Одберете локација на пристап

Претседателот не чувствува потреба да им се извинува на поранешните вработени во Специјалното јавно обвинителство, затоа што неговата оценка за поранешното СЈО од говорот по повод 2 Август-Денот на Републиката, Илинден, воопшто не се однесува
Преполовени паралелки, скратени часови, наставници кои ќе ја предаваат истата лекција скратено, по 20 минути на 2 групи од исто одделение. Ова се само дел од препораките и протоколите на Министерството за образование и наука (МОН) за новата учебна
Регулаторната комисија за енергетика и водни услуги (РКЕ) ги оценува како неточни, неосновани и нестручни наводите дека зголемените цени на електричната енергија ќе ги зголеми цените на производите. Од РКЕ денеска повторија дека одлуката од 31-ви
Социјалдемократскиот сојуз на Македонија остро го осудува физичкиот напад врз граѓанскиот активист Беким Асани, соопштија денеска од партијата. - Го осудуваме нападот врз активистот Асани, насилството е недозволиво, институциите да ги пронај
На антидепресиви, никогаш недвижејќи се пеш по улица и секогаш во страв дека некој ќе го нападне живее претседателот на здружението „ЛГБТ Јунајтед“ Беким Асани од Тетово. Сексуалната определба на Асани небројан број пати го доведе во си
Девизните дознаки од иселениците и лицата на привремена работа во странство се важни за македонската економија, оценува гувернерката на Народната банка Анита Ангеловска-Бежоска во интервјуа за австралиското радио СБС и за е-магазинот „А
До моментов не се пристигнати информации за евентуално засегнати граѓани на Република Македонија во Либан, соопшти денеска Министерството за надворешни работи. –Во врска со вчерашната експлозија во Бејрут, која што однесе повеќе од 100 живот
Соопштение на МВР за лажната вест објавена на ТВ Алфа: „Лажна вест е дека МВР распишало јавен оглас за вработување на 500 полицајци Министерството за внатрешни работи ги демантира објавите на ‘Алфа’ и ‘Скопјеинфо&rsquo
Венко Филипче 8h· R0 факторот на преносливост на вирусот покажува позитивен тренд на намалување кој изнесува 0,9, а во континуитет речиси еден месец е околу 1. Продолжува и трендот на намалување на бројот н
Два терабајтниот@Hard_diskot Не лажам тато, еве вистина сум во собрание. Да да, го испив смутито пред пола саат. Noah [email protected]_jr Replying to @Hard_diskot Тимчо
Пропадна постапката за избор на фирма за уривање на дивоградбата пред трговскиот центар „Мавровка“ бидејќи никој не се пријави на тендерот, велат од општината за „360 степени“. Денеска требаше да се одржи јавното отворање на
САД се заинтересирани Северна Македонија што е можно поскоро да има нова влада, за да се фокусира на решавање на важни прашања за земјата. Ова е изјава од американската амбасада во Скопје за агенцијата ИНА. „Со оглед на состојбата со ковид
Двата постоечки оператори поради условите предизвикани од Ковид – 19, се за одложување на постапката на доделување радиофреквенции за 5Г за следната година, додека ЕОЛО, заинтересираниот странски инвеститор, смета дека таа треба да се с
Денеска, со нови демогогии и лаги на тема енергетика се јави Христијан Мицкоски човекот кој беше најлошиот директор на ЕЛЕМ и советник за енергетика на Никола Груевски, во време кога цената на струјата порасна до 100 отсто, се вели во партиск

(ВИДЕО) БОГАТ ЧОВЕК СЕ ПРОШЕТА СО МИЛИОН ЕВРА НИЗ ЦЕНТАРОТ НА СВЕТИ НИКОЛЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПЕНДАРОВСКИ ДОБИ ЕДНА ГОЛЕМА БИТКА ПРОТИВ ЗЛОТО: Синиша Алексовски отпуштен од Агенцијата за разузнавање, не добил безбедносен сертификат

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------...

Повеќе

ВЕЧЕРВА ЌЕ ИМА РОК КОНЦЕРТ ОД ВРВОТ НА КУЛИТЕ ЏЕВАИР ВО АЕРОДРОМ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

Влада: Партијата ВМРО-ДПМНЕ не ја кажува вистината, рестораните во државните институции сè уште не работат, а она што нема да се реализира нема ни да се плати

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЈА УБИВМЕ КОРОНАТА ВО ЗЕМЈАВА: ДЕНЕСКА САМО 5 НОВОЗАРАЗЕНИ, 95 ОЗДРАВЕНИ, ЗА ЖАЛ И 2-ЦА ПОЧИНАТИ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

СУГАРЕВСКИ: Околу 10 милиони евра инвестираме за подобрување на условите за живеење преку изградба и реконструкција на водоводи и каналзаиции

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

(ВИДЕО) БРАВО НАРОДЕ: 6.000 граѓани досега ги донирале парите од ,,Мој ДДВ‘‘, собрани 100 000 евра донација

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

6-ТИ ДЕЛ ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА ЗОРАН ВИТАНОВ И ЛАЈКОНЕТ - ВОЛК ВО ЈАГНЕШКА КОЖА: Тој се преставува како хуманитарец кој вас ве води кон финансискиот рај?!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ПИСМО ОД ЧИТАТЕЛ: Саше, Теута ги прави улиците само накај Шара, во градот коли и нозе искршивме нема абер од нов асфалт!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: Почитувани медиуми, на Меѓународниот ден на слободата на медиумите, ви упатувам искрени честитки и огромна благодарност за вашиот влог во справување со борбата со ковид-19

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: СУДИИТЕ ПОКАЖАА ДЕКА НИЕ КАКО НАРОД НЕМАМЕ ЧУВСТВО ЗА ЗАЕДНИШТВО, ЗА ОПШТО ДОБРО, САМО НА СЕБЕ МИСЛИМЕ, ЗАТОА ПОСЛЕДНИ ДРЖАВА СМЕ НАПРАВИЛЕ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ГОРАН СДК: НИКОЈ ВО ЗЕМЈАВА НЕ САКА ДА БИДЕ КАКО АТИЏЕ, ПОЛА ДА ЗАДРЖИ ЗА СЕБЕ ПОЛА ДА ДАДЕ НА ДРУГИТЕ

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ВО ВАРДАР СЕ ПОСТАВУВААТ ТЕМЕЛИТЕ ЗА МОСТОТ ОД АЕРОДРОМ КОН КЕРАМИДНИЦА

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе

ФОТО АЛБУМ: ВМРО НА ВЛАСТ!

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ------------------------------------...

Повеќе

ЕВЕ КАКВА УЖАСНА СТАРОСТ ВЕ ЧЕКА АКО ПОРАДИ СЕБИЧНОСТ, МРЗЛИВОСТ НЕМАТЕ СВОИ ДЕЦА ИЛИ НЕ СТЕ ПОСВОИЛЕ, ЌЕ СЕ МАЧИТЕ КАКО НАЈГОЛЕМ ГРЕШНИК НА СТАРИ ГОДИНИ, НИКОЈ НЕМА ДА СЕ ГРИЖИ ЗА ВАС

*реклами ----------------------------------------------------------------------------------------------------- ----------------------------------...

Повеќе