Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

КОЛКУ ЛИ САМО ГЛУПОСТИ ЌЕ НАПРАВИ ОВОЈ ЧОВЕК ДОДЕКА МУ ЗАВРШИ МАНДАТОТ: Кај кумановскиот градоначалник Максим Димитриевски е утврдено присуство на ИГМ антитела, што значи дека бил заразен со коронавирусот па оздравел, кажа Сотирова-Бухова

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Филипче: Ќе предложиме од утре да почне казнувањето за неносење маска

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

БРАВО, ЌЕ НЕ БИДЕ КАКО ЗЕМЈА: Расте бројот на граѓани кои го донираат повратот на ДДВ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

ГУВЕРНЕРКАТА БЕЖОВСКА ПО ПОВОД 28 ГОДИНИ ОД МОНЕТАРНОТО ОСАМОСТОЈУВАЊЕ: Остануваме доследни на одржувањето на стабилноста на цените и на стабилноста на домашната валута!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Димитриевски ќе биде казнет со казна од 300 до 600 евра, бидејќи не седел на домашно лекување

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО: Новинарот Адамчевски го победи вирусот: Лежев две недели на Инфективна, медицинските сестри се ангели чувари

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ДЕНЕСКА РЕКОРДЕН БРОЈ ИЗЛЕКУВАНИ ОД КОРОНА: Оздравени се 126 пациенти, потврдени 19 нови случи на ковид 19 – вкупната бројка на дијагностицирани 1386, починати се 2 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕРИЈАЛ ИСТРАЖУВАЧКА СТОРИЈА, ПРВ ДЕЛ: ШТО САКА ЗОРАН ВИТАНОВ СО ЛАЈКОНЕТ, ДА ВЕ ВОСКРЕСНЕ ИЛИ ДА ВИ ЈА ОДЕРЕ КОЖАТА?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ШИЛЕГОВ: Јас сум левичар. До коска. Затоа што ги сакам луѓето. Toa ВМРОВЦИТЕ никогаш нема да го разберат!

*реклами ------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------...

Повеќе

ПРИЛЕП: Нова успешна акција за дезинфекција на главните и споредните улици во сите 19 Урбани заедници во градот

Општина Прилеп реализираше уште една успешна акција во насока на преземање мерки против ширење на коронавирусот и заштита на јавното здравје...

Повеќе

ФРЧКО ВЕЧЕРВА ИЗВРШИ НЕНАЈАВЕН АТЕНТАТ НАД АПАСИЕВ: Овој ФАК ФЕЈС е пример за БУЛШИТИЗАЦИЈА на јавната академска сцена, ради типови како него, нацијата заглупува!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО ЗА АПАСИЕВ: Kако еден ваков шалабајзер воопшто има позиција во јавноста нешто да соопшти?

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ФРЧКО НАЦИОНАЛЕ РЕШИ ДА НИ ГО УБЛАЖИ КАРАНТИНОТ - НАПИША КОЛУМНА ЗА КАРАКАМИШЕВА, АПАСИЕВ И СИЉАНОВСКА: Тоа е едно шупливо полу-знаење, една напудрена слаткоречивост, празна и повторлива во својата несигурност да ужас еден!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЕФТОВ ЈА РАЗГЛАБА ИДНИНАТА НА МАКЕДОНИЈА СО ПРОФЕСОР КОЈ СЕ ИСЕЛИЛ ВО БЕЛГРАД ПРЕД 30 ГОДИНИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Џамиите остануваат отворени - Реџепи повика да се празнува дома, верниците да ги почитуваат препораките

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе