Одберете локација на пристап

Заев е многу, многу храбар политичар, тоа го докажа безброј пати. И со храбрите компромиси со Грција и Бугарија и со храброто соочување со убијците на 27-ми април и со храброто соочување со режимот со објавувањето на бомбите, за тоа треба сериозни
Потпретседателот на НСДП и кандидат за пратеник во првата изборна единица, Горан Мисовски денеска на плоштадот Македонија во Скопје, како дел од предизборните активности, на промотивен штанд на коалцијата „Можеме“ се сретна со граѓани н
Почитувани, Секогаш е задоволство да се биде во струмичкиот крај, меѓу чесните и работливи граѓани од овој регион. Денеска, овде во Ново Село го искористивме пазарниот ден да разговараме со земјоделците, со пазарџиите, со трговците и пред нив
Во последните 24 часа се направени 1653 тестирања, а регистрирани се 173 нови случаи на ковид-19.- Скопје 75- Куманово 9- Дебар 6- Штип 8- Прилеп 6- Тетово 9- Струга 14- Велес 3- Охрид 10- Кавадарци 3- Гостивар 7- Гевгелија 2- Струмица 1- Крушево 1
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ново продолже
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Секој чекор
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Претседател
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- „Маке
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- На граѓанск

Спасовски: Kој ќе ја прекрши изолацијата ќе биде префрлен во центрите за карантин

По откриените триесетина случаи на граѓани кои не ја почитуваа наредбата за домашна изолација и беа затекнати надвор од своите домови, премиерот Спа...

Повеќе

Градоначалникот на Општина Пласница и газда на Пуцко Петрол од свој џеб на жителите им обезбеди заштитни маски и ракавици

Мобилни тимови денеска во Општина Пласница делеа 10 000 заштитни маски и ракавици, донација од градоначалникот, Исмаил Јахоски. На сите ранливи груп...

Повеќе

БОМБА ОД НИНА АНГЕЛОВСКА: Се бара начин за замрзнување на ратите на кредитите за три месеци

Нови шест милиони евра од денеска им се достапни на компаниите за бескаматни кредити за надминување на состојбата предизвикана од корона вирусот и з...

Повеќе

КАКОВ СРАМ ЗА ВМРО ДПМНЕ: Обединетите нации го демантираат Николовски!!!

Обединетите нации го демантираа потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски откако на својот Фејсбук профил објави податоци и тврд...

Повеќе

(ВИДЕО) УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ПРОБА ДА ШИРИ ЛАЖНИ ВЕСТИ ЗА ВРЕМЕ НА ПРЕС НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ, ДОБИ ТАКОВ ЌОТЕК ОД ФИЛИПЧЕ ШТО ЕДНА НЕДЕЛА ТРЕБА ДА СЕ КРИЕ ВО КОЛИБАТА НА БАБА МУ!

Повеќе

КАТЕ БЛАЖЕВСКА: Николоски се претера!

Критиката е добредојдена кога е добронамерна. За жал, многу тешко може да се препознае добронамерност во вчерашните критики што ги упати п...

Повеќе

ОВА СЕ ВИКА ФИРМА КОЈА СИ ЈА САКА ДРЖАВАТА: ВЛАДАТА И СЕ ЗАБЛАГОДАРИ НА КОМЕРЦИЈАЛНА БАНКА ЗА ПРЕДВРЕМЕНО ПЛАТЕН ДАНОК КОН ДРЖАВАТА ВО ИЗНОС ОД 3 МИЛИОНИ ЕВРА!

Повеќе

Динерс Клуб ја зголеми толеранцијата за блокирање на картичката за дополнителни 30 дена

Почитувани, Во согласност со моменталната ситуација, како и со препораките и одлуките на Владата на Република Северна Македонија, Ве советуваме, ...

Повеќе

(ВИДЕО) УШТЕ ЛОШИ ВЕСТИ: ШЕСТ НОВИ ЗАРАЗЕНИ СО КОРОНА, МЕЃУ КОИ И 4 ГОДИШНО ДЕВОЈЧЕ ОД ШТИП КОЕ СЕ ЗАРАЗИЛО ВО АНГЛИЈА

Повеќе

МАКПЕТРОЛ Е ЕДНА ОД НАШИТЕ ОПШТЕСТВЕНО НАЈОДГОВОРНИ ФИРМИ ГИГАНТИ: ФИРМАТА ЌЕ ДОНИРА НА ДРЖАВАТА МЕДИЦИНСКА ОПРЕМА ВРЕДНА 50 000 ЕВРА!

Макпетрол АД донирамедицинска опрема во вредност од 3.200.000 денари за борба против вирусот „КОВИД-19“ на Министерството за здравство ...

Повеќе

Gulf Oil испраќа апел до сите граѓани на Република Северна Македонија да ги следат препораките на Министерството за здравство, Владата на РСМ и Светската здравствена организација

Воедно ве информираме дека ги преземавме сите мерки за превенција на ширење на вирусот на сите наши бензински пумпи преку дезинфекција на целите обј...

Повеќе

Читајте ја секоја колумна на Геро многу внимателно, он во секоја колумна шифрирано дава насоки што ќе прави ВМРО ДПМНЕ една недела унапред

Треба внимателно да се читаат сите колумни на Геро затоа што секоја негова колумна е шифрирана најава што ќе прави ВМРО ДПМНЕ следните неколку денови,...

Повеќе

БОМБА ОД НАРОДНА БАНКА: ЗА НЕКОЛКУ ДЕНОВИ СО СЕТ НА МЕРКИ ЌЕ ОВОЗМОЖИМЕ БАНКИТЕ ДА ГИ ОДЛОЖАТ РАТИТЕ ЗА КРЕДИТИ НА ГРАЃАНИ И ФИРМИ КОИ СЕ ПОГОДЕНИ СО КРИЗАТА!!!

Одржана седница на Комитетот за финансиска стабилност Банкарскиот систем е стабилен и банките продолжуваат со давање услуги на граѓаните и компании...

Повеќе

ЕВЕ КОЈ МУ НАРАЧУВА НА УРЕДНИКОТ НА ИНФОМАКС ДА ПИШУВА ГЛУПОСТИ ЗА БРАШНОТО

Повеќе

БОМБА НА БУЈАР ОСМАНИ: Стигна вест од Брисел, постигнат е консензус за Македонија да почне преговори со ЕУ

Од Брисел стигна вест дека е постигнат консензус за почнување преговори со Македонија, и тоа безусловни. Таа одлука чекаме да се потврди, изјави на ...

Повеќе