Одберете локација на пристап

Со овој пораз на Мицковски, нема да си оди само тој и неговата екипа. Ќе си одат и куртоните и експертутките и ботовите и нивните идеи и визии. Све тоа у пакет ќе иде у мајчину! Денеска и последното пламенче на грувизмот што тлееше во нашата шума
Откако стана извесно дека Левица ќе влезе во Парламент, а нејзиниот лидер Димитар Апасиев ќе стане пратеник, тој објави провокативен статус на социјалната мрежа Фејсбук. -Џабе ни се лижете. Сите ќе ве стреламе, напиша Апасиев
- Победа си е победа, макар и тесна. Тоа е вољата на народот и ќе мора со тоа да се помириме. Брзи избори по овие нема да има! Геро како попарен на АЛФА!!! Џабе се избрука џабе си ја фрли новинарската кариера во ендек, све е џабе! Ах бе црни Геро!
Победивме во голем број градови и населени места рече Јанушев. Трката е тесна речиси изедначена , да почекаме да ги видиме финалните бројки. ВМРО-ДПМНЕ влегува во трка за обезбедување мнозинство за формирање на нова влада .
- Не е се така црно, ВМРО изгуби што изгуби, ама барем Левица влезе у парламент и ќе има интересни дебати, нема да ни биде досадно! Латас ги тешеше БИВИС и БАТХЕД на КУРТОН АЛФА!
Најватрениот навивач за ВМРО ДПМНЕ, Пандов доживеа нервен слом на Канал 5, беше многу разочаран од поразот на ВМРО ДПМНЕ и почна да се кара со соговорникот Астма, овој го смируваше, го тешеше...Пандов вика тие што гласале за СДСМ, не биле македонци
Според обработени 75 отсто од избирачките места, ВМРО-ДПМНЕ направи симулација за пратенички мандати. Според нивната симулација СДСМ ќе има еден пратеник повеќе 48, а ВМРО-ДПМНЕ еден помалку, односно 47. ДУИ ќе има 13, Алијанса за Албанците
Тимчо Муцунски од ВМРО-ДПМНЕ, им се заблагодари на граѓаните, пред се во ИЕ 1, каде тој е кандидат на партијата, и таму е избран за пратеник. Тој за Сител телевизија рече дека треба да се почека да се дообработат податоците. „Да размислим
Претседателот на ДУИ, Али Ахмети прогласи победа на неговата партија во албанскиот блок, оценувајќи дека се обезбедени над 100 илјади гласови и 12 пратенички мандати. Според него, ДУИ има најдобри резултати во изборните единици 1, 2, 5

Нова мерка на Народната банка: Се ослободуваат 130 милиони евра за поттикнување натамошно кредитирање на македонската економија

Денесќе се одржи аукцијата на којашто согласно со одлуката што Народната банка ја донесе во понеделникот, понудата на благајнички записи е за 8 мили...

Повеќе

ТАКА Е КОГА ЌЕ ПОСТАВИШ МОРОН ЗА ШЕФ НА ЕДИНСТВЕНАТА СВЕТСКА СУПЕР СИЛА: ВО СРЕД ПАНДЕМИЈА СО КОРОНА, ТРАМП НАРЕДИ АМЕРИКА ДА ПРЕКИНЕ ДА ПЛАЌА ЧЛАНАРИНА НА СВЕТСКАТА ЗДРАВСТВЕНА ОРГАНИЗАЦИЈА

Трамп е тешка будала, тежок морон. Соочен со ексалирачка епидемија дома во САД каде му умираат рекорден број граѓани, а како резултат на задоцнетите...

Повеќе

ВИЦ ЗА СТРУМИЧАНИ, НЕ СЕ ЛУТЕЈТЕ, НАШИ СМЕ СИ

Повеќе

ЛОШО Е КОГА ВО ВАКВИ ВРЕМИЊА ЗАВИСИМЕ ОД ВАКВИ ЛУЃЕ СО ВАКВИ РАЗМИСЛУВАЊА

Повеќе

ЗАРЕМ ОВА НА НИКОЈ НЕ МУ ТЕКНАЛО: Си-Ен-Ен: Се спасуваат заболени од Ковид-19 доколку лежат на стомак

Американски лекари откриле дека доколку заболени од коронавирус лежат на стомак, тоа може да им го спаси животот, јави Си-Ен-Ен, додавајќи дека со т...

Повеќе

Градоначалникот на Гази Баба, Георгиевски за инцидентот во Ченто: Немам надлежност да ослободувам, менаџирав за да не дојде до ескалација

Градоначалникот на Гази Баба, Борис Георгиевски воизјава за ТВ 24објаснува дека вчера излегол на местото на протестот во Сингелиќ за да ја менаџира ...

Повеќе

И ОВА Е ДОБАР НАЧИН ДА СЕ НАПУНИ БУЏЕТОТ: По 2.000 евра казна за 17 битолчани кои го прекршиле полицискиот час, бара обвинителството

Обвинителството во Битола бара со по 2.000 евра да се казнат 17 битолчани кои го прекршиле полицискиот час за време на викендот. -Обвинетите ...

Повеќе

БРАВО ЗА ТИМОТ НА НИКОЛА ДИМИТРОВ - МНР: Досега вратени 3.032 македонски граѓани од над 15 земји

– По апелот за пријавување на македонски граѓани затекнати во странство и нивно евидентирање со цел враќање во земјата, како и по јавниот пови...

Повеќе

ВЛАДАТА ЈА СПАСУВА ЕКОНОМИЈАТА: Уште 118 компании со 1.116 вработени ќе користат бескаматни кредити од првиот пакет економски мерки

–На денешната седница Владата ја разгледа и усвои Информацијата на развојната банка на Република Северна Македонија за вториот пакет одобрени ...

Повеќе

Пратеничката Кети Смилеска заразена со коронавирус: Не знам како сум се инфицирала, цел месец не бев излезена од дома

Пратеничката Кети Смилеска од СДСМ, на која ѝ е дијагностициран коронавирусот, во изјава за „А1он“ вели дека не знае како се заболела, с...

Повеќе

Од 41-та седница на Владата на Република Северна Македонија: На Претседателот на државата ќе му биде доставен извештај со предлог за вонредна состојба; Уште 118 компании со 1116 вработени ќе користат бескаматни кредити; Се продолжува рокот за плаќање на годишната закупнина за државно земјиште за 2019 година до 31 октомври 2020 година; Донациите во солидарниот фонд КОВИД-19 се ослободуваат од ДДВ

Владата на Република Северна Македонија на денешната 41-ва седница донесе заклучок да достави предлог до Претседателот на Република Северна Македони...

Повеќе

МТСП: Надоместок на плата од 70 отсто за време на принуден одмор и 50 проценти за отсуство поради виша сила

Работодавците согласно членот 112 од Законот за работни односи додека се во сила мерките од Владата за справување со корона вирусот на работниците м...

Повеќе

АМДИ БАЈРАМ ЈА ПОТВРДИ СТОРИЈАТА НА МАКТЕЛ: МИ ЈА АМПУТИРАА НОГАТА, но ќе се вратам во политиката

Политичарот Амди Бајрам минатиов период бил подвргнат на оперативен зафат во кој му е ампутирана ендата нога и во моментов е во фаза на закр...

Повеќе

(ВИДЕО) Спасовски: Голема благодарност во име на народот на Северна Македонија, до УСАИД и УНИЦЕФ за нивната помош во напорите на државата да одговори на КОВИД-19

Претседателот на Владата на Република Северна Македонија Оливер Спасовски денеска го посети дистрибутивниот центар на Црвениот крст во Момин Поток...

Повеќе

Отворена е телефонска линија за консултација и советување за лица со деменција и нивни негуватели

Лицата кои живеат со деменција имаат ограничен пристап до информации и факти за пандемијата со COVID-19 и тешкотии да ги запомнат препораките за без...

Повеќе