Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ВМРО ДПМНЕ МНОГУ ЧУДНО СЕ ОДНЕСУВА ВО ОВАА СТРАШНА КРИЗА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕТРЕ ШИЛЕГОВ АСФАЛТИРА СО ПОЛНА ПАРЕА: ЗАПОЧНА ФИНАЛНОТО АСФАЛТИРАЊЕ НА БУЛЕВАРОТ НИКОЛА КАРЕВ (ПЛАСТИЧАРСКА УЛИЦА)

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ И ЦРВЕНИОТ КРСТ ОБЕЗБЕДУВААТ ПОДДРШКА НА ЛИЦАТА СО ПОПРЕЧЕНОСТ И НА СТАРИТЕ ЛИЦА ВО НИВНИТЕ ДОМОВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Мерки на Град Скопје за подобрување на социјалната заштита на граѓаните во услови на вонредна состојба

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Мои сограѓани, горе главата, после секоја бура доаѓа сонце, ќе го издржиме ова сите заедно!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Честитка од претседателот Пендаровски по повод големиот христијански празник Воскресение Христово – Велигден

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ТЕШКИ ВРЕМИЊА ДОЈДОА ЗА ЦРВЕНКАПА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) КОВИД-19 Прашања и одговори: ретроспектива - коронавирус МК

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЛЕНЧЕ НИКОЛОВСКА: Добро, тутунари еве ги парите. Денеска ќе се објасниме и како да ги подигнете

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Велигденско обраќање на г.г. Стефан: Верниците да истраат и внимаваат, да се молиме заболените да оздрават

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Митрополитот Петар е роден циркузант: Пандемијата дојде поради оттуѓеноста од Бога, природата не опоменува

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДИМИТРИЕВСКИ: Благодарност до компанијата Бучен Козјак, кoja во соработка со ОШЗС донираше 200 заштитни одела и 1700 заштитни маски на одделението за инфективни болести при Oпшта Болница Куманово и домот за стари лица "Зафир Сајто" во Куманово

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

МАКЕДОНСКА КВАНТНА ФИЗИКА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ КАЈ БИЛО ПРОБЛЕМОТ: ВМРОВЦИТЕ ИМАЛЕ ВИШОК БАРИУМ И СТРОНЦИУМ ВО КРВТА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Манчевски ги извади од памет неписмените ВМРОВЦИ: Планот е до 2025 сите градови да бидат покриени со 5Г сигнал, но засега вакви мрежи нема

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе