Одберете локација на пристап

Од понеделник најверојатно нема да има никакви рестрикции во движењето, најави министерот за здравство, Венко Филипче, но предупреди дека ова треба да биде земено со резерва бидејќи конечната одлука ќе се носи најверојатно во недела или понеделник
- И да немаше карантин, Скопјани пак ќе заминеа за продолжен викенд во туристичките места, не им се лутам, под услов да се придружуваат до мерките, да држат дистанца, да не се групираат и да носат маски и да користат средства за дезинфекција! Ние т
- Ни се случува втор бран, но новите заразени се во рамките на кластерите, применивме нов алгоритам за тестирање па сега ги ловиме новите заразени во рана фаза на болеста, вирусот е ослабнат над 90% ново заразени се со лесна клиничка слика или без
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1272 тестирања, а регистрирани се 180 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-109, Куманово-26, Дебар-1, Штип-15, Тетово-12, Струга-1, Велес-1, Битола-1, Охри
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Ни се случува м
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ❗#Христиј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Љупчо Палевски
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Во последните 2
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- *реклама ------
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Демократс
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Со ср
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- ✅Откако целосно ј
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Aко ние п
* реклама ---------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------------------------------------------------------------------------------------- Идат избори и д

БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: СПОРЕД ГЕРО ДАГАУ, НИЕ СЕГА ТРЕБА ДА ИМ РЕЧЕМЕ ФАЛА НА ОРЦЕ КАМЧЕВ И СЛИЧНИ ШТО НЕ ОГРАБИЈА ИЗМИНАТИВЕ 20 ГОДИНИ!

- Наместо затвор и конфискација на украденото, ГЕРО ДАГАУ прави херои од олигарсите и кримосите од типот на Камчев, Панделевски и слични, па сега на...

Повеќе

Мукоски до Милошоски: Се претворивте во партија како Златна Зора или Радикалите на Шешељ

Собраниската седница денеска продолжи со жестоки препукувања меѓу довчерашните сопартијци, Антониjо Милошоски и Крсто Мукоски. – Жал ми е што...

Повеќе

Мукоски кон Милошоски: Јас си го одлежав своето за „27 април“, жалам што такви како тебе не одговараат!

Пратеникот Крсто Мукоски испрати силни критики кон неговиот колега Антонио Милошоски и опозициската ВМРО-ДПМНЕ. „Жал ми е што ВМРО-ДПМНЕ е за...

Повеќе

ВМРОВЦИТЕ ПРАВАТ ХАОС ВО СОБРАНИЕ: Џафери не му дозволи на Милошоски да пушти наводна „бомба“ за Заев за случајот „Рекет“

Пратеникот на ВМРО-ДПМНЕ, Антонио Милошоски на денешната седница во Собранието, побара од собранискиот спикер, Талат Џафери, да пушти наводна &bdquo...

Повеќе

ДУИ СИ ЛЕГНА НА БРАШНОТО ОТКАКО ВЧЕРА СДСМ СЕ ЗАКАНИЈА ДЕКА ЌЕ ГИ ШУТНАТ: ДУИ со поддршка за разрешување на Мизрахи – Не го почитува Преспанскиот договор

Демократската Унија за Интеграција ќе даде позитивно мислење, техничката министерка за труд и социјална политика од редовите на ВМРО-ДПМ...

Повеќе

Бабовски: Навремената исплата на субвенциите ја практикуваме целиот овој период

Навремената исплата на субвенциите ја практикуваме целиот овој период, истакна директорот на Агенцијата за финансиска поддршка во земјод...

Повеќе

ЗАЕВ: МОЖЕМЕ ДА ФОРМИРАМЕ НОВА ВЛАДА АКО САКАМЕ, ПОРАКАТА КОЈА ЈА ПРАТИВМЕ Е ДА ПРЕСТАНАТ СИТЕ СОПКИ И НЕСЕРИОЗНИ ОДНЕСУВАЊА ВО ПАРЛАМЕНТ!

Заев: Верувам дека законите ќе се донесат, Собранието навреме ќе се распушти и изборите ќе се одржат на 12 априлНеготино, 14 февруари 20...

Повеќе

Заев: Верувам дека законите ќе се донесат, Собранието навреме ќе се распушти и изборите ќе се одржат на 12 април

Лидерот на СДСМ Зоран Заев денеска во Неготино изрази уверување дека законите ќе се донесат, дека Собранието навреме ќе се распушти, а предвремените...

Повеќе

ТРАМП СО СВОИТЕ БУДАЛАШТИНИ ГО НАЛУТИ ПОРАНЕШНИОТ ГРАДОНАЧАЛНИК НА ЊУЈОРК, МИЛИЈАРДЕРОТ МАЈКЛ БЛУМБЕРГ: Тој досега потроши 300 милиони долари од своето богатство за својата кампања за претседател, решен да потроши до 1 милијарда од своето богатство кое тежи 55 милијарди!

Изборен штаб од 1000 асистенти, реклами во цела Америка досега во износ од 300 милиони долари и изјави дека е спремен да потроши 1 милијарда долари ...

Повеќе

Груби: Убедени сме дека законите за ЈО и изборниот законик ќе се донесат пред распуштање на Собранието

Артан Груби вечерва на Фејсбук порача дека ДУИ целосно ги поддржува законите за јавно обвинителство, совет на јавни обвинители, за одбрана, но тука ...

Повеќе

Зекири: ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновија криминалната коалиција!

Пратеникот Мухамед Зекири вели дека ДУИ и ВМРО-ДПМНЕ ја обновиле нивната криминална коалиција. -Талат и ДУИ уште еднаш го покажаа нивното вистинско...

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ ПРИЗНА, ИАКО 3 ГОДИНИ НЕ ОТЕКОА СО ПРЕСОВИ ПРЕД МИНИСТЕРСТВО ЗА ФИНАНСИИ: АКО ДОЈДЕМЕ НА ВЛАСТ, ЌЕ СЕ ЗАДОЛЖУВАМЕ КАКО И ОВАА ВЛАДА, ТОА Е НЕИЗБЕЖНО!

- Ако дојдеме на власт ќе имаме дефицит во буџетот како и оваа влада, мора да се задолжуваме и понатаму, тоа е неизбежно! Мицковски на Алфа ТВ ја п...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА ВАСКО ЕФТОВ: КАТИЦА НЕ БЕШЕ ДОРАСНАТА ДА ЈА ПОБЕДИ МАФИЈАТА; ВО МОМЕНТОВ СЕ ВОДИ ПОСЛЕДНА БИТКА СО МАФИЈАТА, ЌЕ ПОБЕДИ ИЛИ МАФИЈАТА ИЛИ ДРЖАВАТА!

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: МИЗРАХИ ДА НЕ ГО КОЧИ ЗАКОНОТ ЗА СТЕЧАЈЦИ, 12 000 ЛУЃЕ СЕ ВО ПРАШАЊЕ!!!

Zoran Zaev Владата предводена од#СДСМматеријално обезбеди 12.000 стечајни работници за 2 и пол години, со што покажавме дека вист...

Повеќе

Николовски на ТВ 21: Ако во Собранието се оневозможува гласање на важни закони, постои реална можност да направиме ново парламентарно мнозинство и нова стабилна влада која ќе организира редовни избори

Генералниот секретар на СДСМ Љупчо Николовски во „ClickPlus“ на ТВ21 истакна дека доколку нема гласање вечерва по сопствено убедување, т...

Повеќе