Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

Заев за хрватскиот неделник Национал: Македонците избраа концепт кој води напред во Европа, ги отфрлија автократскиот режим и неправдите на ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------...

Повеќе

Коневски до Мицкоски: Наместо да ме клеветите за да ми се одмаздите за критиките, пакувајте се, што побрзо си одите ти и таа багра од партијата, толку подобро за ВМРО-ДПМНЕ

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

Николовски: Не гледам потреба за широка колиција со ВМРО-ДПМНЕ, а од ДУИ покажаа непотребна ароганција

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

НЕ Е САМО ГЕРО - И ЕКС АМБАСАДОРОТ АРСИМ ЗЕКОЛИ СИЛНО ТРЕСНА НА ДНОТО: МУ СТАНА СОВЕТНИК НА МИЦКОВСКИ, ГО ХРАБРИ ДА СИ ОСТАНЕ НАЦИОНАЛИСТ, ОВА КАКО ЕВРЕИТЕ ШТО МУ ПОМАГАЛЕ НА ВЕРМАХТОТ?!?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

КАКО ДАДИЛКА НА ЦЕЛА ЕВРОПА E ЖЕНАВА: МЕРКЕЛ ВО ВТОРНИКОТ СПРЕЧИЛА ВОЕН СУДИР ПОМЕЃУ ТУРЦИЈА И ГРЦИЈА, ПИШУВААТ ГЕРМАНСКИТЕ МЕДИУМИ

Меркел во последен момент успеала да го наговори турскиот претседател Ердоган да ги повлече своите бродови (Фото: Гети) Ангела Меркел во по...

Повеќе

(ВИДЕО) АМЕРИКАНСКИ УНИВЕРЗИТЕТ ФОН ЈА ЗГОЛЕМУВА ПОНУДАТА: СЕ ОТВОРААТ СТОМАТОЛОШКИ, ТЕХНОЛОШКИ И ФАКУЛТЕТ ЗА ФИЗИКАЛНА ТЕРАПИЈА

Повеќе

ДЕМАНТ НА МИЛА ЦАРОВСКА: Почитувани медиуми, во интерес на вистината сакам најостро ги демантирам сите дрски лаги и конструкции изнесени во јавност од страна на Бојан Јовановски за поврзаност со проект на ГП Пелистер и за било каква соработка со Меѓународниот сојуз и најавувам дека против него ќе поднесам тужба за клевета

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

СПОРЕДБИТЕ НА БОРЈАН И ЗАЕВ СО ЛАТАС И ГРУЈО ИМААТ ЕДНА ФАЛИНКА - НИТУ ЗАЕВ Е ДИКТАТОР, А БОГАМИ НИТУ БОРЈАН Е КУРТОН!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

Чириќ: Стапив во контакт со германска компанија за Вардар, но мора да ја скенираат ситуацијата

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

СЕ ПРАШУВАМ, ЗОШТО ВАРДАР, ПЕЛИСТЕР, ПОБЕДА, БОРЕЦ, БРЕГАЛНИЦА И ОСТАНАТИТЕ НАШИ ФУДБАЛСКИ БРЕНДОВИ НЕ ВОВЕДАТ СЕЗОНСКИ КАРТИ ПО 100 ЕВРА?!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

АКО ПОБЕДЕШЕ ВМРО, ВАКВИ БИТАНГИ ЌЕ БЕА НАЧАЛНИЦИ - Советникот на Чулев заработи кривична и суспензија од работа

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------...

Повеќе

БОМБА НА ОРДАНОВСКИ - ЕВЕ КАДЕ ТРЕБА ВМРО ДА СЕ РЕФОРМИРА: СЕ ШОКЛИРАВ КОГА ЈА ВИДОВ ЛИСТАТА НА ПРАТЕНИЦИ, ЗАМИСЛЕТЕ, ОД 44 ПРАТЕНИЦИ НА КОАЛИЦИЈАТА НА ВМРО ДПМНЕ, НЕМА НИТУ ЕДЕН РОМ, ТУРЧИН, БОШЊАК, ТОРБЕШ А ЗА АЛБАНЕЦ ПА ДА НЕ ЗБОРИМЕ, СЕ ЧИСТОКРВНИ АНТИЧКИ МАКЕДОНЦИ..

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

РЕФОРМАТОРОТ БОГОЈЕСКИ ЗА РЕФОРМИТЕ ВО ВМРО ДПМНЕ: Касно е сега дечки! Помина возот!!! Товење свиња после Божиќ!

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------...

Повеќе

БРАВО ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Реновирана е Клиниката за нефрологија

* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Јунаците од серијата Зоки Поки снимија спот за Риско на Витаминка

Започна кампањата за Риско со видео спот во кој главна улога имаат јунаците од детската хит серија Зоки Поки, на која Витаминка е генерален ...

Повеќе