Одберете локација на пристап

Стадото пелистерски диви коњи се вистинска атракција на Пелистер, посебно за љубителите на природата и убавата фотографија, пишува битолскиот портал „апла.мк“. Порталот го објави видеото што на Баба Планина го направи битолчанецот Дани
Во пресрет на Задушница, Отец Пимен вчера на својот фејсбук профил им порача на граѓаните да бидат разумни, со порака живите да им помагаат на живите. -…Друг, пак од учениците Негови Му рече: “Господи, дозволи ми најнапред да отидам
Неуспесите на 18 години владеење на ДУИ не можат да бидат покриени со пуштање на „една рака муви“ за барање за премиер Албанец кога се знае дека тоа е утврдено со закон за начинот на формирање на владите, порача денеска лидерот на БЕСА,
Ако Мицкоски се грижеше за здравјето на граѓаните, немаше да ги крши здравствените мерки! – констатира лидерот на СДСМ Зоран Заев. Само ако сите ги почитуваме мерките и забраните, ќе можеме да се заштитиме од пандемијата. Ако ние полит
Клубот на гувернеритена централните банки од Централна Азија, Црноморскиот Регион и Балканот ја потврдија заложбата за водење политики кои ги поддржуваат ценовната и финансискатастабилност, а дополнително, во рамки на просторот за делување на
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Општина
Вицепремиерот Бујар Османи на својот профил на Фејсбук објави видео за тоа како новиот опасен корона вирус се пренесува за 30 минути на заедничка вечера. „По втор пат го објавувам ова видео.Како за 30 минути се пренесува вирусот кај
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Близок соработн
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Славјанка Петро
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Најостро ги дем
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Почитув
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Од понеде

ЕВЕ ЗОШТО СЕ НАЈБОГАТИ НА СВЕТОТ: Германија со екстра профит поради бурата!

Цел свет има штети од невреме само Германците прават профит?!?! Бурата која хараше низ Европа и донела на Германија не само штета, туку и нео...

Повеќе

Мицко ќе се врати на факултет, а ВМРО-ДПМНЕ после избори останува во опозиција – и ќе се реформира

Мицкоски не аплаудира. Само тој не аплаудира. Добро, веројатно не е до толку глупав да не може да исчита: Мицко ќе се врати на факултет, а ВМРО-ДПМН...

Повеќе

Итна постапка за ратификација на Протоколот за членство на Северна Македонија во НАТО отпочна шпанскиот парламент

Споредактитешто се објавени на официјалната веб-страница на Конгресот, Бирото ја донело оваа одлука вчера, со барање до Комисијата ургентно да го ав...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Комплетно e реновиран одделот за интензивен рехабилитациски третман за деца со аутистичен спектар и комбинирани развојни нарушувања во Заводот за слух, говор и глас

Повеќе

Премиерот Спасовски за тендерот за нова 100 MW фотоволтаична централа во Осломеј: На местата на некогашните загадувачи, градиме капацитети за производство на чиста, зелена енергија

Премиерот Оливер Спасовски денеска во присуство на министерот за економија, Крешник Бектеши и генералниот директор на Електрани на Северна Македон...

Повеќе

КУРТОНИТЕ ЏАБЕ ЛАЕЛЕ: ТВ Нова во стечај тужи 14 поранешни новинари

Амбициозниот и скап проект на Сеад Кочан – ТВ Нова, која своевремено беше презентирана дека располага со најсовремена опрема и оти ќе биде на ...

Повеќе

Шекеринска од Брисел: Не сме веќе тема на масата, туку членка на масата

Министерката за одбрана, Радмила Шекеринска, учествува на министерскиот состанок за одбрана на земјите сојузнички на НАТО денеска во Брисел и е увер...

Повеќе

Шекеринска: Граѓаните ќе не ценат според одлуките и политичката визија а не според празната реторика!

Членството во НАТО не е само да гласаш ратификација, туку и да гласаш закони кои доведоа до ратификација. Ова денеска го порача министерката за одб...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛЕТЕЧКИ ХОТЕЛИ: За 25 000 долари може да изнајмите апартман во авион за долги дестинации

Повеќе

ШОКАНТНО: ФЕЈСБУК СЕ ПОФАЛИ ДЕКА РАЗБИЛЕ МРЕЖА НА ЛАЖНИ ПРОФИЛИ НА БАЛКАНОТ КОИ ШИРЕЛЕ ЛАЖНИ ВЕСТИ СО ПОМОШ НА РУСКОТО ВОЕНО РАЗУЗНАВАЊЕ!

12 FEB 2020 Компанията Фейсбук съобщи днес, че е блокирала мрежа от акаунти, използвани от руското военно разузнаване, за да разпространява невярна...

Повеќе

(ВИДЕО) ВО АМЕРИКА СЕ СЛУЧИ ЕКОНОМСКО ЧУДО: За прв пат во историјата, САД истераа една цела декада без рецесија!

Повеќе

Зајкова: Се грижиме за поздрав живот на младите, студентите се нашата иднина

Предлог- законот за субвенциониран студентски оброк кој го иницираше Либерално демократската партија ја доби неопходната поддршка во Собраниските ко...

Повеќе

Во тек е конкурсот за избор на идејно решение за новиот парк во Карпош

Во тек е конкурсот за избор на идејно архитектонско и хортикултурно решение за новиот парк во Општина Карп...

Повеќе

Во училиштето „Киро Глигоров“ отворен Центар за лица со церебрална парализа

Пуштен е во употреба новиот центар за лица со церебрална парализа, лоциран во основното училиште „Ки...

Повеќе

Жителите на Кисела Вода ќе добијат реконструирана трим патека

На најдолгата трим патека во Кисела Вода, која е во должина од повеќе од 2 километри овој месец ќе започна...

Повеќе