Одберете локација на пристап

Амбасадорката на САД, Кејт Брнс, во своите заклучоци за работата на деветтиот парламентарен состав во историјата на Северна Македонија кој што се самораспушти вчера, го признава, како што вели, значителниот напредок што е постиг
Ви пренесуваме дел од колумната на Сашо Орданоски за Цивил Медиа: Доброооо… Бидна и тоа, Собранието се самораспушти, се оди на избори. После „продолженијата“ и „пеналите“ во финалето на собранискиот „национален
Почитувани, Едните организираат марширања, претходните контрапротести. За што ќе марширате? Вие сте на власт, а правда не донесовте во изминативе три години. Ниту криминалците завршија во затвор, ниту бројчаникот почна да врти, а проблемите н
Мнозинство граѓани сметаат дека лидерот на СДСМ, Зоран Заев би бил подобар иден премиер од лидерот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски, покажува најновото испитување на јавното мислење на Агенција „Рејтинг“. Според анкетираните, најваж
Во однос на Законот за ЈО ние како Независна пратеничка група од ВМРО-ДПМНЕ и Коалицијата сакаме пред јавноста да ги реафирмираме нашите ставови. Законот за ЈО е од исклучително значење за нашата земја на патот кон евроинтеграциите што пак е без
Линк до видеото на кое еден куртон во вестите на Алфа се испружи грбечки, тешко му беше да лаже во корист на ВМРО ДПМНЕ!
Навреди и погрдни зборови меѓу две пратенички Жаклина Пешевска и Нола Исмајловска Ставрова поради гласањето на законот за одбрана, односно предлогот со кој се предвидува промена на името на армијата, пренесеТВ21. Пешевска и го турна телефонот од ма
- Најавувам голем марш за правда утре во 18 часот од пред собранието на државата каде се донесе законот за ЈО па се до судот каде криминалците треба да завршат. Ги поканувам граѓаните за масовно присуство! Лидерот на СДСМ, Зоран Заев во седиштето
Пратениците на ВМРО-ДПМНЕ најавија дека нема да присуствуваат на седниците на кои ќе се гласаат Законот за одбрана и Законот за Совет на јавни обвинители и ќе учествуваат само на седницата за распуштање на Собранието. (Фото: Ѓ. Личовски) П
Законот за ЈО е изгласан конечно во овој момент. Со 80 гласа за, законот помина. Пратениците од ВМРО ДПМНЕ скокнаа да урлаат и да викаат за малце ќе се самозапалеа! Се чини дека овој закон е прашање на живот или смрт за ВМРО ДПМНЕ!
Планинари утрово најдоа мртво тело на Шара, над селото Вејце, на местото викано Кобилица. Претпоставуваат дека се работи за бегалец од Сирија кој залутал на Шара?! Се чека интервенција на МВР и ќе се прави обдукција за да се види од што починал

Денеска доделени пакети со бебешки производи на првите 5 новороденчиња во 2020 година во општина Ѓорче Петров

Повеќе

ОВА ДОСЕГА БЕШЕ НЕЗАМИСЛИВО: ВЛАДАТА ОДЛУЧИ ДА ДАДЕ К-15 НА НАД 200 000 БУЏЕТАРИ!!!

Утврден е колективниот договор со кој на државната администрација се враќа К-15. Ова е одлука од 6-тата седница на Владата. „Владата ј...

Повеќе

ВИСТИСКА ТРАГЕДИЈА ВО ЃОРЧЕ И АПЕЛ ЗА ПОМОШ!

Повеќе

СПИКЕРКАТА НА КОНГРЕСОТ, НЕНСИ ПЕЛОСИ РЕВОЛТИРАНА ОД ЛАГИТЕ НА ТРАМП ГО ИСКИНА ГОВОРОТ НА ТРАМП ОД НЕГОВОТО ГОДИШНО ОБРАЌАЊЕ ВО КОНГРЕСОТ!

Пред таа му подаде рака како што е редот, но тој одби да се ракува со неа лут на обидот за импичмент во конгресот и сенатот:

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Зошто водите лицемерна политика, го лажете народот дека ќе донесете 4 милијарди евра инвестиции а во исто време ветувате дека ќе ги ревидирате договорите со Грција и БУгарија, што не кажете дека ќе јадеме корења за големата Македонштина?!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Ако сте загрижени за бројчаникот на Заев, што не ја донирате партиската зграда на државата пошто е украдена од буџетот?!

Повеќе

(ВИДЕО) МИЦКОВСКИ: Го повикувам директорот на Реплек, Туџаров да дојде во собрание и да ги убеди пратениците да гласаат за законот за одгледување на марихуана!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Нели ви е страв дека народот ќе ве казни на изборите затоа што очигледно је штитите мафијата со блокирањето на законот за ЈО?!

Повеќе

(ВИДЕО) САШЕ ПОЛИТИКО ДО МИЦКОВСКИ: Американската амбасадорка ви ги истегна ушите за изјавите за ревидирање на Преспа, ќе ја послушате ли?!

Повеќе

KOUZON WORK & TRAVEL GERMANIJA: ПОСЛЕДЕН ПОВИК ЗА АПЛИЦИРАЊЕ ЗА ЛЕТНАТА СТУДЕНТСКА РАБОТА ВО ГЕРМАНИЈА ❗

Драги студенти, Поради големиот интерес и големиот број на апликации оваа година, Коузон го продолжува рокот за аплицирање за Work & Travel...

Повеќе

КОУЗОН: Со големо задоволство сакаме да ви ја најавиме новата сезона за најголемиот и најдобриот летен СПОРТСКО-ЕДУКАТИВЕН ДЕТСКИ КАМП ВО ЕВРОПА

НАЈДОБРИОТ ДЕТСКИ КАМП – НАЈДОБРОТО ЗА ДЕЦАТА ОД МАКЕДОНИЈАKOUZON CAMPS 2020 – ТРАДИЦИЈА, СИГУРНОСТ И БЕСПРЕКОРНА ОРГАНИЗАЦИЈАОДИМЕ НА К...

Повеќе

СУПЕР АКТИВЕН ФЕВРУАРИ 2020 година МЕСЕЦ НА РЕГРУТАЦИЈА ЗА БРОДСКИ КОМПАНИИ

Коузон работи со вработувања на најдобрите бродски компании – Celebrity and Royal Caribbean Cruises, Viking Ocean Cruises, Norwegian Cruise Li...

Повеќе

Населеното место Виниче во Гази Баба за прв пат добива современа патна инфраструктура

Повеќе

Со бесплатната апликација мБанка на Комерцијална банка, добивате брз, квалитетен и едноставен 24-часовен пристап до услугите на електронското банкарство - без претплата и до 60% пониски надоместоци отколку на шалтер

Кога се работи за вашите средства, не е сеедно чии услуги користите. Со бесплатната апликација мБанка на Комерцијална банка, добивате брз, квалитете...

Повеќе

Методија Мирчев е назначен за нов Извршен директор на А1 Македонија

А1 Македонија го објавува назначувањето на Методија Мирчев на функцијата Извршен директор. Веќе од денеска тој ги превзема одговорностите на извршна...

Повеќе