Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

ПЕТАР КОЛЕВ: Посветено на хероите, срамните исклучоци и нивните проблеми!

Драги пријатели, По повод Светскиот ден на здравјето би сакал да им го честитам празникот на нашите херои во бели мантили, но и да потсетам н...

Повеќе

СИТЕ ДА ВНИМАВАТЕ: Во автомобил да се возат најмногу тројца, вклучително и возачот и сите со заштитна опрема

Повеќе од тројца патници, вклучително и возачот не смеат да се возат во ист автомобил, е едно од ограничувањата за време на вонредната состојб...

Повеќе

НЕ ИМ ИДЕ ПАМЕТ НА ВМРОВЦИТЕ: Скопјанец преку Фејсбук им се заканувал на Заев и министри

Секторот за компјутерски криминал и дигитална форензика при МВР до скопското Основно јавно обвинителство поднесе кривична пријава против С.Р.(...

Повеќе

ПАНДИТЕ ЈА СМИСЛИЛЕ КОРОНАТА

Повеќе

(ВИДЕО) Порака од претседателот на ФОН Универзитет, м-р Сефер Цаноски како одговор на последиците од коронавирусот

Повеќе

Честитка од Заев за Меѓународниот ден на Ромите: Заедно ги чуваме различностите, нашето општество се гради на заедништво и солидарност

По повод 8 Април, Меѓународниот ден на Ромите, претседателот на СДСМ, Зоран Заев упати честитка до припадниците на ромската етничка заедница во Репу...

Повеќе

Дозволи за движење во полициски час од денеска преку порталот uslugi.gov.mk

Министерството за информатичко општество и администрација од денеска пушти во употреба нова електронска услуга за секој граѓанин да се пријави за по...

Повеќе

Бектеши најави формирање на фонд за туризам тежок над 2 милиони евра

Државата ќе формира фонд за туризам кој ќе работи во рамки на Министерството за економија и ќе има над два милиони евра на располагање за да им изле...

Повеќе

ЗАМЕНИК МИНИСТЕРКАТА ПЕТРОВСКА: ЗА ВРЕМЕ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, МВР ЌЕ ГИ ЕВИДЕНТИРА НО НЕМА ДА ГИ КАЗНУВА ГРАЃАНИТЕ КОИ ЌЕ СЕ УПАТАТ КОН НЕКОЈА БОЛНИЦА ПОРАДИ ЗДРАВСТВЕНИ ПРИЧИНИ!

- Ако поради здравствени причини се упатите кон болница во полициски час, МВР ќе ве запре ќе ве евидентира но нема да ве казнува, се додека се појав...

Повеќе

МВР за случајот со силуваното девојче: Доставено известување до ОЈО Куманово, постапува и Внатрешна контрола

„Во СВР Куманово е пријавен овој случај и полициските службеници постапувале во координација со јавното обвинителство со цел негово расчистува...

Повеќе

(ВИДЕО) Обраќање на претседателот на Владата на Република Северна Македонија, Оливер Спасовски по повод Меѓународниот ден на Ромите

Повеќе

(ВИДЕО) Информативна видеосесија „КОВИД-19, прашања и одговори: За ограничувањето на движењето“

Информативна видеосесија „КОВИД-19, прашања и одговори: За ограничувањето на движењето“ Владата на Република Северна Македонија денес...

Повеќе

МОЖНО Е ДА ГО ПОМИНАВМЕ ПИКОТ НА ЗАРАЗАТА, ВЕЌЕ ТРЕТ ДЕН ИМА МАЛКУ ЗАРАЗЕНИ: Потврдени 18 нови случаи на Ковид 19, вкупната бројка во земјата е 617 дијагностицирани пациенти, од коронавирус починаa 2 лица – Oд Инфективната клиника заминуваат 5 оздравени пациенти

Почитувани, Министерството за здравство информира дека на Клиниката за инфективни и фебрилни состојби во Скопје почина едно лице од Куманово на в...

Повеќе

Филипче: Да ги заштитиме здравствените работници

– Министерот за здравство Венко Филипче на својот фејсбук профил апелира до сите граѓани да ги заштитиме здравствените работници бидејќи...

Повеќе

БРАВО ЕУРОФАРМ: СИТЕ КАРАНТИНИ СЕ ОБЕЗБЕДЕНИ СО НАШИ ЛЕКОВИ БЕСПЛАТНО, ДОНИРАМЕ И 50 КРЕВЕТИ НА КЛИНИЧКИ ВО СКОПЈЕ!!!

Почитувани, Во време на големата светска пандемија од Корона вирусот и сите предизвици кои ги носи борбата против Ковид 19, менаџментот и вработени...

Повеќе