Одберете локација на пристап

- ВМРО ДПМНЕ можеби ќе победи ама дали ќе направи влада, тоа е многу неизвесно. Миленко почна да плаче а уште има 2 дена до изборите. Тек има да плачат и да врескаат и да сечат вени од она што ќе ги снајде!
Владата на Република Северна Македонија најостро ги осудува нападите со говор на омраза врз новинарката Тања Милевска и врз кој било друг новинар и граѓанин воопшто.Владата цврсто стои зад слободата на говор и слободното новинарство и има нула толе
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од денеска во
ремудрата Божја Промисла која ги устројува и води сите нешта кон спасение на човечкиот род, денеска уште еднаш го покажа своето блескаво човекољубие. Древниот и преславен храм на Премудроста Божја, соборното средиште на охридски архиепископи, непри
По повод прославата на националниот празник Илинден 2020 година, на денешната седница Владата заклучи Организацискиот одбор за прославата на националниот празник Илинден 2020 година да го предводи Оливер Спасовски, претседател на Владата на Реп
Секој напад врз новинарите е неприфатлив и треба да биде осуден. Новинарите треба да бидат во можност да ја работат својата работа ослободени од насилство, вознемирување и заплашување, реагира денеска Европската комисија во писмено соопштение,
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Екипи на Општин
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Дирек
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јавното претпри
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Министерството
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- -------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Јован Јаулески
*реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ШТО БИ РЕКЛА ГОЦА, РОДЕН ПРЕВАРАНТ - Талески, откако беше осуден на 8 години затвор: Јас овој “трас-трас“ суд не го признавам!

Владимир Талески, откако пред неколку дена беше осуден на казна затвор од осум години како обвинет во случајот „Транспортер“, се огласи ...

Повеќе

Девојката од Штип била претепана пред два месеци: Бев лом, ме тепаа со клоци, се плашев да пријавам!

На татко ми му е лошо откако синоќа го виде видеото на кое ме тепаат со клоци. Тој не заспа и само пуши цигари, вели претепаната девојка, наст...

Повеќе

ГРАФИЧКИ ПРИКАЗ: НАЈГОЛЕМИТЕ ПАНДЕМИИ ВО ИСТОРИЈАТА НА ЧОВЕШТВОТО

Повеќе

(ВИДЕО) ДОКТОР ОД АМЕРИКА ПОКАЖА КАКО КОРОНАТА ГО УНИШТУВА БЕЛИТЕ ДРОБОВИ И ГИ УБИВА ЗАРАЗЕНИТЕ ЛУЃЕ

Повеќе

ГОСПОДЕ БОЖЕ: ТВИТЕР ОСТРАНИЛ БЛИЗУ 9000 ЛАЖНИ ПРОФИЛИ ОТВОРЕНИ ОД ВЛАДЕЈАЧКАТА ПАРТИЈА НА ВУЧИЌ!

Повеќе

АКО ГО ЧЕПНЕМЕ ВТОРИОТ ПЕНЗИСКИ СТОЛБ, ТОГАШ АЈ И ОД ДОМА ДА ИМ ГИ ЗЕМЕМЕ ПАРИТЕ НА ГРАЃАНИТЕ, КАЖА ЗАЕВ ЗА ПРЕДЛОГОТ НА МИЦКОСКИ

- Ние сме демократска слободна земја која ја гарантира приватната сопственост. Не може туку така да одиме и да им ги земеме парите на граѓаните. Ние...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ: ФИЛИПЧЕ ДА ПРЕСТАНЕ ДА ДРЖИ ДНЕВНИ ПРЕСОВИ И ДА ПРЕСТАНЕ ДА ОДГОВАРА НА ОНИЕ ГЛУПИ ПРАШАЊА НА НОВИНАРИТЕ!

- Венко Филипче ќе се истроши со овие дневни безвезни пресови на кои одговара на глупи прашања на новинарите, можеби некој од СДСМ и посакува Венко ...

Повеќе

ЕВЕ ЗОШТО 85% ОД НАРОДОТ МУ ВЕРУВА: МИНИСТЕРОТ ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НЕ ГИ ПРИЗНАВА ТЕСТОВИТЕ КОИ ГИ ПРАВИ НЕГОВАТА СТРИНА НА СИСТИНА!

Министерство за здравство денеска излезе со информација дека не ги признава тестовите за Корона на Аџибадем Систина. Она што јавноста веројатно не ...

Повеќе

(ВИДЕО) Филипче: Коронавирус има психијатар од болницата од Демир Хисар, сите колеги во самоизолација, нив ќе ги заменат психијатри од други градови

„Има случај во Психијатриската болница во Демир Хисар, преку Центарот за јавно здравје во Прилеп, потврден е доктор психијатар кој работел во ...

Повеќе

Спасовски: Ако банките не се солидарни, може да се донесе и друга уредба за банкарскиот сектор

Мерките што се донесени се и за да го одржат банкарскиот систем стабилен, рече премиерот Оливер Спасовски одговарајќи на прашањето дали може да се н...

Повеќе

ШОКАНТНА СТОРИЈА НА ИРЛ - КАМЧЕВ ТРГНА ВО ЖЕСТОКА ЦЕНЗУРА, ЗНМ РЕАГИРАШЕ: КУМАНОВЕЦ ПОЧИНАЛ ОД КОРОНА ОТКАКО БИЛ НЕГАТИВЕН НА ТЕСТ ВО СИСТИНА!

Тестовите на Систина можат да дадат лажна надеж на многу ризични пациенти кои потоа ќе се опуштат и ќе починат од Корона, таква судбина го снашло ед...

Повеќе

Прилеп од утре го отвора градскиот пазар поради турканици во маркетите

– Прилепскиот градски пазар ќе се отвори по неколкудневното затворање зашто предизвикува навалици пред маркетите и пиљарите, одлучи прилепскио...

Повеќе

ТИМОТ НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ JA ДОБИ ПРВАTA БИТКА СО КОРОНАТА: Во Дебар во последното деноноќие за првпат нема заразен од корона вирус

Според последните статистички податоци податоци на министерството за здравство може да се забележи дека за првпат во Дебар, градот каде што се прогл...

Повеќе

ФИЛИПЧЕ: БЛАГОДАРНОСТ ДО ХОЛАНДСКА АМБАСАДА, НИ ДОНИРАА ЦЕЛА ЛАБОРАТОРИЈА СО 2000 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА, СО ОВА КАПАЦИТЕТОТ НА ДРЖАВНАТА ЛАБОРАТОРИЈА Е ДУПЛИРАН!

-„Холандија донираше еден цел кабинет за дијагноза на коронавирусот - станува збор за една машина, кабинети за изолација, целата опрема којашт...

Повеќе

КАКВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Зачленувањето на Македонија во НАТО ја налути Русија

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Северна Мак...

Повеќе