Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

(ВИДЕО) ФАЛИ МЕ УСТО ОТИ ЌЕ ТЕ РАСЧЕПАМ ДОБИ НОВА ДИМЕНЗИЈА - „Сведоштво за еден голем македонец“ - Ѓорѓија Џорџ Атанасоски

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР СТЕВАНОВИЌ ОД ИНФЕКТИВНА: Кај полесните заболени лекувањето е 10 дена, кај потешко заболените лекувањето трае еден месец затоа што Короната остава последици врз телото!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Заев: Потребна е одлука за вонредна состојба, ова е борба за човечкиот живот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАКВИТЕ ДИРЕКТОРИ ГО ОБЕЛУВААТ ОБРАЗОТ НА КАПИТАЛИЗМОТ - ШЕФОТ НА ВИТАМИНКА, НАУМОВСКИ: Исплативме 100% плата за оние кои се дома и додатни 10% за оние кои работат во вонредна состојба!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------...

Повеќе

Заев: Седењето дома во изолација не поврза уште повеќе како семејство

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Пендаровски: Ако може Папата сам да држи миса и да се затворат најсветите џамии и кај нас може да се почитуваат уредбите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТВИТОВИТЕ НА ТРАМП ОД МИНАТОТО СЕ СЕГА НЕГОВИ НАЈГОЛЕМИ КРИТИЧАРИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДОСЕГА НАЈЛОШ ДЕН: Потврдени 107 нови случаи на Ковид 19 – вкупно во земјата 1081 дијагностицирани пациенти, почина 1 лице- оздравени се 23 пациенти

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ: ВОНРЕДНАТА СОСТОЈБА ПРОДОЛЖУВА, ВО КУМАНОВО МОЖЕБИ ЌЕ СЕ ПРИМЕНИ КАРАНТИНОТ ПО ПРИМЕРОТ НА ДЕБАР

На прес-конфереција преседателот Стево Пендаровски ја соопшти одлуката на Советот за безбедност во врска со продолжување на вонредната состојба. -С...

Повеќе

Новинарите што имале контакт со кумановскиот градоначалник ќе бидат во изолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО, ВАКВИ ФИРМИ ПРАВАТ СИЛНА ДРЖАВА: Gulf Oil донира 3 милиони денари на државните институции во борбата против Kовид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ НАУЧЕНИ САМО ДА КРАДАТ НЕ МОЖАТ ДА РАЗБЕРАТ ДЕКА НЕКОЈ РЕШИЛ ДА ДОНИРА НА НАРОДОТ - Николоски: Антикорупциска да провери како СДСМ дели хуманитарни пакети!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

КУМАНОВО ЈА ПРАТИ ПОЛА ВЛАДА ДОМА: И официјално Филипче, Спасовски, Османи и Адеми одат во самоизолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Филипче ќе одржува прес-конференции од својот дом каде што е во самоизолација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДРАМА ВО КУМАНОВО: Освен Димитриевски и деветмина членови на кумановскиот кризен штаб заразени со КОВИД 19!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе