Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

(ВИДЕО ВО ЖИВО) Прес на министерот Венко Филипче за најновите информации за Корона вирусот во земјава

Повеќе

НАРОДОТ ЌЕ КУРТУЛИ: Шест месеци грејс период за корисниците на кредити во Комерцијална банка и НЛБ Банка

Комерцијална банка одобрува грејс период од шест месеци за кредитните производи на физички лица, пролонгирање на крајниот рок на отплата на кредит...

Повеќе

КОРОНАТА СЕЕ СМРТ ВО ЗЕМЈАВА: УШТЕ ЕДЕН ПОЧИНАТ, НОВИ 26 ЗАРАЗЕНИ, 9 ОЗДРАВЕЛЕ, СЕГА БРОЈКАТА НА ЗАРАЗЕНИ Е 285!

Почитувани, Се извинуваме што доцниме со денешното информирање за состојбата со коронавирусот во нашата земја. Правиме огромни напори навремено...

Повеќе

(ВИДЕО ВО ЖИВО) ИСТОРИЈА СЕ СЛУЧУВА ДЕНЕСКА: Церемонија на кревање на македонското знаме пред седиштето на НАТО и обраќање на ПВРСМ Спасовски!

Повеќе

КОЈА ЕПСКА ЗАМЛАТОТИНА: ВЛАДАТА СО ПОМОШ НА АВСТРИЈА УСПЕА ДА ГО ЕВАКУИРА ВЛАДЕ МИЛЧИН И УШТЕ 3-ЦА МАКЕДОНЦИ КОИ ВО СРЕД КОРОНА ПАНДЕМИЈА ЗАМИНАЛЕ ЗА ПЕРУ, ЈУЖНА АМЕРИКА, НА ДРУГИОТ КРАЈ ОД СВЕТОТ!

МНР денеска се пофали дека со помош на Австрија успеале да евакуираат 4 македонци од главниот град на Перу, Лима. "Во духот на солидарноста и добра...

Повеќе

МНР РЕАЛИЗИРА МАСИВНА ОПЕРАЦИЈА НЕВИДЕНА ДОСЕГА: Со два лета од Виена и Базел пристигнуваат 360 граѓани, ќе бидат префрлени во државен карантин, досега вратени 1800 наши државјани!

Со организираните хуманитарни авионски летови од Виена и Базел денеска се очекува во земјава да пристигнат вкупно 360 наши државјани кои потоа со ...

Повеќе

ГАЗИ БАБА ЕПТЕН СЕРИОЗНО СЕ ФРЛИ ВО ДЕЗИНФИЦИРАЊЕ НА УЛИЦИТЕ КАКО ДЕЛ ОД БИТКАТА ПРОТИВ КОРОНА

Повеќе

НАРОДОТ НЕ ВЕРУВА ВО ЛАГИТЕ НА ВМРО ДПМНЕ: Над 80% од граѓаните задоволни од работата на Филипче

Над 80% од граѓаните се задоволни од работата на Министерот за здравство Венко Филипче во однос на кризата со корона вирусот. Вакви податоци дава на...

Повеќе

(ВИДЕО) ДРЖАВЕН ИНСПЕКТОРАТ УТВРДИ: ОХРИДСКИТЕ ЛЕКАРИ ГИ ПРЕКРШИЛЕ ПРОТОКОЛИТЕ И НЕ И ДАЛЕ МЕДИЦИНСКА ПОМОШ НА ПОЧИНАТАТА ЖЕНА

Повеќе

ЛЕЛЕ ОВА МОРА ДА ГИ ПЕЧЕ ВМРОВЦИТЕ КАКО СОЛ НА РАНА - ДУРИ И ВМРОВСКАТА СИТЕЛ ПРИЗНАВА - Анкета на Детектор: Над 90 отсто од граѓаните ги поддржуваат владините мерки против короната

Речиси сите, или поточно над 90 отсто од испитаниците во анкетата на емисијата Детектор на телевизија Сител, ги поддржуваат и ги сметаат за исправ...

Повеќе

ВЛАДАТА ПРОДОЛЖУВА ДА ГИ ПРИБИРА НАШИТЕ ОД ЦЕЛ СВЕТ ЗАГЛАВЕНИ ПО АЕРОДРОМИ: Со летот од Бон вратени 180 наши државјани

Државјани на Република Северна Македонија кои се пријавени за хуманитарните летови се очекува денеска да пристигнат во земјава со летови од Ви...

Повеќе

ЌЕ СЕ ОБРАТАТ СТОЛТЕНБЕРГ И СПАСОВСКИ: Денеска во 15 часот македонското знаме ќе се развее во седиштето на НАТО во Брисел и во централната команда во Вирџинија, САД

Во седиштето на НАТО во Брисел денеска ќе се одржи свечената церемонија на кревање на македонското знаме покрај знамињата на останатите земји ...

Повеќе

(АУДИО) БОРЧЕ ГЕОРГИЕВСКИ: Здравјето на граѓаните на Општина Гази Баба е наш врвен приоритет

➡️Општинскиот кризен штаб активно ја следи состојбата со корона вирусот.➡️Гази Баба ги дезинфицираше училиштата, верските објекти, просториите на оп...

Повеќе

Од денеска Поликлиниката Чаир, а до крајот на неделава и „Млин Балкан“ ќе врши тестирања за Ковид 19

Тестирање за коронавирусот од денеска во Скопје ќе се врши во Поликлиника Чаир, а до крајот на неделава и во Поликлиниката „Млин Балкан“...

Повеќе

ЕСМ: Хотелот „Молика“ на Пелистер од денеска ќе биде државен карантин за 90 лица

ЕСМ соопшти дека нивниот хотел „Молика“ на Пелистер од денеска ќе биде државен карактин за 90 лица кои ќе се вратат назад во земјава...

Повеќе