Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

КУМАНОВО НЕ ЗАПИРА, УШТЕ МАЛЦЕ ЌЕ ГО СТИГНЕ СКОПЈЕ СО ЗАРАЗЕНИ: Потврдени 48 нови случаи на Ковид 19, вкупно во земјата 711 дијагностицирани пациенти

Почитувани, Министерството за здравство информира дека денеска од Клиниката за инфективни болести и фебрилни состојби со два негативни теста на...

Повеќе

КОРОНА КРИЗАТА НИ ПРУЖИ УШТЕ ЕДЕН НЕОЧЕКУВАН ТЕСТ ЗА ВМРОВЦИТЕ, ДА ГИ ВИДИМЕ ОД КАКОВ МАТЕРИЈАЛ СЕ НАПРАВЕНИ, И РЕЗУЛТАТОТ Е ВО РАМКИТЕ НА ОЧЕКУВАЊАТА!

Замислете лидерот на ВМРО ДПМНЕ вистински да и подадеше рака на СДСМ за време на кризата?! Да престанеа ЛОВЕЊЕТО ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ, КРИТИЗИРАЊЕ НА СЕ, ...

Повеќе

СООПШТЕНИЕ НА КАНАЛ 5: НАШИОТ НОВИНАР ГОЦЕ МИХАЈЛОВСКИ СЕ ТЕСТИРАЛ ВО СИСТИНА НО ТЕСТОТ БИЛ НЕГАТИВЕН, НАЈВЕРОЈАТНО СЕ ЗАРАЗИЛ ВО ПРИЛЕП ПРИ ПОСЕТА НА СВОИТЕ РОДИТЕЛИ

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која зема замав и за жал , исклучок не беше и еде...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО - ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ НОСИ СААТ ОД 35 000 ЕВРА!!!

Повеќе

Заев: Немам симптоми, се тестирав и ги очекуваме резултатите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот Фејсбук профил се обрати откакоминистерот за здравство, Венко Филипче, објави дека и тој и лидерот на ВМРО...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ГОЦЕ МИХАЈЛОВСКИ ОД КАНАЛ 5 ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА, ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА!!!

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утрото имаше вонредно обраќање до јавноста на кое информираше дека лидерите на двете најголеми полит...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ДЕКЕМВРИ, 2019-ТА: Лабораторијата за вируси во Вухан, Кина во промотивно видео се фали дека истражува нови вируси низ пештерите на провинцијата Хубеи во Кина?!?!

Повеќе

БРАВО: АРМИЈАТА ДЕЛИ ПАКЕТИ СО ХРАНА И НАМИРНИЦИ НА СИРОМАШНИТЕ ВО КУМАНОВО

Повеќе

ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ КРАЈ НА КРИЗАТA: Следната недела почнуваат подготовки за олабавување на мерките за движење!

Следната недела ќе почнат подготовки за олабавување на мерките за рестрикции на движењето и враќање на животот во нормала, извести денес...

Повеќе

Тимотеј: И свештениците се оштетени, не можат да останат со празни трпези за Велигден!

Половина од приходите на црквите и на манастирите на МПЦ се од Велигден и тие сериозно се погодени од кризата, но ќе се воздржат од масовни церемони...

Повеќе

Од 39-тата седница на Владата: Прераспределени повеќе од 6,5 милијарди денари од Буџетот за имплементација на економските мерки донесени за справување со кризата; Северна Македонија и Европската Комисија ќе потпишат Договор за заедничка набавка на лекови и медицинска опрема

Владата на Република Северна Македонија на денешната 39-та седница ја донесе Одлуката за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници на цен...

Повеќе

ЗАПАДОТ НЕМА ДА НЕ ОСТАВИ ДА ГЛАДУВАМЕ: Светска банка најави 140 милиони евра за С. Македонија за справување со корона кризата

Светската банка ја финализира програмата на активности за да ѝ помогне на Северна Македонија да се справи и да го намали влијанието од кризата, што ...

Повеќе

ФАТЕН СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ИСЕЧЕ ДРВО ПРЕД ТЦ „МАВРОВСКА“ И КАЗНЕТ СО 5.000 ЕВРА

Принтскринт од снимката на ЦУКС од возилото кое го носи исеченото дрво. (Фото: Град Скопје) Преку видео надзорот на Центарот за управување ...

Повеќе

БРАВО: Стопанска банка АД - Скопје, донираше 150.000 евра во борбата против COVID-19 за набавка на итно потребни медицински апарати и опрема

Банката објави видео на твитер во кое обзнани за донацијата.

Повеќе

БРАВО: БОГАТИТЕ ДОНИРААТ НА СИРОМАШНИТЕ ВО ЃОРЧЕ!

Повеќе