Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ГРАДОНАЧАЛНИКОТ НА ПРИЛЕП, ЈОВАНОСКИ: Продолжува забраната за Јавниот градски превоз, а од утре Градскиот пазар ќе биде затворен!

За жал ги имаме и првите два потврдени случаи на заразени со коронавирус вонашата општина – истакна на денешната пресконеференција градоначалн...

Повеќе

ТЕСТИРАЊАТА ЗА КОРОНА ЗА СЕГА ЌЕ СЕ ВРШАТ ВО ТРИ ЛАБОРАТОРИИ, ТАА НА КЛИНИЧКИ, ТАА НА ВЕТЕРИНАРЕН ФАКУЛТЕТ И ТАА НА ЖАН МИТРЕВ КЛИНИКА, СЕ ПРАВАТ НАПОРИ СИТЕ ДА БИДАТ ПОКРИЕНИ ОД ФОНДОТ

Пациентите кои тестирање за коронавирус закажуваат на Клиниката „Жан Митрев“ тестот го плаќаат, рече денес министерот за здравство Венко...

Повеќе

СКРИЈ СЕ БЕ ГЕРО, ДА МОЖЕШЕ ДА ТЕ ВИДИ РОБЕРТО КАКО ВЕРНО И ПОНИЗНО И СЛУЖИШ НА МАФИЈАТА ЌЕ СИ ГИ ИСТУРЕШЕ ЦРЕВАТА ОД ПОВРАЌАЊЕ!

Само со Роберто не се скара затоа што човекот е мртов и не може да те види во што се претвори. Со Тричко се скара, со Ненад се скара, со Спасов се ...

Повеќе

СТРАШНО: ЗА 60% НАМАЛЕНИ ПРИЛИВИТЕ ОД ДАНОЦИ ВО ДРЖАВНАТА КАСА ПОРАДИ КРИЗАТА!

Најдоцна до 5 мај се очекува да се добијат 400-те милиони евра што државата ги бара од комерцијалните банки, за обезбедување дополнителни средства з...

Повеќе

НАРОДНА БАНКА ИМ НАРЕДИ НА БАНКИТЕ ПРОФИТОТ ОД ЛАНИ НАМЕСТО ЗА ДИВИДЕНДА ДА ГО ВКЛУЧАТ ВО КАПИТАЛОТ НА БАНКИТЕ ЗА ДА ИМ СЕ ПОМОГНЕ НА ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ КОИ ЌЕ ЗАДОЦНАТ СО РАТИТЕ ЗА КРЕДИТИ!

Компаниите и граѓаните им должат на банките 5,6 милијарди евра, од кои компаниите 2,72 милијарди евра, а граѓаните 2,83 милијарди евра, заклучно со ...

Повеќе

Има да не’ биде! Има да си ја направиме Северна Македонија, средена и успешна. Има да се цениме меѓусебно и има да си ја дигнеме татковината!

Конечно и тој ден. Го чекавме одамна. Години и години. Па потоа ни дојде умот и решивме да не чекаме. Сфативме дека мора да го создадеме. Да се вло...

Повеќе

(ВИДЕО) Градоначалникот на Кавадарци со нов изум: Автоматска дезинфекција на возила

Повеќе

Граѓанската иницијатива “Македонски концепт”, преку Петар Богојески, донираше заштитни маски и ракавици за полицајците на терен

Денес пред седиштето на Македонскиот полициски синдикат во Скопје, граѓанската иницијатива “Македонски концепт” преставувана од г-дин ...

Повеќе

Димитров до опозицијата: Аман не одмагајте, срамота е!

Во време кога ресурсите, напорите, вкупната енергија на целата нација се насочени во борбата против коронавирусот, опозицијата се однесува...

Повеќе

Детската клиника: Родители на бебе кое нема имунитет им се заканувале на лекари, повикана и полицијата

Mедицински тим на Клиниката за детски болести во Скопје деноноќно се бори за најмалите. Нивниот живот за нас е приоритет и тука не треба...

Повеќе

Филипче: Од денеска започна да се дава одобрената терапија за коронавирус, граѓаните никако да не ја земаат на своја рака

„Со оглед на тоа што официјално завршија сите постапки, во комисиите, во Агенцијата за лекови, денеска двајца пациенти на Инфективната клини...

Повеќе

ВЛАДАТА ИМ ДАДЕ ЗАКОНСКИ МОЖНОСТИ НА БАНКИТЕ ДА ГИ ОДЛОЖАТ РАТИТЕ НА КРЕДИТИ НА ГРАЃАНИТЕ И ФИРМИТЕ!!!

На оваа 28-ма седница Владата ја донесе Уредбата со законска сила за начинот на промена на договорни услови на кредитни изложености кај банките и ...

Повеќе

Од 28-мата седница на Владата: Забраната за движење во деновите на викендот, односно во сабота и недела, ќе започнува во 16:00 часот и ќе трае до 05:00 часот; За зајакнување на капацитетот на МВР, приправничкиот стаж на полицаец - приправник се скратува од шест на пет месеци; Донесени повеќе уредби за олеснување на финансиската изложеност на граѓаните и компаниите во услови на криза

Владата на Република Северна Македонија на својата 28-ма седница го усвои Записникот од Десеттиот состанок на Главниот координативен кризен штаб з...

Повеќе

ГАЗИ БАБА СЕ ДЕЗИНФИЦИРА ТЕМЕЛНО, УЛИЦА ПО УЛИЦА!

Борис Георгиевски March 23 at 11:03 AM· ⚠️Во текот на вчерашниот ден екипите на терен извршија машинско чистење и дезинфицирање на ...

Повеќе

КИСЕЛА ВОДА ЦЕЛОСНО ДЕЗИНФИЦИРАНА, ОД ОПШТИНАТА АПЕЛИРААТ ГРАЃАНИТЕ ДА ГИ ПОЧИТУВААТ ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ

Повеќе