Одберете локација на пристап

Од почетокот на епидемијата, досега во нашата држава се регистрирани 500 смртни случаи, односно починати пациенти кои ја изгубиле битката со Ковид-19. Црната статистика во изминатите 24 часа ја дополнија три смртни случаи. Бројот на активн
„Нашата битка денеска е да обезбедиме достоинствен живот за нашите граѓани во нашата земја, а не надвор од неа. А за тоа мора да има правда и слобода“, се обрати Пендаровски на Илинден (Фото: Кабинет на претседателот) Претседат
Екс премиерот Љубчо Георгиевски на Фејсбук го искоментира потегот на Србија, во време кога Македонија и Бугарија слават три години од потпишувањето на Договорот за добрососедство. „На први август точно кога се одбележуваше три години од дого
Претседателот на Собранието во заминување, Талат Џафери утре ќе претседава со конститутивната седница на Собранието, потврдија од неговиот кабинет. -Претседателот Џафери излезе од болница и е во многу добра состојба и утре тој ќе ја води с
Сведоци кои го виделе ливчето за Мактел ни открија три извори на пари кои Груевски му ги предочил на Мицковски пред заминување за Будимпешта: - 2,5 милиони евра од скопска градежна фирма - 1,7 милиони евра од битолска градежна фирма која работи с
По долга битка со леукозата, малиот херој Ајан денеска ја напушти Детската клиника во Скопје. Придружен со аплауз од медицинскиот персонал во болницата, Ајан гордо чекореше по болничкиот ходник, се качи на скали и заѕвони на обесеното ѕвонче за да
Лидерот на СДСМ Зоран Заев од утре ги почнува разговорите за формирање на новата влада. Од СДСМ за САКАМДАКАЖАМ.МК велат дека денеска Заев завршува со летниот одмор и се враќа во Скопје на работните обврски. „Претседателот Заев е на одмор во
Граѓаните особено оние од Скопје изгледа не се свесни за основниот начин на преѓивување на граѓаните на оваа земја сите овие 30 години на транзиција војни ембарга кризи режими... Токму оваа формула за преживување ги збунува многу аналитичари кои д
Поранешниот потпретседател на САД, Џо Бајден во изјаваза Гласот на Америка ѝ го честита празникот Илинден на македонската заедница во САД. -Џил и јас испраќаме честитки до македонско-американската заедница, која што го празнува Илинден и а
Демократскиот сојуз на сите Македонци и граѓани - припадници на другите народи, им го честита ИЛИНДЕН, ДЕНОТ НА РЕПУБЛИКАТА, со силна верба дека овој ден сите ќе не обедини за просперитет, јакнење на унитарноста и сувереноста на Македонија. Исправ
Стојанче Ангелов Македонските револуционери на целата македонска територија ги удрија крвавите темели на македонската држава.Македонските партизани на дел од македонската територија ја создадоа македонската држава.Ние, ма

АМНЕСТИРАНИОТ ТЕРОРИСТ БЕТМЕН ВЕЛИТ ДАВА НАСОКИ НА ТЕПАЧИТЕ НА 27-МИ АПРИЛ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

СЕ АСФАЛТИРААТ УЛИЦИ ВО СЕЛАТА ВО ПРИЛЕП

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

КОУЗОН ВРАБОТУВА: ПРОДАВАЧКИ ВО ЛУКСУЗНИ ПРОДАВНИЦИ НА БРОДОВИ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЧЕТВРТИ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЛАЈКОНЕТ И ЗОРАН ВИТАНОВ: Се користи психолошка тортура кон потенцијалните клиенти, се тераат луѓето да се фрлат од авион без падобран!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Кривична за кумановскиот градоначалник- тој плаче како мало дете па уште и прашува дали е на повидок нешто слично на режим

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

БОМБА НА САША БОГДАНОВИЌ: Ќе истражиме кој градоначалник во 2009-та ставил три наместо девет сантиметри асфалт на улица кај Универзална сала

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Пратениците, судиите, обвинителите нема да земаат 14.500, туку цела плата, одлучи Уставниот суд

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ПОЗАЈМИ 50 МИЛИОНИ ЕВРА ОД СВЕТСКА БАНКА ДА ПОДЕЛИ МИНИМАЛНИ ПЛАТИ НА ВРАБОТЕНИ ВО ПРИВАТНИОТ СЕКТОР

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ГЕНЕРАЛ АНГЕЛОВ, ДИРЕКТОРОТ НА БЈБ И ЗАМЕНИЧКАТА НА МВР ПОЛОЖИЈА ЦВЕЌЕ ЗА ЗАГИНАТИТЕ БРАНИТЕЛИ НА МЕСТОТО НА ЗАСЕДАТА ВО ВЕЈЦЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- --------------------------------...

Повеќе

СПОРО МУ РАБОТИ БОЉЕРОТ: НА ЉУПЧЕ ЗЛАТЕВ ПО 3 ГОДИНИ ОТКАКО ПАДНА ВМРО ОД ВЛАСТ МУ ТЕКНА ДЕКА НЕШТО НЕ ШТИМАЛО ВО ВЛАСТА НА ГРУЕВСКИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

РОМИТЕ ОТПОРНИ НА КОРОНА - ФЕНОМЕН ВО ШУТКА: Густо населени улички и скромни услови за живот, но до сега можеби ниту еден заболен од Ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) РЕТРО ВИДЕО: Што ќе направите ако комшијата ви е хомосапиенс?

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЛАДАТА ОДЛУЧИ: За првомајските празници, во петок, сабота и недела, ограничувањето на движењето почнува во 14:00 часот

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

УШТЕ ЕДЕН ДЕН СО НИЗОК БРОЈ НОВО ЗАБОЛЕНИ: Оздравени се 36 пациенти, потврдени нови 22 случи на ковид 19, вкупната бројка на дијагностицирани 1421, починати се 6 лица

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) ЛУДИ ВМРОВЦИ: НЕ ПРОТЕСТИРАА КОГА ДИЗЕЛОТ БЕШЕ 60 ДЕНАРИ, СЕГА ПРОТЕСТИРААТ КОГА Е 40 ДЕНАРИ?!?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе