Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

БРИТАНЦИТЕ ВО ШОК: ПРЕМИЕРОТ БОРИС ЏОНСОН СТАВЕН НА РЕСПИРАТОРИ, СЕ БОРИ ЗА ЖИВОТ ОТКАКО ПРЕД 10 ДЕНА ЗАБОЛЕ ОД КОРОНА

Борис Џонсон вчера беше однесен во болница а денеска е ставен на респиратор. Додека е во болница ќе го менува министерот за надворешни Доминик Рааб...

Повеќе

БОМБА НА ОСМАНИ: Османи: Полицискиот час од среда ќе биде од 16 до 05 часот, а за време на викендот 24 часа!

Вицепремиерот за европски прашања Бујар Османи на својот фејсбук профил објави дека на владина седница се донесени нови рестриктивни мерки. Како ...

Повеќе

(ВИДЕО) НОВИНАРИТЕ СО БРУТАЛНИ ПРАШАЊА МУ ГО ЗАГОРЧИЈА ПРЕСОТ НА МИЦКОВСКИ СО СИЈАРТО: КАКО НЕ ВИ Е СРАМ ГРУЈО ДА ВИ ЈА ПРАВИ АГЕНДАТА, ОБВИНУВАТЕ ЗА ПОЛИТИКАНСТВО А ВИЕ СТЕ ГЛАВЕН ПОЛИТИКАНТ ВО КРИЗАВА!

Повеќе

ДРАМА НА СКОПСКИОТ АЕРОДРОМ - МИЦКОВСКИ СЕ ПРЕТЕРА: АВИОНИ СО МЕДИЦИНСКА ПОМОШ НАЈАВИЛЕ СЕВЕРНА КОРЕЈА, МЕКСИЧКИОТ НАРКО КАРТЕЛ, ИТАЛИЈАНСКАТА МАФИЈА, ИСИС, ХЕЗБОЛАХ, ВЕНЕЦУЕЛА, БЕЛОРУСИЈА, КАЗАХСТАН, ТАЛИБАНЦИТЕ ОД АВГАНИСТАН, ППК ОД КУРДИСТАН, АЛ НУСРА, ФАТАХ!

Мактел дознава дека откако успеа да обезбеди помош од Јанез Јанша и Виктор Орбан, Мицковски овие денови фатил 24/7 да врти телефони од една листа ко...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО: ЦЕЛИ 8 ЧАСА ТРАЕШЕ ВЧЕРА ХАКЕРСКИОТ НАПАД НА МАКТЕЛ.МК

Порталот Мактел вчера беше под жесток хакерски напад кој траеше неверојатни 8 часа! Систем инженерите во хистинг компанијата која се грижи за портал...

Повеќе

АМЕРИКАНСКА АМБАСАДА ОБЈАВИ: ДОНАЦИЈА ОД 1 МИЛИОН ДОЛАРИ ВО ФОНДОТ ЗА КОРОНА НА ВЛАДАТА НА РСМ

Повеќе

ДИМИТРОВ ВО СТИЛОТ НА СВЕТСКИ ДИПЛОМАТ ИАКО Е СВЕСЕН ЗА ПРЉАВАТА ИГРА КОЈА ЈА ИГРА ОРБАН: БЛАГОДАРНОСТ ДО УНГАРИЈА ЗА СЕТА ПОМОШ!

Повеќе

И МЛАДИТЕ УМИРААТ ОД КОРОНА: Почина 40-годишен кочанчанец заразен од корона вирусот

Четириесетгодишен жител на Кочани е новата жртва на корона вирусот. Оваа информација ја потврдуваат од Општината посочувајќи дека им била соопштена ...

Повеќе

Приведени 59 граѓани за време на полицискиот час изминатото деноноќие

Во текот на изминатото деноноќие полицијата евидентирала дека 72 граѓани не ја почитувале забраната за движење во полицискиот час. Од нив биле приве...

Повеќе

Османи и Наќе го пречекаа Сијарто и унгарската помош од 100.000 маски и 5.000 скафандери

Заменик претседателот на Владата задолжен за европски прашања, Бујар Османи, утрово на скопскиот аеродром го пречека министерот за надворешни работи...

Повеќе

Колев: Светот има пари, но Македонија е пред банкрот!

Никој не сака да го постави прашањето зошто во момент на криза, кога речиси сите баарат кредити и голем дел од нив ќе земат колку што им треба дури ...

Повеќе

СВЕТОТ ВО ШОК: ЛИДЕРОТ НА БРИТАНИЈА, ПРВ СВЕТСКИ ЛИДЕР КОЈ Е ПРИМЕН ВО БОЛНИЦА ОТКАКО ПРЕД 10 ДЕНА СЕ ЗАРАЗИ СО КОРОНА

Поради се повеќе симптоми карактеристични за болеста Ковид 19, британскиот премиер вечерва е примен во болница во Лондон откако пред 10 дена се зара...

Повеќе

Идната недела ќе се активира апликацијата за следење преку ГПС на луѓето кои имале контакти со заболени лица

Министерот за информатичко општество и адинистрација Дамјан Манчевски прецизира дека апликацијата за следење на луѓето кои имале контакти со заболен...

Повеќе

СМРДИ НА РЕЖИМ ВО БЕЛАТА ПАЛАТА: ЗА ПРВ ПАТ, ВМРО ДПМНЕ ОДБИ ДА МУ ДОЗВОЛИ НА САШЕ ПОЛИТИКО ДА ПОСТАВИ ПРАШАЊА ДО МИЦКОВСКИ!

Овие денови поради кризата со Корона, прашања до лидерот на ВМРО ДПМНЕ се поставуваат преку мејл, но денеска за прв прашањата од Саше Политико не му...

Повеќе

Починала мајката на сопругата на Пендаровски, посмртно и бил земен брис за корона

Мајката на Елизабета Ѓоргиевска, сопруга на претседателот Стево Пендаровски починала денеска на Клиниката за пулмологија во Скопје, јавуваА1 он. ...

Повеќе