Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Нивната лог

(ВИДЕО) ЈАВНОСТА ВО ШОК: ВМРО ДПМНЕ ПОВЛЕЧЕ ДРЖАВНИЧКИ ПОТЕГ, РЕШИ ДА НЕ ЈА ПОЛИТИЗИРА СОСТОЈБАТА СО КОРОНА ВИРУСОТ, ДУРИ ОСТАВААТ И ОТВОРЕНА ВРАТА ДА СЕ ОДЛОЖАТ ИЗБОРИТЕ!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ВОВЕДУВАМЕ КРИЗНА СОСТОЈБА ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА, 4 НОВИ ЗАБОЛЕНИ ОД ДЕБАР, ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА Е НА ГРАНИЦА НА КРИТИЧНА СОСТОЈБА СО ДИШЕЊЕТО!!!

Повеќе

(ВИДЕО) ПРАШАЊЕТО ШТО ГО НАЛУТИ КУРТОН УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС - САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Со вакви имиња на листите како Милошоски, Тарчуловски, Мизрахи итн како да сакате намерно да изгубите на изборите?!

Повеќе

ИНЦИДЕНТ ВО СЕДИШТЕТО НА ВМРО ДПМНЕ: САШЕ ПОЛИТИКО ВЕРБАЛНО НАПАДНАТ ОД УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПОРАДИ ПОСТАВЕНО ПРАШАЊЕ КОН МИЦКОВСКИ!

Денеска во седиштето на ВМРО ДПМНЕ се случи немил инцидент при што новинарот и уредник на Мактел, Саше Политико беше нападнат ведбално од уредникот ...

Повеќе

Министерот Филипче објави веб страница со информации за корона вирусот

Сите информации за коронавирусот, прес-конференции, одлуки од седница на влада, прашања и одговори, како и листата на земји со ниско, средно и висок...

Повеќе

КАЗНА ЗАТВОР ДО ЕДНА ГОДИНА ЗА НЕПОЧИТУВАЊЕ НА МЕРКИТЕ ПРОТИВ ШИРЕЊЕ НА КОРОНАВИРУСОТ

„Тој што за време на епидемија на некоја опасна заразна болест не постапи според прописите или наредбите со кои се определуваат мерки за неј...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО ЖИВО: ПРЕТСЕДАТЕЛОТ СТЕВО ПЕНДАРОВСКИ ЌЕ СЕ ОБРАТИ НА ЈАВНОСТА ОД ВИЛАТА ВОДНО

Повеќе

ВЛАДАТА НАРЕДИ ДА СЕ ЗАТВОРАТ ГРАНИЦИТЕ: Се забранува влез на странски државјани од земјите со висок ризик!

Поради состојбата со корона вирусот во земјава, согласно заклучоците на Владата од последната седница, се воведува забрана за влез на странски држав...

Повеќе

(ВИДЕО) Полиција ги спречи автобусите на Нехар турс да заминат во Црна Гора

Автобусите на Нехар турс, кои се упатија кон Црна Гора, со полициска придружба биле вратени од граничен премин во 3 часот по полноќ. Возачите одбива...

Повеќе

(ВИДЕО) САФЕТ БИШЕВАЦ: КАЖИ МУ НА ШЕФИЦАТА НА ШЕФОТ, АБЕ НА КОГО САКАШ КАЖИ МУ!

Повеќе

ГО ПЕНЗИОНИРАА ПОЛИТИЧКИ ВЛАТЧЕ АМА МУ ГИ УКРАДОА ФИНТИТЕ - ЈАНУШЕВ: ШАЈКА НЕМАТЕ ЗАКОВАНО, НИТУ ЕДНА СТРАНСКА ИНВЕСТИЦИЈА НЕМАТЕ ДОНЕСЕНО?!?!

Ако имате донесено странска инвестиција, сигурно ја криете по дома, никој ги нема видено! Вака урлаше ген секот на ВМРО ДПМНЕ, Јанушев со старата ф...

Повеќе

ГЕН СЕКОТ НА ВМРО, ЈАНУШЕВ ЛАЖЕШЕ НА ТВ БЕЗ ОКО ДА МУ ТРЕПНЕ!

Повеќе

НЕМА ДА ВИ СЕ ВЕРУВА ШТО СЕ СЛУЧИ НА ТЕЛМА: Јанушев не му дозволуваше на Николовски да го користи името Северна Македонија, го праша како не му е срам да го користи уставното име на земјата!??!?!

Нема да ви се верува што направи Јанушев, ген секот на ВМРО ДПМНЕ на дебатата на Телма со ген секот на СДСМ, Николовски. Секогаш кога Николовски ќе...

Повеќе

СЕ СЛУЧИ ЧУДО НА ТЕЛМА: Игор Јанушев кој порасна во гаќите на Грујо го обвини Љупче Николовски дека бил поблизок до Груевски од него?!?!

Се случи вистинско чудо на Телма во Топ Тема. Ген секот на ВМРО ДПМНЕ, едно типче од Велес кое порасна буквално во гаќите на Грујо и дочека да биде ...

Повеќе

Реконструкцијата на улицата „Борис Сарафов“ во Ѓорче Петров во финална фаза

Градежните работи за реконструкција на улицата „Борис Сарафов“ се во завршна фаза и наскоро сообраќајницата ќе биде целосно реконструира...

Повеќе