Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ГОРАН СДК: Спасовски требаше да го послуша Заев за минималец за буџетарите, не ми се верува дека еден лидер на ВМРО ДПМНЕ предложи да посегнеме по парите на пензионерите!

Спасовски требаше да го послуша Заев за минималец за буџетарите, они и онака овие денови седат дома а ние треба да им ја обезбедиме таа плата а сами...

Повеќе

КОГА ИМАШ ПСИХОПАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Жртвите во Белорусија се веќе 4, но фудбалските натпревари остануваат

Пациентите со коронавирус во Белорусија се веќе 351, 4 починале, а оние во критична состојба се 11. Сепак, локалните власти немаат намера да го ...

Повеќе

Костадинов: Заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стојан Коциров и други волонтери помогнавме на четриесетина семејства во Струмица

Време е за солидарност, за хуманост, за грижа за оние на кои на кои им е најпотребна. Денес како волонтери заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стоја...

Повеќе

ГЕРО, ТИ СИ СЕГА ЕДНА ГЛАСНА КАНТА ТРОПА, ДАЛЕКУ ЗАД ТЕБЕ СЕ ВРЕМИЊАТА КОГА ТИ ДРМАШЕ ВО ЗЕМЈАВА СО ТРАГИТЕ НА ТВОЕТО ПЕРО

Да колумните ти се уште многу читани, затоа што сега доби нова, ВМРОВСКА публика. А и ние те читаме, за забава. Ти си сега една гласна канта тропа ше...

Повеќе

ЕЈ ЧОВЕЧЕ, ВО ГРУЕВИЗМОТ ОВОЈ ЧОВЕК БЕШЕ ШЕФ НА НАЈГОЛЕМИОТ СУД ВО ЗЕМЈАВА, НЕ СУДИЈА, ШЕФ НА 100 СУДИИ!!!

Повеќе

О БОЖЕ, КАМЧЕВ ГО ИЗГУБИЛ УМОТ, НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ ШТО САКАШЕ ДА ПРОФИТИРА НА ПАНИКАТА ОД КОРОНА: ПОДНЕСУВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И ОДРЕДЕНИ МЕДИУМИ КОИ ГО РУШЕЛЕ УГЛЕДОТ НА БОЛНИЦАТА СИСТИНА?!?!

Министерство за здравство не ги признава брзите тестови на Систина, одредени медиуми објавија стории за починати граѓани кои биле негативни на тесто...

Повеќе

БРАВО: БОГАТИТЕ КУМАНОВЦИ ПРЕКУ СВОИТЕ ФИРМИ ДОНИРАА ХРАНА ЗА СИРОМАШНИТЕ!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО ЗЕМЈАВА ПОРАДИ КОРОНА: 5 НОВИ ЖРТВИ И 53 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Венко Филипче Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагнос...

Повеќе

Жерновски за Мицкоски: Во ситуација на смртоносна пандемија да шириш дефетизам и да се прикажуваш како херој преку лажни вести е жалосно

СРАМОТА !!! Во некои други времиња, политичкиот прагматизам би ме натерал да се радувам на оваа инфантилна постапка и лага на првиот човек на опози...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, КУРТОНИТЕ ВО АЛФА ВЛЕЗОТ ВО НАТО НА ЗЕМЈАВА ГИ АСОЦИРАЛ НА ОКУПАЦИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА ОД СТРАНА НА ГЕРМАНИЈА ВО 1941-ВА?!?!

Повеќе

Бислимоски: Граѓаните кои ги задржаа примањата редовно да плаќаат сметки, пофалби за пензионерите

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни прим...

Повеќе

КОЈ ГЛУМИ СКРОМНОСТ: СИТЕ СКАПИ ЧАСОВНИЦИ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВРЕДНИ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА!

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АПЛАУЗИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА МЕНЕ ТУКУ ЗА ОНИЕ КОИ СЕ НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ А ТОА СЕ ЛЕКАРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

- Не сакам јас да ги земам ловориките од битката со Короната, аплаузите треба да ги свртиме кон докторите од инфективната клиника и епидемиолозите в...

Повеќе

Госпоѓо Силјановска! Да мислевте на граѓаните за 11 години ќе градевте болници а не дворци

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: КАКО ВОЛОНТЕР АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ БИЗНИСМЕНИ ДА ГО СЛЕДАТ ПРИМЕРОТ НА ЗАЕВИ!

Во ова тешко време, мора да бидеме хумани и солидарни, да помогнеме на оние на кои помошта им е најпотребна. За таа цел огромна благодарност до фам...

Повеќе