри сите пикантерии од Белата Палата - Сашо Мијалков е секој ден во седиштето, партијата е полна со пари, Мицковски е заљубен во Путин!!!

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ СТВАРНО РЕШИЛЕ ДА ГО ВРАЌААТ РЕЖИМОТ: Министерот Наќе Чулев сака да го има во својот кабинет во МВР контроверзниот Синиша Алексовски кој 10 години правеше шпионски сплетки како прв соработник на Сашо Мијалков!

Кои се досега преземените вработени Од позициите на кои се поставени досега преземените вработени од АР, може да се заклучи дека Чулев и во МВР сак...

Повеќе