Одберете локација на пристап

Јован Јаулески July 7 at 6:44 PM· Денес се слави големиот празник посветен на Св. Јован Претеча и Крстител Господов.Заедно со младите од Демир Хисар, денес го посетивме овој прекрасен манастир кој се наоѓа во селото Слепче, а чистата
Командатот на специјалната едница на полцијата “Тигар” , Ивица Бишевски го прекрши законот за полиција со носење на партиски обележја во кругот на МВР. Анонимен читател на НОВА ни ја испрати оваа фотографија сликана
Колку е оваа жена забегана и глупа а се работи за професор на уставно право на УКИМ!?!?! Како ли само се докопала до таа позиција?! Синоќа на ТВ Алфа лупа такви глупости од кои косата се крева на главата. На пример, она ветува дека ако ВМРО ДПМНЕ
- Судските процеси против Груевски се водеа со молскавична брзина (?!?!?!?!), без да му се даде право да се брани (?!?!?!?!?!), човекот е апсолутно невин! (?!?!?!?!) Сите тие судски процеси треба да се укинат ако дојде нова власт во ликот на ВМРО Д
Сопругата на Џон Траволта, Кели Престон, почина од рак на дојка на 57-годишна возраст. „Со тешко срце, би сакал да ве известам дека мојата сопруга Кели почина после две години борба со ракот на дојка. Таа се бореше со храбро срце и со
Донација од еден тон медицински материјал од Норвешка, која се состои од медицински маски, маски за изолација, заштитни маски, заштитни наочари и термометри наменети за полската болница Rolle 2, во врдност од околу 200 илјади евра, реализирана пр
Министерството за здравство информира дека градоначалниците на 16 општини во нашата земја го поддржаа предлогот на Министерството за здравство и на Комисијата за заразни болести за формирање регионални „Ковид-центри“ во градовите каде в
– Министерот за здравство Венко Филипче во денешното соопштение до медиумите информира дека Универзитетската Клиника за пластична и реконструктивна хирургија е целосно реновирана. Комплетно е обновен хируршкиот инструментариум, апаратур
Дваесет и четиригодишната пациентка од Јегуновце, тетовско која денеска почина од Ковид 19 на скопската Инфективна клиника немала никакви хронични болести, само била донесена со тешка клиничка слика, потврдуваат за „Фокус“ од минист
- Во Хрватска и Србија победија властите, во време на Корона победува власта, плус на анкетите води СДСМ, ем ВМРО ДПМНЕ водеше чудна кампања речиси и да не ги споменуваше договорите со Грција и Бугарија. Според сето ова мене логиката ми вели дека С

ДОКТОР МИКИЌ ГИ ПОЗДРАВИ АНТИ-ВАКСЕРИТЕ: ЕВЕ КАКО ИЗГЛЕДА СВЕТ БЕЗ ВАКЦИНИ, СЕ УМИРА МАСОВНО И СИТЕ СЕДИМЕ ДОМА ЗАТВОРЕНИ!

- Еве како изгледа свет без вакцини, умираат илјадници во цел свет, сите седиме дома затворени, цел свет е застанат, можно е да се случи и светска р...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: АКО ОДИ СЕ КАКО ДОСЕГА, МЕРКИТЕ ЌЕ СЕ УКИНАТ НАЈДОЦНА НА СРЕДИНАТА НА МАЈ!

- Ако оди се како досега, ќе седнеме и ќе се договориме со стопанските комори и постепено ќе ги тргаме рестриктивните мерки најдоцна до средината на...

Повеќе

БОМБА НА ДОКТОР КАРАЏОВСКИ: ИДЕИТЕ ЗА КОЛЕКТИВЕН ИМУНИТЕТ СЕ НЕВИДЕНА НЕБУЛОЗА, ЕДЕН ЊУЈОРК НАЈБОГАТ ГРАД ВО СВЕТОТ Е КЛЕКНАТ НА КОЛЕНА, НАРОД УМИРА СО ТАКВА БРЗИНА ШТО НЕМА КАДЕ ДА ГИ СТАВАТ ЛЕШОВИТЕ!

- Нема таква земја која може да се справи со 20% од населението да легне на интензивна, па не знам нека е и Германија и САД, еве погледнете што се с...

Повеќе

БОМБА НА ФИЛИПЧЕ: Имаме успешен систем на справување со пандемијата - земјава има стапка на заболување од 40,3 на 100.000 жители, наспроти регионот и европски држави, каде оваа бројка беше преку 340!

Венко Филипче ➡Поучени од искуствата на другите земји направивме успешен модел на домашно лекување за лесните случаи со кој го за...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Не ја направивме грешката на Италија и Шпанија кои ги пратија сите заболени во болниците и се случи хаос!

Венко Филипче ➡Поучени од искуствата на другите земји направивме успешен модел на домашно лекување за лесните случаи со кој го за...

Повеќе

ЈП „Комунална хигиена“- Скопје продолжува со секојдневно миење и дезинфекција на булеварите и улиците

Во пресрет на новонастанатата ситуација поврзана со пандемијата на вирусот Ковид-19, екипите на ЈП „Комунална хигиена“ – С...

Повеќе

КАКОВ ПОДВИГ: 7 РОДНИНИ СЕ ТЕПАЛЕ ВО ДВОР БЕЗ ДА ПРЕКРШАТ ПОЛИЦИСКИ ЧАС, ДВАЈЦА ТЕШКО ПОВРЕДЕНИ

Во масовна тепачка на една фамилија од скопското село Кучевиште во петокот, две лица се тешко повредени и се однесени во клиничкиот центар„Мај...

Повеќе

КУМАНОВЦИ ЈА ОПЛЕСКАА: Вкупно 40 здравствени работници само во Кумановската болница се позитивни на корона вирусот

Вкупно 40 здравствени работници во Кумановската општа болница се заразени со корона вирус, потврди за „Фокус“, директорката Снежана Заха...

Повеќе

(ВИДЕО) СО СМЕШНИ ЛИВЧИЊА ОД КОИ НИШТО НЕ СЕ ЧИТА, МИЦКОВСКИ ОД ДОМАШНА САМОИЗОЛАЦИЈА СЕ ПОФАЛИ ДЕКА ВЛАДАТА ПРИФАТИЛА 3 ЕКОНОМСКИ МЕРКИ

Повеќе

МИТАНОВСКИ: Валканите криминални сурати, не се “перат” (покриваат) со донирани маски и едноделни заштитни костими!?

Вниманието, седејќи со часови пред екраните, ми го привлече една објава на професорот од ФОН Универзитетот, Никола Попоски, за нас постарите и неког...

Повеќе

Претседателката на Европската комисија советува да се почека со планирање летен одмор: Никој нема прогноза за јули и август

Претседателката на Европската комисија Урсула фон дер Лајен порача дека поради пандемијата на коронавирус треба да се почека со планирањето ле...

Повеќе

Во сите 50 држави во САД прогласена голема катастрофа, првпат во историјата

Американскиот претседател Доналд Трамп прогласи голема катастрофа во државата Вајоминг поради пандемијата на новиот коронавирус и сега сите 50...

Повеќе

БРАВО: Светскиот лидер за фармација, Новартис донира 100 илјади долари на Институтот за јавно здравје

Фармацевтската групација Новартис во Република Северна Македонија (Претставништво на Новартис Фарма и Лек Скопје член на компанијата Сандоз) д...

Повеќе

Фајнанс тинк прогнозира пад од 3,8 отсто на македонската економија

Институтот за економски истражувања и политики, Фајнанс тинк прогнозира пад од 3,8 проценти на економијата во државава годинава. Се очекува најголем...

Повеќе

БРАВО: „АТС Гроуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид 19

– Компанијата „АТС Грoуп“ донира 500.000 заштитни маски и 20.000 тестови за Ковид-19 на Министерството за здравство, за потр...

Повеќе