Одберете локација на пристап

Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с

(ВИДЕО) ШАРЛАТАНИТЕ ТОТАЛНО ОДЛЕПИЈА - ОВОЈ ЧОВЕК 10 ГОДИНИ МУ ПРАВЕШЕ ИНТЕРВЈУ ВО УДАРЕН ТВ ТЕРМИН НА ПРЕМИЕРОТ: Чичко Миленко да ви каже нешто за вакцините со алуминиум, жива, трансмитери - антени во организмот, зомбирање и други скриени вистини

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Поскапа акциза- помало „нужно зло“ за справување со последиците од Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Е УШТЕ ОВА НИ ФАЛЕШЕ - ОПАСНОСТ ЗА НУКЛЕАРНА КАТАСТРОФА: Нови пожари во околината на Чернобил!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Спасовски: Со верските водачи се договоривме да се почитуваат сите владини одлуки

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ВЕЛО МАРКОВСКИ: МАСОВНИТЕ ТЕСТИРАЊА СЕ ГОЛЕМА ГЛУПОСТ, САМО ФРЛАЊЕ ПАРИ ВО БУНАР, ТОА МОЖАТ ДА СИ ГО ДОЗВОЛАТ САМО МАЛКУ БОГАТИ ДРЖАВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДИМИТРИЕВСКИ ВО ВЕСТИТЕ НА ТЕЛМА: Малку сум изненаден зошто толку многу се разговара за здравјето на нас функционерите, а не се разговара за граѓаните. Што, нашата функционерска кожа е поскапа од таа на граѓаните?

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ОЛИВЕРА ТРАЈКОВСКА ВАКА ЈА ОТВОРИ СВОЈАТА НАЈНОВА ВИН ВИН: Добро е што има фирми кои во оваа криза мислат и на нас новинарите па не ги кратат маркетинг буџетите!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕФОТ НА НАЈГОЛЕМАТА ДОМАШНА БАНКА, ХАРИ КОСТОВ: Комерцијална Банка им помогна на домашните компании со 170 милиони евра за да се справат со кризата предизвикана од Корона вирусот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ДИРЕКТОРОТ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА, ХАРИ КОСТОВ: ДИРЕКТОРИТЕ НА БАНКАТА ЌЕ ГИ ДОНИРААТ СВОИТЕ ПЛАТИ ЗА МЕСЕЦ АПРИЛ НА ДОКТОРИТЕ ОД ИНФЕКТИВНА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ИМА ГОЛЕМА РАЗЛИКА: Груевски никогаш не би се изложил на опасноста да се зарази со Корона, поклон до земја до Спасовски, Филипче, Османи и Димитриевски!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Тортевски: Нека се регистрираат кафаните како цркви, така Владата нема да ги затвори

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛИДЕРИТЕ КУРТУЛИЈА: Негативен и вториот тест за коронавирус на Заев и Мицковски, и двајцата излегуваат од домашен карантин

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: „Црвена нафта“ завршувала во резервоари наместо во печки, но никој досега не одговарал!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

РЕНОВИРАЊЕ ДОМА ВТОР ПАТ: СЕ СЛУЧИ НОВ ГАФ НА ПРЕС НА ФИЛИПЧЕ, НОВИНАРКА ПОБАРА ОД ФИЛИПЧЕ ДА ГИ ИЗГАСЕЛ ПОЖАРИТЕ НА ШАР ПЛАНИНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Комерцијална банка со бесплатни налози преку Интернет банка и м-банка

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе