Одберете локација на пристап

Далеку е Конче од Велгошти, Охридско...
Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

СПАСОВСКИ: УТРЕ ЌЕ ГИ ПОВИКАМ ВЕРСКИТЕ ЛИДЕРИ ДА ИЗЛЕЗЕМЕ НА ЗАЕДНИЧКИ ПРЕС И ДА ГИ ПОВИКАМЕ ВЕРНИЦИТЕ ДА НЕ ГИ ПОСЕТУВААТ ВЕРСКИТЕ ОБЈЕКТИ ДОДЕКА ТРАЕ ЕПИДЕМИЈАТА СО КОРОНА

- Утре ќе ги повикам верските лидери да излеземе заедно на прес и да ги повикаме верниците да не ги посетуваат верските објекти овие денови додека т...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ: ВЛАДАТА СПРЕМА ПАКЕТ ЕКОНОМСКИ МЕРКИ ЗА ПОМОШ НА ФИРМИТЕ И ТИЕ ЌЕ БИДАТ СООПШТЕНИ ОВИЕ ДЕНОВИ, ВЕ УВЕРУВАМ НИКОЈ НЕМА ДА ОСТАНЕ БЕЗ РАБОТА ИЛИ БЕЗ ПЛАТА!!!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: БРАВО ЗА ПОНУДЕНАТА РАКА ДО ВЛАДАТА, НО ВЕЛИТЕ НИКОЈ ОД ВЛАДА НЕ ВИ СЕ ЈАВИЛ А ВО ИСТО ВРЕМЕ ВЕЛИТЕ СПАСОВСКИ ВИ СЕ ЈАВИЛ УТРОВО?!

Повеќе

СПАСОВСКИ ВЕЛИ ОВИЕ ЛИЦА ЌЕ ОСТАНАТ ВО ВИКЕНДИЦИТЕ 30 ДЕНА А ЌЕ ИМ СЕ ДОСТАВУВА ХРАНА: Заглавени викендаши, биле во Маврово и Ростуше, а поради кризната состојба во Дебар и Центар Жупа не можат да се вратат дома

Неколкумина граѓани кои биле на викенд во Лазарополе, Тресонче, Росоки, Гари и Селце, се заглавени, односно не можат да се вратат дома, поради преве...

Повеќе

Од 18-тата седница на Владата: Донесена е одлука за кризна состојба во општините Дебар и Центар Жупа, се затвора ски центарот Маврово и граничните премини Џепиште–Требиште и Блато кон Албанија

Владата на Република Северна Македонија на денешната 18-та седница го разгледа Записникот од Петтата седница на Управувачкиот комитет за координац...

Повеќе

(ВИДЕО) ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА РЕДОВНИОТ ДНЕВЕН ПРЕС: СЕ ВЛОШУВА СОСТОЈБАТА КАЈ ЕДНАТА ЗАБОЛЕНА ОД ДЕБАР СТАВЕНА Е НА АПАРАТИ ЗА ДИШЕЊЕ, ВКУПНО ЗАБОЛЕНИ СЕ 13, СЕ ТЕСТИРААТ 7 НОВИ ЛИЦА!

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ НА АЛСАТ М: ЧУЛЕВ ГИ ВРАТИ СИТЕ БИТАНГИ И БАРАБИ НА МИЈАЛКОВ И ГОЦА ВО МВР, ВО КАБИНЕТ МУ СЕДАТ ЛИЦА БЕЗ БЕЗБЕДНОСЕН СЕРТИФИКАТ!

Повеќе

МИЦКОВСКИ ЈА ОСУДИ ИЗЈАВАТА НА ЛЕКАРКАТА КОЈА Е ВИСОКА ФУНКЦИОНЕРКА ВО ВМРО ДПМНЕ КОЈА ВЧЕРА ИЗЈАВИ ДЕКА КОРОНА ВИРУСОТ Е ИЗМАМА ЗА ДА СЕ НАСЕЛАТ МИГРАНТИ ВО ЗЕМЈАВА

Саше Политико го праша денеска на пресот лидерот на ВМРО ДПМНЕ дали ќе ја осуди изјавата на високата функционерка на партијата, матичната лекарка ...

Повеќе

КОИ СЕ НОВИТЕ ИМИЊА НА ЛИСТИТЕ НА СДСМ: НЕУМОРНИОТ ХОТЕЛИЕР ОД ОХРИД, ЛАЗЕ ТАНЕСКИ

Вредниот и харизматичен хотелиер од Охрид, Лазе Танески кој беше во тесен избор и за градоначалник на Охрид е новото име на листите на СДСМ и коалиц...

Повеќе

ГОРАН СДК: ГРУЕВЦИ ТОЛКУ ЈА СПУШТИЈА ЛЕТВИЦАТА ШТО СМЕ ОДУШЕВЕНИ ОД ФИЛИПЧЕ ЗАТОА ШТО ГО РАБОТИ ТОА ЗА ШТО Е ПЛАТЕН, ДА БЕА СЕГА ГРУЕВЦИ НА ВЛАСТ, ЦЕЛОТО ШОУ ОКОЛУ КОРОНА ЌЕ ГО ВОДЕШЕ ГРУЈО, ЌЕ БЕШЕ ТОА НЕВИДЕНА МЕДИСКА ПАТЕТИКА!

Па и тоа што сега дел од јавноста го фали министерот Филипче и начинот како се однесува во време на криза, е одраз на едно генерално изместување на ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Пендаровски предупредува дека има организирано ширење на лажни вести за корона вирусот

Службите во кабинетот на претседателот Стево Пендаровски детектирале неколку обиди за организирано и планско ширење лажни вести за предизвикување па...

Повеќе

БОМБА НА ГОРАН СДК: Aко ЕУ ни даде датум, изборите нека бидат редовни. Оти датумот беше причина за вонредноста. До есен белким и короната ќе се смири.

Како брзаа СДСМ со конгресот и ВМРО-ДПМНЕ со конвенцијата, како се гушкаа, се ракуваа, се бацуваа во затворени сали, чиниш, ако треба и ќе се умира,...

Повеќе

Пендаровски ја активира Армијата за поддршка на кризното подрачје во Дебар и Центар Жупа

Претседателот Стево Пендаровски вечерва донесе одлука за ангажирање на Армијата на Република Северна Македонија за поддршка на локалната самоуправа ...

Повеќе

СО ВАКВА МЛАДИНА ГАДНО СМЕ НАЕБАЛЕ: ПОЛИЦИЈАТА ВЕЧЕРВА БРКАШЕ МЛАДИ НА ВОДНО КОИ ПРАВЕА ЖУРКИ ПОРАДИ ЗАТВОРЕНИТЕ КАФИЧИ И ДИСКОТЕКИ

Со ваква младина, црно ни се пишува. Цела држава е покрената, војска, полиција, сите гледаат главажива да спасат они се собрале на Водно да се пијан...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО ЗА ЕВН: Нема да искучува за неплатени сметки во овој период додека трае епидемијата со КОРОНА

Повеќе