Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

(ВИДЕО) НИНА АНГЕЛОВСКА НА ДЕНЕШНИОТ ПРЕС МУ ДРЕЖЕШЕ ЧАС ПО ЕКОНОМИЈА НА МИЦКОВСКИ КОЈ ВЧЕРА ЖЕСТОКО ЈА НАПАДНА ЗА НЕКАДАРНОСТ!

Повеќе

ШОКАНТНО - ГРУЈО ЈА ИЗНЕНАДИ ЈАВНОСТА: ОД УНГАРИЈА ДОНИРАШЕ 10 МИЛИОНИ ЕВРА ЗА БОРБА ПРОТИВ КОРОНА!

Грујо ја изненади јавноста и од Унгарија донираше 10 милиони евра за борба против Корона. - Ќе скратам од куртон медиумите и од партијата, малце не...

Повеќе

ТЕХНИЧКИОТ МИНИСТЕР ЗА МВР, ЧУЛЕВ, И ДЕНЕСКА НЕ СЕ ПОЈАВИЛ НА РАБОТА ОТКАКО СИНОЌА НЕ СЕ ПОЈАВИ КАЈ ПЕНДАРОВСКИ, ИЗВОРИ ЗА МАКТЕЛ ВЕЛАТ ДЕКА ИМАЛ ТРУЕЊЕ ОД ХРАНА?!?!

Неофицијални извори за Мактел ни велат дека Чулев најверојатно имал труење со храна. Од извори во МВР дознаваме дека тој денеска не се појавил на ра...

Повеќе

ГОШЕВ ПРОДОЛЖУВА ДА СЕ ГЛУПИРА НА СТАРИ ГОДИНИ: ВЛАДАТА НЕ ТРЕБА ДА МУ ЈА КАЖУВА ВИСТИНАТА НА НАРОДОТ ЗА ДУПКАТА ВО БУЏЕТОТ ЗА НАРОДОТ И КРЕДИТОРИТЕ ДА НЕ СЕ УПЛАШАТ?!?!

Да сте гувернер сега, кој клучен потег би го повлекле во однос на евидентната најава за голема криза со финансиските, економските и социјалните теко...

Повеќе

Тотал ТВ дел од United Group донира 100.000 долари за борба против коронавирусот

Компанијата United Group одлучи да помага во државите во регионот со 3 милиона долари заради кризата со корона вирусот. За Македонија се намен...

Повеќе

Шпаркасе Банка Македонија за да и помогне на владата да се справи со кризата денес предвреме го исплати данокот на добивка за 2020 година

Шпаркасе Банка Македонија се приклучи кониницијативатаод Министерството за финансиии Владата на Република Северна Македонијаи денес извршиаконтативн...

Повеќе

Од денеска мобилни тимови во Скопје за тестирање на корона вирусот

Мобилните медицински тимови кои ќе вршат тестирање од корона вирусот од денеска почнуваат со работа во Скопје, најави вчера министерот за здравство ...

Повеќе

ОЈО отвори предмет за случајот со жената од Струга која почина од корона вирус

Основното јавно обвинителство Охрид отворило предмет по допрен глас за случајот со 66-годишната жена од Струга, која е четврта жртва на коронавирусо...

Повеќе

Италија му удри шлаканица на Путин: 80 отсто од руската помош е бескорисна!

Фото: EPA/ALEXEI DRUZHININ / SPUTNIK / KRE Дури 80 отсто од помошта што Русија ѝ ја испрати на Италија е бескорисна, објави италијанскиот вес...

Повеќе

ШОКАНТНА БОМБА НА ПЕНДАРОВСКИ: ТУРЦИЈА ЈА СТОПИРАШЕ НОРВЕШКАТА ДОНАЦИЈА ОД 30 РЕСПИРАТОРИ ЗА НАШТА ЗЕМЈА, ВО КОМУНИКАЦИЈА СУМ СО КАБИНЕТОТ НА ЕРДОГАН ТОА ДА СЕ РЕШИ!

Пред неколку дена од Владата беше соопштено дека се обезбедени респиратори со помош на Амбасадата на Норвешка, кои се во депо во Турција и кои треба...

Повеќе

Донација на „Авицена лабораторија“ во борбата против Ковид-19 - 5.000 бесплатни RТ Real Time-PCR лабораториски анализи

Во ситуација кога светот е под закана на пандемијата со новиот вирус ковид-19, потребно е вклучување на сите поединци и компании за што поуспешно сп...

Повеќе

Пекабеско предвремено ги исплати обврските кон државата како поддршка во националната борба со коронавирусот

Пекабеско изврши аконтативна уплата на целокупниот пресметан данок на добивка за 2020 година во висина од 8.833.000 денари и со тоа се приклучи на и...

Повеќе

Бизнис заедницата од струшко до Владата: Неосновани се барањата на локалната власт за ригорозни мерки за движење на населението

Соопштение од состанокот на бизнис заедницата од населените места Лабуништа, Подгорци, Октиси, Боровец и Велешта до јавноста во врска со актуелните ...

Повеќе

(ВИДЕО) ВАСКО ЕФТОВ РАСПАЛИ ПО СВОИТЕ НАЈВЕРНИ ФАНОВИ, ЧЛЕНОВИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: НА КОГО БЕ ВИЕ СЕВЕРЏАНИ, ПА ВИЕ ПОАРНИ ДА НЕ СТЕ БЕ?!?!

Повеќе

ОКТА донира бронхоскоп и инфузиони пумпи во вредност од 50.000 евра за Инфективната клиника

ОКТА преку донација на медицинска опрема во вредност од 50.000 евра ќе го поддржи здравствениот систем во справувањето со епидемијата предизви...

Повеќе