Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ИНТЕРВЈУ ПЕНДАРОВСКИ: Ја следиме ситуацијата, не исклучувам и порадикални мерки

Најголемиот мој страв беше и останува во делот на економијата, особено приходната страна на буџетот. Се разбира, тука не ја вбројувам загриженоста...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: НА СМЕТКАТА ЗА ДОНАЦИИ ДОСЕГА СЕ ПРИСТИГНАТИ ОКОЛУ 500 000 ЕВРА ОД ДОМАШНИ ФИРМИ И ПОЕДИНЦИ, ОД ДОНАЦИИ ДОБИВМЕ И ОКОЛУ 1 МИЛИОН ПАРЧИЊА НА ОПРЕМА!

- На сметката за донации што ја отворивме досега се пристигнати околу 500 000 евра а пак донации во опрема имаме примено околу 1 милион парчиња разн...

Повеќе

ЛЕКЦИЈА ЗА ВМРОВЦИТЕ: ЗАЕВИ НА СВОЈ ТРОШОК НАБАВИЛЕ ГОЛЕМА КОЛИЧИНА НА МАСКИ, СКАФАНДЕРИ И ВИЗИРИ КОИ НАСКОРО ЌЕ СТИГНАТ ВО ЗЕМЈАВА!

Повеќе

БРАВО: Менаџментот на Тутунски комбинат од Прилеп ќе зема минимална плата, разликата ќе биде донирана на сметката за солидарност за КОВИД 19

Одборот на директори на Тутунскиот кобинат АД Прилеп донесе одлука во април целиот менаџмент во компанијата да земе минимална плата во висина ...

Повеќе

ШОКАНТНО: Во Италија заразени 11.2252 здравствени работници, починале 80 лекари

Во последните 24 часа во Италија починаа уште двајца лекари, со што вкупниот број лекари жртви на Ковид – 19 се зголеми на осумдесет. С...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: НЕ МУ СЕ ПЛАШАМ НА КАМЧЕВ, И ДА МИ ПОДНЕСЕ КРИВИЧНА ПРИЈАВА СИГУРЕН СУМ ДЕКА БИТКАТА ЌЕ ЈА ДОБИЕМЕ КАКО ШТО ЈА ДОБИВМЕ И БИТКАТА СО АНТИ ВАКЦЕРИТЕ КОИ НАЈАВУВАА ТАКВИ ТУЖБИ ОКОЛУ МОРБИЛИТЕ!

На новинарско прашање на денешниот брифинг како ја коментира најавата за кривична пријава од Аџибадем Систина за наводно загрозување на јавното здра...

Повеќе

БРОЈКИТЕ СЕ ПОКАЧУВААТ ОД ДЕН НА ДЕН, СЕ ДОБЛИЖУВАМЕ ДО ПИКОТ: Нови 72 случаи од корона вирус, вкупната бројка достигна 555 заразени

За 24 часа регистрирани се 72 нови случаи на коронавирус во земјата. По градови: Скопје – 14, Куманово -21, Штип – 1, Прилеп – 9...

Повеќе

Породилното отсуство се продолжува до истекот на мерките за корона вирусот

Се продолжува периодот на платено отсуство од работа поради нега и одгледување на новородено и посвоено дете се до истекот на траење на времените ме...

Повеќе

(ВИДЕО) ДО БОЛНИЦИТЕ ВО ЊУЈОРК СЕ ПАРКИРААТ ДЕСЕТИЦИ КАМИОНИ ФРИЖИДЕРИ ЗА ДА ГИ ПРИМАТ МРТВИТЕ ТЕЛА ОД КОРОНА

Линк до видео, овде.

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ НА БРИФИНГ СО НОВИНАРИТЕ: ДЕНЕШНИТЕ БРОЈКИ НА ЗАРАЗЕНИ И ПОЧИНАТИ СЕ МНОГУ ПОГОЛЕМИ ОД ОБИЧНО, ПОЧНУВА ПИКОТ, ДЕНЕСКА ЌЕ РЕВИДИРАМЕ СЕ ШТО ПРАВЕВМЕ ДОСЕГА И МОЖНО Е ДА ЈА СМЕНИМЕ ТАКТИКАТА

- Денешните бројки се многу поголеми од обично, полека се движиме кон пикот на болеста, ги спремаме воената болница и болницата во Битола за прием н...

Повеќе

ДРАМА ВО СВЕТОТ, КАКО ВО НЕКОЈ ХОРОР ФУТУРИСТИЧКИ ФИЛМ, НАЈБОГАТИТЕ ЗЕМЈИ СЕ ТЕПААТ ЗА МЕДИЦИНСКИ МАТЕРИЈАЛИ, БУКВАЛНО СЕ ПРЕЗЕМААТ АВИОНИ ОД ПИСТИ!

Авион со над милион заштитни маски завчера пристигна од Кина на аеродромот во Бостон (Фото: Ројтерс) Европски и јужноамерикански држави ги ...

Повеќе

РЕСТОРАН ДИОН ДРАСТИЧНО ГИ НАМАЛИ ЦЕНИТЕ: Седи си дома и нарачај од нашето промотивно мени со неверојатно ниски цени!

Повеќе

Виролози: Отворете прозорци, пуштете го сонцето, вирусот нема крилја

Претседателот на италијанскиот Висок здравствен институт Силвио Брусаферо изјави дека нема докази дека вирусот циркулира во воздухот. Според достапн...

Повеќе

Ова се дежурните маркети што работат за време на полицискиот час во Кумановo, заинтересираните да ја контактираат Општината

–Општина Куманово објави листа од неколку маркeти што се пријавиле да вршат испорака на потребните намирници за граѓаните. –Врз основа ...

Повеќе

Спасовски: Медицинскиот персонал да носи заштитна опрема и да се чува, донаторите да се насочат кон потребите на здравствениот систем

Сите здравствени работници да ја носат опремата, да се заштитат себеси и сите околу себе. Државниот санитарен и здравствен инспекторат ги интензивир...

Повеќе