Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ДЕМАНТ ОД АРМИИТЕ НА СЕВЕРНА МАКЕДОНИЈА И СРБИЈА: ОБЈАВЕНАТА ФОТОГРАФИЈА НА МАКТЕЛ Е НЕТОЧНА

Повеќе

ИМА РАЗЛИКА - ДА ПОТСЕТИМЕ: Како Заев помогна во кризата со поплавите, а како Мицкоски не помага во кризата со вирусот

Во август 2016 година, скопските села Стајковци, Смилковци, Арачиново и други помали населени места беа поплавени од обилни врнежи од дожд...

Повеќе

(ВИДЕО) СПАСОВСКИ: ВЕНКО И НЕГОВИОТ ТИМ БИЈАТ БИТКА НА ФРОНТОТ ДА СПАСИ ЖИВОТИ, НИЕ СЕГА ОТВОРАМЕ НОВ ФРОНТ КАКО ДА ЈА СПАСИМЕ ЕКОНОМИЈАТА!

Повеќе

КОРОНАТА ПРЕДИЗВИКА НАЈЦРН ДЕН ДЕНЕСКА - ДВАЈЦА ПОЧИНАТИ И ДУРИ 44 НОВИ ЗАБОЛЕНИ!

Почитувани, Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби од Ковид-19 починаа двајца ...

Повеќе

ПАПАПА - ОВА Е ПОСЛАТКО И ОД НАТО И ОД ЕУ: ДВОЈЧЕ ДОБИ ОСМИЦА ЗА ПЉАЧКАТА ВО БИТОЛА!

Поранешниот градоначалник на Битола, Владимир Талески доби казна затвор во траење од 8 години за злоупотреба на службената положба и овластува...

Повеќе

КОНЕЧНО НЕКОЈ ОД ДУИ ЌЕ ЛЕЖИ ЗАТВОР: Казна затвор од три години и шест месеци за Аљими и Гури од ДУИ, обвинети во „Титаник 3“!

Во Кривичниот суд денеска падна првата пресуда за функционери од ДУИ, кои беа обвинети од веќе згаснатото СЈО. Па така, пратеникот Ејуп Аљими и Исме...

Повеќе

ПОЧИТУВАН ГОШЕВ, ЗОШТО ВАКВИ ГАФОВИ, ДА НЕ ЈА ЗЛОУПОТРЕБУВАШ ДОБРИНАТА И МЕКОСТА НА ЗАЕВ?!

Денеска вест на денот е брутален коментар и напад на Петар Гошев кон Заев. Поранешниот пратеник, гувернер, министер за финансии, лидер на СДСМ идносно...

Повеќе

Ципрас му честитал на Заев за членството во НАТО и одлуката за почеток на преговори со ЕУ и искоментирал - КОЈ МОЖЕШЕ ДА ЗАМИСЛИ ДЕКА БАЛКАНОТ ЌЕ ПРОДУЦИРА ПРИЈАТЕЛСТВО И РАЗУМНИ ВИЗИОНЕРСКИ ПОЛИТИКИ!

– За одлуката за почеток на пристапни преговори со ЕУ и членството во НАТО, му честитал лидерот на СИРИЗА, Алексис Ципрас, на претседате...

Повеќе

Поставени автоматски апарати за дезинфекција на возилата кои влегуваат во Прилеп

Општина Прилеп и Општинскиот штаб за управување со кризи ги интензивираатмерките за справување со коронавирусот и заштита на здравјето на граѓаните....

Повеќе

СЕ ЗГОЛЕМУВА БРОЈКАТА НА ПОЧИНАТИ ОД ДЕН ВО ДЕН: Починал битолчанец кој бил во самоизолација во својот стан по враќањето од Канада, земен брис за коронавирус

Битолчанец кој се вратил од Канада во Македонија, попладнево починал во својот стан во Битола на улица Димче Лахчански, дознаваТВ21. На терен биле ...

Повеќе

Од 31-вата седница на Владата: Активирана е комуникација со Евро-атлантскиот Центар за координиран одговор во случаи на катастрофи на НАТО; Донесени се отстапки за сопствениците на домашни миленици; Се бара од ЕУ пренамена на расположливите ИПА средства за справување со кризата; Ако има потреба и ученичките и студентските домови ќе се користат како сместувачки капацитети за превенција од ширење на коронавирусот (COVID 19)

Владата на Република Северна Македонија денеска ја одржа својата 31-вата седница на која беа усвоени записниците од 13-тиот и 14-тиот состанок на Гл...

Повеќе

БРАВО ЗА ВОЈНИЦИТЕ И ГРАД СКОПЈЕ: За само 7 дена, пред Инфективна поставена мобилна болница

Само седум денови им беа потребни на институциите за да го срушат поранешен „Медицинар“, да го уредат просторот и денеска да ја постават...

Повеќе

УБИЕЦОТ СИ ИГРА КРИЕНКА СО НАУЧНИЦИТЕ И ИМ ПРЕДИЗВИКУВА ГОЛЕМИ ПРОБЛЕМИ: КОРОНА ВИРУСОТ ДОСЕГА МУТИРАЛ 8 ПАТИ, ПА ВО СВЕТОТ ВО МОМЕНТОВ УБИВААТ ОСУМ ПОД ТИПОВИ НА ВИРУСОТ КОЈ ТРГНА ОД ВУХАН!

Добрата вест е што компјутерите денеска се многу моќни и можат во реално време да ги проверуваат генетските структури на вирусите а од друга страна ...

Повеќе

ЗАЕВ: Денеска е голем ден за нашите граѓани, за нашата татковина

Повеќе

МВР ПОДНЕСУВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА КОПУК ОД КАРПОШ КОЈ ЗАРАЗИЛ НЕКОЛКУ ЛУЃЕ СО КОРОНА ОТКАКО СЕ ВРАТИЛ ОД СТРАНСТВО И НЕ САКАЛ ДА СЕДИ ДОМА!

- Лице од Карпош со иницијали Ф.К заразило повеќе лица со Корона со тоа што не сакало да седи дома во самоизолација како лице што се враќа од ризичн...

Повеќе