Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

КОГА ИМАШ ПСИХОПАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ: Жртвите во Белорусија се веќе 4, но фудбалските натпревари остануваат

Пациентите со коронавирус во Белорусија се веќе 351, 4 починале, а оние во критична состојба се 11. Сепак, локалните власти немаат намера да го ...

Повеќе

Костадинов: Заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стојан Коциров и други волонтери помогнавме на четриесетина семејства во Струмица

Време е за солидарност, за хуманост, за грижа за оние на кои на кои им е најпотребна. Денес како волонтери заедно со Душко Заев и Панче Заев, Стоја...

Повеќе

ГЕРО, ТИ СИ СЕГА ЕДНА ГЛАСНА КАНТА ТРОПА, ДАЛЕКУ ЗАД ТЕБЕ СЕ ВРЕМИЊАТА КОГА ТИ ДРМАШЕ ВО ЗЕМЈАВА СО ТРАГИТЕ НА ТВОЕТО ПЕРО

Да колумните ти се уште многу читани, затоа што сега доби нова, ВМРОВСКА публика. А и ние те читаме, за забава. Ти си сега една гласна канта тропа ше...

Повеќе

ЕЈ ЧОВЕЧЕ, ВО ГРУЕВИЗМОТ ОВОЈ ЧОВЕК БЕШЕ ШЕФ НА НАЈГОЛЕМИОТ СУД ВО ЗЕМЈАВА, НЕ СУДИЈА, ШЕФ НА 100 СУДИИ!!!

Повеќе

О БОЖЕ, КАМЧЕВ ГО ИЗГУБИЛ УМОТ, НАМЕСТО ДА СЕ ИЗВИНИ ШТО САКАШЕ ДА ПРОФИТИРА НА ПАНИКАТА ОД КОРОНА: ПОДНЕСУВА КРИВИЧНА ПРИЈАВА ЗА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ И ОДРЕДЕНИ МЕДИУМИ КОИ ГО РУШЕЛЕ УГЛЕДОТ НА БОЛНИЦАТА СИСТИНА?!?!

Министерство за здравство не ги признава брзите тестови на Систина, одредени медиуми објавија стории за починати граѓани кои биле негативни на тесто...

Повеќе

БРАВО: БОГАТИТЕ КУМАНОВЦИ ПРЕКУ СВОИТЕ ФИРМИ ДОНИРАА ХРАНА ЗА СИРОМАШНИТЕ!

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ЦРН ДЕН ВО ЗЕМЈАВА ПОРАДИ КОРОНА: 5 НОВИ ЖРТВИ И 53 НОВИ ЗАРАЗЕНИ!

Венко Филипче Во изминатото деноноќие потврдени се 53 нови случаи позитивни на Ковид- 19, вкупната бројка на дијагнос...

Повеќе

Жерновски за Мицкоски: Во ситуација на смртоносна пандемија да шириш дефетизам и да се прикажуваш како херој преку лажни вести е жалосно

СРАМОТА !!! Во некои други времиња, политичкиот прагматизам би ме натерал да се радувам на оваа инфантилна постапка и лага на првиот човек на опози...

Повеќе

(ВИДЕО) ХАХАХА, КУРТОНИТЕ ВО АЛФА ВЛЕЗОТ ВО НАТО НА ЗЕМЈАВА ГИ АСОЦИРАЛ НА ОКУПАЦИЈАТА НА ЈУГОСЛАВИЈА ОД СТРАНА НА ГЕРМАНИЈА ВО 1941-ВА?!?!

Повеќе

Бислимоски: Граѓаните кои ги задржаа примањата редовно да плаќаат сметки, пофалби за пензионерите

Претседателот на Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) Марко Бислимоски ги повикува граѓаните кои ги задржаа своите редовни прим...

Повеќе

КОЈ ГЛУМИ СКРОМНОСТ: СИТЕ СКАПИ ЧАСОВНИЦИ НА ХРИСТИЈАН МИЦКОСКИ ВРЕДНИ ИЛЈАДНИЦИ ЕВРА!

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АПЛАУЗИТЕ НЕ ТРЕБА ДА БИДАТ НАМЕНЕТИ ЗА МЕНЕ ТУКУ ЗА ОНИЕ КОИ СЕ НА ПРВАТА ЛИНИЈА НА ФРОНТОТ А ТОА СЕ ЛЕКАРИТЕ НА ИНФЕКТИВНА И ЕПИДЕМИОЛОЗИТЕ ВО ЦЕНТАРОТ ЗА ЈАВНО ЗДРАВЈЕ

- Не сакам јас да ги земам ловориките од битката со Короната, аплаузите треба да ги свртиме кон докторите од инфективната клиника и епидемиолозите в...

Повеќе

Госпоѓо Силјановска! Да мислевте на граѓаните за 11 години ќе градевте болници а не дворци

Повеќе

(ВИДЕО) КОСТАДИНОВ: КАКО ВОЛОНТЕР АПЕЛИРАМ ДО СИТЕ БИЗНИСМЕНИ ДА ГО СЛЕДАТ ПРИМЕРОТ НА ЗАЕВИ!

Во ова тешко време, мора да бидеме хумани и солидарни, да помогнеме на оние на кои помошта им е најпотребна. За таа цел огромна благодарност до фам...

Повеќе

МИСЛАМ ДЕКА КОНЕЧНО УСПЕАВ ДА ГИ РАЗБЕРАМ ЗАЕВИ И НИВНИОТ СИЛЕН ПОЛИТИЧКИ АНГАЖМАН

Многу пати сум се прашувал зошто Заев не крене раце од политиката и не отиде да си плови во јахта низ медитеранот како што тоа го прават Камчеви, Стој...

Повеќе