Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

Тортевски: Нека се регистрираат кафаните како цркви, така Владата нема да ги затвори

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ЛИДЕРИТЕ КУРТУЛИЈА: Негативен и вториот тест за коронавирус на Заев и Мицковски, и двајцата излегуваат од домашен карантин

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ФОКУС: „Црвена нафта“ завршувала во резервоари наместо во печки, но никој досега не одговарал!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

РЕНОВИРАЊЕ ДОМА ВТОР ПАТ: СЕ СЛУЧИ НОВ ГАФ НА ПРЕС НА ФИЛИПЧЕ, НОВИНАРКА ПОБАРА ОД ФИЛИПЧЕ ДА ГИ ИЗГАСЕЛ ПОЖАРИТЕ НА ШАР ПЛАНИНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Комерцијална банка со бесплатни налози преку Интернет банка и м-банка

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

До 15 мај забрана за влез на македонски државјани во Грција

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Отец Пимен, митрополит на Европската епархија на МПЦ-ОА, денеска ѝ донираше на скопската Градска општа болница „8 Септември“ маски КН95 во вредност од 1.000 евра

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------...

Повеќе

ВО ЖИВО - ФИЛИПЧЕ: ЈАВНОСТА ДА БИДЕ РААТ, ОВА СЦЕНАРИО ГО ПРЕДВИДОВМЕ И ЦЕЛОСНО СМЕ ОРГАНИЗИРАНИ И ПОДГОТВЕНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Јанчев: Kавадарчани ве молам бидете максимално дисциплинирани во мерките против коронавирусот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Димитриевски: Се тестирав во неделата како редовна процедура, уморен сум од ПР кампањата која ја тера опозицијата на маката на народот!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Поради опасност од пожари, од утре забрането движење во шума и на шумско земјиште од 6 до 20 часот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Спасовски од дома ќе раководи со Владата, вели ширењето на корона вирусот е во рамки на очекуваното

Техничкиот премиер Оливер Спасовски преку видео обраќање порача дека Владата ќе функционира непречено, а тој ќе ги извршува обврските од сво...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ ЌЕ ДРЖИ ПРЕС ОД СВОЈОТ ДОМ ВО 20.15 ЧАСОТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Од 43-та седница на Владата: Сите лица со попреченост се изземени од забраната за движење; Донесена Уредба со законска сила за почитување на препораките во јавниот превоз на патници; Со проект за итно справување со KОВИД-19 ќе се аплицира во Светска Банка

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СТАСА ДОНАЦИЈАТА ШТО ЈА ВЕТИ БОЈКО - 100 ЗАШТИТНИ СКАФАНДЕРИ И ОДЕЛА - Донација од братска Република Бугарија за спречување и контрола на ширењето на вирусот Ковид 19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе