Одберете локација на пристап

Само половина час откако за „360 степени“ кажа дека „нема коментар“ за написите во неколку медиуми на албански јазик дека ДУИ е на чекор до коалиција со ВМРО-ДПМНЕ и со Левица, портпаролот на ДУИ, Бујар Османи се премисли.
Предмалку побаравме мислење од висок претставник на СДСМ, за веста која вечерва се прошири на некоимедиумидека има договор за владино коалицирање на ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ. “Ова што е објавено е повеќе од јасно дека е провидно политичко позиционир
Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид

(ВИДЕО) ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ ЈА УТЕПА СИЉАНОВСКА НА ДЕБАТА ЗА СОБРАНИЕТО!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Ковид-19 го напаѓа имунолошкиот систем исто како ХИВ, предупредуваат научниците

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

НА МИЦКОВСКИ НЕ МУ ИДЕ ПАМЕТ, ПО ЛАГАТА ДЕКА ИМАЛО САМО 100 ТЕСТОВИ, ВЕЧЕРВА ИЗНЕСЕ УШТЕ ЕДНА ГОЛЕМА КЛЕВЕТА НА СМЕТКА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: Граѓаните ќе можат да го донираат повратот на ДДВ кој го добиваат преку апликацијата „Мој ДДВ“

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ТРАЈКОВСКА: ВО ПАРЛАМЕНТОТ НИ СЕ СЛУЧУВА СИТУАЦИЈА ЕДНАШ ВО 1000 ГОДИНИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЗДЕБЕЛЕН 10 КИЛА ПОРАДИ КАРАНТИНОТ, МИЦКОВСКИ БАРА ПОМОШ ОД ПЕНДАРОВСКИ, АМАН СПАСУВАЈ МЕ ОД ЗАЕВ, ЌЕ МЕ ПРЕГАЗИ НА ИЗБОРИ!!!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) КАКО БУНТ ПРОТИВ ВЛАСТА, МИЛЕНКО НЕМА ДА ГИ ПОЧИТУВА ВЛАДИНИТЕ МЕРКИ, НЕМА ДА НОСИ МАСКА, ЌЕ СЕ ШЕТА И ВО ГРУПА, НЕМА ДА МИЕ РАЦЕ, НЕМА ДА СЕ БАЊА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

САМО ФРЧКО Е ЛЕК ЗА АРОГАНТНИОТ АПАСИЕВ: ГО ИСТРЕСЕ КАКО ЧЕРГА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВО СРЕД КОРОНА КРИЗА, ИГОР ЈАНУШЕВ СЕ ПОДНОВИ СО ЛИМУЗИНА ОД 50 000 ЕВРА!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО: Владата обезбеди 34.000 маски за граѓаните на Куманово. Маските денеска се доставени до Општинскиот штаб за заштита и спасување на Куманово и ќе се делат бесплатно на граѓаните

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

Зекири: СДСМ сега не мисли на избори, изборните рокови продолжуваат по вонредната состојба

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) Димитров ги прими 12-те респиратори: ЕУ несомнено најголем наш донатор во корона-кризава

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЌЕ СЕ ТЕСТИРА ЗА КОРОНА 30% ОД НАСЕЛЕНИЕТО ВО ДЕБАР И ЦЕНТАР ЖУПА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕВЕ ЗОШТО ВМРО ДПМНЕ СЕ ПЛАШИ ОД ИЗБОРИ: ПОГЛЕДНЕТЕ ШТО СЕ СЛУЧУВА ВО ПРИЛЕП!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГРАД СКОПЈЕ: ДЕНЕСКА ПРОДОЛЖУВААТ КОНЦЕРТИТЕ НА ОТВОРЕНО ВО ВРЕМЕ НА КОРОНА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе