Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ФИЛИПЧЕ: БЛАГОДАРНОСТ ДО ХОЛАНДСКА АМБАСАДА, НИ ДОНИРАА ЦЕЛА ЛАБОРАТОРИЈА СО 2000 ТЕСТОВИ ЗА КОРОНА, СО ОВА КАПАЦИТЕТОТ НА ДРЖАВНАТА ЛАБОРАТОРИЈА Е ДУПЛИРАН!

-„Холандија донираше еден цел кабинет за дијагноза на коронавирусот - станува збор за една машина, кабинети за изолација, целата опрема којашт...

Повеќе

КАКВО ИЗНЕНАДУВАЊЕ: Зачленувањето на Македонија во НАТО ја налути Русија

Руското Министерство за надворешни работи издаде соопштение со кое се обиде да го омаловажи и потцени неодамнешното зачленување на Северна Мак...

Повеќе

(ВИДЕО) КОМИЧЕН, МОНТИ ПАЈТОН МОМЕНТ НА КАНАЛ 5: ГОЦЕ ГО ПРАШУВА ЗАЕВ ШТО НАПРАВИЛ ЗА ЗДРАВСТВОТО, ЗАЕВ ПОЧНА ДА РЕДИ, ГОЦЕ МУ ВИКА АБЕ ТИ ВАКА МОЖЕШ ДО САБАЈЛЕ ДА РЕДИШ, АМА ШТО ФАЈДЕ ОД ТОА?!?!

- Господине Заев што направивте за здравството, многу ветувавте, ама освен покачени плати ништо не сработивте? - Не е точно, од 120 болници, 40 рен...

Повеќе

ДУРИ И ВМРОВЦИТЕ МУ СЕ ПОКЛОНУВААТ: На Филипче му веруваат дури 82 отсто од граѓаните

Дури 82 отсто од македонските граѓаните му веруваат на министерот за здравство Венко Филипче во активностите што ги превзема против ширење на корона...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: ЖАЛ МИ Е ШТО ВЛАДАТА НЕ ГО ПРИФАТИ МОЈОТ ПРЕДЛОГ ЗА МИНИМАЛЕЦ ЗА БУЏЕТАРИТЕ, УШТЕ СТОЈАМ ЦВРСТО ЗАД ТОЈ ПРЕДЛОГ, НЕ Е ФЕР ВРАБОТЕНИТЕ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР ДА СЕ БЕЗ ПЛАТИ А БУЏЕТАРИТЕ СО ПОЛН ЏЕБ

- Треба сите заедно да го понесеме товарот на кризата, не е фер буџетарите да се со полн џеб овие месеци а вработените во приватен сектор да се без ...

Повеќе

БОМБА НА ЗАЕВ: АКО ЗА 2 НЕДЕЛИ СТИГНЕМЕ ДО 700 ЗАБОЛЕНИ, ЌЕ ИМА ПОРИГОРОЗНИ МЕРКИ ЗА ДВИЖЕЊЕ, ИМА ДВА НАЧИНИ ДА СЕ СПРАВИМЕ СО КОРОНАТА, МЕТОДА ЧЕКАН И МЕТОДА ТАНЦУВАЊЕ, 99% ОД ЗЕМЈИТЕ ЈА ИЗБРАА ВТОРАТА МЕТОДА, И НИЕ СМЕ ВО ТАА ГРУПА

- Ако за две недли ја надминеме бројката од 700 заразени ќе мораме да ја употребиме мерката ЧЕКАН и да ги засилиме ригорозните мерки за движење. Зас...

Повеќе

(ВИДЕО) Заев на Канал 5: Ако се земаат пари од вториот пензиски фонд, се земаат пари директно од граѓаните, Мицкоски како инжинер нека праша за еконмија

Повеќе

БРАВО: ЕВН донира 200 000 евра за медицинска опрема и материјали

02.04.2020 година, Скопје – ЕВН Македонија донира 200 000 евра на Министерството за здравство за набавка на медицинска опрема и материјали за ...

Повеќе

Заев за Канал 5: Имаме капацитет и ресурси да ја пребродиме оваа криза

Република Северна Македонија има капацитет и ресурси да ја надмине здравствената, но и економската криза што ја наметна коронавирусот, оцени претсед...

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ПОРАДИ КРИЗАТА СО КОРОНА, СЕМЕЈСТВОТО ЗАЕВИ РЕШИЛЕ ЗНАЧИТЕЛНО ДА ЈА ЗГОЛЕМАТ СУМАТА ЗА ДОНАЦИИ КОЈА РЕДОВНО ЈА ДАВААТ НА БОЛНИ И СИРОМАШНИ

Мактел контактираше близок на семејството Заеви и прашавме дали Заеви имаат намера или веќе донирале околу кризата со Корона. - Тие секоја година д...

Повеќе

РОМИТЕ ТРЕБА ДА МУ ИЗГРАДАТ СПОМЕНИК ВО ШУТКА НА ЏОРЏ СОРОС - СОРОС ФОНДАЦИЈА ќе даде 100 000 евра донација за околу 10.000 граѓани, односно 2.000 ромски семејства кои живеат во скопско Шуто Оризари, Тетово, Гостивар, Битола, Прилеп, Куманово, Делчево, Виница Пехчево и село Црник

Почитувани, Би сакале да ве информираме декаФондацијата Отворено општество - Македонија обезбеди донација од 100.000 долари за ромските семејствако...

Повеќе

АЈДЕ БОГАТАШИ БРКНЕТЕ МАЛЦЕ ВО ЏЕБОВИТЕ, ОВА СЕ ИСТОРИСКИ МОМЕНТИ ЗА НАРОДОТ И ЗА ЗЕМЈАТА: Министерството за здравство отвори посебни сметки за донации, може да се донираат парични средства, но и опрема согласно листата на приоритети на ресорното министерство.

Почитувани, Министерството за здравство им се заблагодарува на сите кои досега со донаци во парични средства и добра дадоа поддршка во напори...

Повеќе

Сите информации за Ковид-19 на едно место - www.koronavirus.gov.mk

Повеќе

ГДУ - ШТИП: Повторно апелираме, 30 дена колективен одмор додека не е доцна!

На вчерашната прес-конференција, Драгица Николоска, директор на Центарот за јавно здравје-Прилеп, изјави дека 59 годишна жена вработена во текстилна...

Повеќе

(ВИДЕО) БОМБА НА СПАСОВСКИ: ЌЕ ДАДЕМЕ ПО 500 ЕВРА НА 250 000 ВРАБОТЕНИ ВО ПРИВАТЕН СЕКТОР!

Повеќе