Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

ПЕТРЕ СИ РАБОТИ, КОГА ЌЕ СЕ ВРАТИТЕ ОД КАРАНТИН НЕМА ДА ГО ПОЗНАЕТЕ СКОПЈЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ОДЛИЧНИ ВЕСТИ: Сончевата светлина брзо го уништува коронавирусот, но можеби и на плажа ќе мора да се сончаме со маски!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДИКАТА ПИМЕН Е СИМПАТИЧЕН ЧОВЕК, АМА СЕПАК Е ПОП: Причествувањето не е заразно затоа што нема сведоштво дека пиењето од иста чаша или иста лажичка некого заразило

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЗНМ ДО ВЛАДАТА: Да се организираат прес-конференции на отворено кога тоа го дозволуваат временските услови (пред Владата или на друго соодветна локација) со физичка дистанца меѓу новинарите, но и меѓу новинарите и соговорниците, да не им се забранува пристап на новинарите од медиумите кои не се на регистарот на СЕММ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА СПАСОВСКИ: ЕДНА ГОЛЕМА ПРИВАТНА БОЛНИЦА ОВИЕ ДЕНОВИ ГИ СТАВИЛА СИТЕ ЛЕКАРИ НА МИНИМАЛЕЦ, ЌЕ ИСПРАТИМЕ КОНТРОЛА И ЌЕ ИМА КАЗНИ АКО СЕ ПРЕКРШЕНИ ЗАКОНИТЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СКОПСКИТЕ ГРАДОНАЧАЛНИЦИ СО ПОДДРШКА НА ПОЛИЦИСКИТЕ СЛУЖБИ ЗА ВРЕМЕ НА ПОЛИЦИСКИОТ ЧАС

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Водно е изземено од одлуката за забрана на движење по шуми

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БАНКAРСКА АСОЦИЈАЦИЈА: БАНКИТЕ ПРЕЗЕМААТ АКТИВНОСТИ ЗА ДА ИЗЛЕЗАТ ВО ПРЕСРЕТ НА КОРИСНИЦИТЕ НА СУБВЕНЦИИ ЗА ТУТУН

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА ШЕКЕРИНСКА: МИСЛЕВМЕ ДА ГИ ЗАТВОРИМЕ ЦРКВИТЕ НО МПЦ НЕ ИЗМАМИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: Благодарност до ИВЗ што доброволно ги затворија сите џамии овој период за да се заштити здравјето на граѓаните

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Димитриевски: Искрено жалам што ја ставив во опасност пола влада, но настанот се „дува“ за наслови во медиумите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СПАСОВСКИ: СО БУГАРИЈА ИМАМЕ ПОТПИШАНО ДОГОВОР ЗА ПРИЈАТЕЛСТВО И ТОЈ ЌЕ БИДЕ РАМКАТА ВО КОЈА ЌЕ СЕ ПРЕГОВАРА, НАДВОР ОД ТОА НЕМАМЕ НАМЕРА ДА ИЗЛЕГУВАМЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Исплатени субвенциите за тутунот за 2019 година, поради вонредната состојба посебен начин на исплата на парите

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

Сојузот на синдикати ја избра Алкалоид за најдобра компанија на неделата

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА ДОБРИ БРОЈКИ: Нема починати, 25 излекувани, 53 ново заразени, вкупната бројка достигна 1170 заразени

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе