Одберете локација на пристап

Петре Шилегов Од утре, по скопските улици ! Еден поинаков јавен превоз ... Скопје, една поинаква приказна ... #Скопје#ЧекорПоЧекор
- Со седење дома или пак гласање за другите партии и коалиции, помагате, овозможувате мафијата и режимот да ја заробат пак земјата и да ги поништат сите мачно постигнати успеси. Бидете одговорни и храбри, како што ние бевме одговорни и храбри овие
- Во првите 100 дена од новата влада, прво што ќе направиме е меѓународна комисија со експерти од ЕУ и САД кои ќе ни помогнат да направиме ветинг на судиите, ќе се чешла нивниот имот но и нивните минати пресуди, застарени случаи итн, и ќе се носи о
- Се работи за над 10 фирми кои постојат 30 години, капитал кој е граден со напорна работа, тоа се фирми на татко ми и неговите 3 браќа, во нив работиме сите ние што сме синови и снаи во пошироката фамилија. Многу даноци плаќаме, многу помагаме на
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
За да можат сите граѓани да бидат заштитени, за да сме сигурни дека нема да бидат поништени историските закони и договори со соседите, единствената опција е граѓаните да гласаат за Коалицијата „Можеме,” рече претседателот на СДСМ Зоран
– Пораката на ДУИ за премиер Албанец е уценувачка. Граѓаните се тие што одлучуваат кој ќе ја предводи владата, рече вечерва лидерот на СДСМ, Зоран Заев. Во емисијата „Патот кон“ на ТВ Алсат, Заев истакна дека ДУИ ќе оди во опозиц
Почитувани, Министерството за здравство информира дека во последните 24 часа се направени 1470 тестирања, а регистрирани се 168 нови случаи на ковид-19 во: Скопје-83, Куманово-8, Дебар-2, Штип-6, Прилеп-3, Тетово-26, Струга-5, Битола-2, Охрид-8,
Заев во неколку свои излагања за време на предизборната кампања посочува дека ДУИ е потребно да оди во опозиција, на што остро реплицира и Ахмети Албанците на овие избори давајќи го гласот на другите партии, како ДУИ, ДПА и други, даваат глас за Х
Овој разговор е многу контроверзен, но се работи за пратеник кој би требало да биде пример за домашно воспитување, чесност, семејни вредности ако се знае дека тој беше 10 години коалициски партнер на десничарска влада и сега е коалиционен партнер н
Лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан Мицкоски денеска во Аеродром изјави дека СДСМ и БЕСА подготвуваат федерализација на Македонија. -На маса е Македонија, да не биде дека не е споменато пред време затоа што првиот чекор е федерализација, вто

КОРОНА КРИЗАТА НИ ПРУЖИ УШТЕ ЕДЕН НЕОЧЕКУВАН ТЕСТ ЗА ВМРОВЦИТЕ, ДА ГИ ВИДИМЕ ОД КАКОВ МАТЕРИЈАЛ СЕ НАПРАВЕНИ, И РЕЗУЛТАТОТ Е ВО РАМКИТЕ НА ОЧЕКУВАЊАТА!

Замислете лидерот на ВМРО ДПМНЕ вистински да и подадеше рака на СДСМ за време на кризата?! Да престанеа ЛОВЕЊЕТО ПОЛИТИЧКИ ПОЕНИ, КРИТИЗИРАЊЕ НА СЕ, ...

Повеќе

СООПШТЕНИЕ НА КАНАЛ 5: НАШИОТ НОВИНАР ГОЦЕ МИХАЈЛОВСКИ СЕ ТЕСТИРАЛ ВО СИСТИНА НО ТЕСТОТ БИЛ НЕГАТИВЕН, НАЈВЕРОЈАТНО СЕ ЗАРАЗИЛ ВО ПРИЛЕП ПРИ ПОСЕТА НА СВОИТЕ РОДИТЕЛИ

Свесни сме за тежината на актуелната ситуација, поврзана со светската пандемија на Корона вирусот, која зема замав и за жал , исклучок не беше и еде...

Повеќе

НЕВЕРОЈАТНО - ПОГЛАВАРОТ НА ИВЗ НОСИ СААТ ОД 35 000 ЕВРА!!!

Повеќе

Заев: Немам симптоми, се тестирав и ги очекуваме резултатите

Лидерот на СДСМ, Зоран Заев, преку својот Фејсбук профил се обрати откакоминистерот за здравство, Венко Филипче, објави дека и тој и лидерот на ВМРО...

Повеќе

БОМБА НА ВЕНКО ФИЛИПЧЕ: ГОЦЕ МИХАЈЛОВСКИ ОД КАНАЛ 5 ПОЗИТИВЕН НА КОРОНА, ЛИДЕРИТЕ НА СДСМ И ВМРО ДПМНЕ ВО ДОМАШНА ИЗОЛАЦИЈА!!!

Министерот за здравство доц. д-р Венко Филипче, утрото имаше вонредно обраќање до јавноста на кое информираше дека лидерите на двете најголеми полит...

Повеќе

(ВИДЕО) НЕВЕРОЈАТНО ВИДЕО ОД ДЕКЕМВРИ, 2019-ТА: Лабораторијата за вируси во Вухан, Кина во промотивно видео се фали дека истражува нови вируси низ пештерите на провинцијата Хубеи во Кина?!?!

Повеќе

БРАВО: АРМИЈАТА ДЕЛИ ПАКЕТИ СО ХРАНА И НАМИРНИЦИ НА СИРОМАШНИТЕ ВО КУМАНОВО

Повеќе

ФИЛИПЧЕ НАЈАВИ КРАЈ НА КРИЗАТA: Следната недела почнуваат подготовки за олабавување на мерките за движење!

Следната недела ќе почнат подготовки за олабавување на мерките за рестрикции на движењето и враќање на животот во нормала, извести денес...

Повеќе

Тимотеј: И свештениците се оштетени, не можат да останат со празни трпези за Велигден!

Половина од приходите на црквите и на манастирите на МПЦ се од Велигден и тие сериозно се погодени од кризата, но ќе се воздржат од масовни церемони...

Повеќе

Од 39-тата седница на Владата: Прераспределени повеќе од 6,5 милијарди денари од Буџетот за имплементација на економските мерки донесени за справување со кризата; Северна Македонија и Европската Комисија ќе потпишат Договор за заедничка набавка на лекови и медицинска опрема

Владата на Република Северна Македонија на денешната 39-та седница ја донесе Одлуката за прераспределба на средства меѓу буџетските корисници на цен...

Повеќе

ЗАПАДОТ НЕМА ДА НЕ ОСТАВИ ДА ГЛАДУВАМЕ: Светска банка најави 140 милиони евра за С. Македонија за справување со корона кризата

Светската банка ја финализира програмата на активности за да ѝ помогне на Северна Македонија да се справи и да го намали влијанието од кризата, што ...

Повеќе

ФАТЕН СКОПЈАНЕЦОТ КОЈ ИСЕЧЕ ДРВО ПРЕД ТЦ „МАВРОВСКА“ И КАЗНЕТ СО 5.000 ЕВРА

Принтскринт од снимката на ЦУКС од возилото кое го носи исеченото дрво. (Фото: Град Скопје) Преку видео надзорот на Центарот за управување ...

Повеќе

БРАВО: Стопанска банка АД - Скопје, донираше 150.000 евра во борбата против COVID-19 за набавка на итно потребни медицински апарати и опрема

Банката објави видео на твитер во кое обзнани за донацијата.

Повеќе

БРАВО: БОГАТИТЕ ДОНИРААТ НА СИРОМАШНИТЕ ВО ЃОРЧЕ!

Повеќе

ЕКСКЛУЗИВНО: ПЕТАР ГОШЕВ УШТЕ ВО 2014-ТА ГО МОЛЕЛ ЗАЕВ ДА БИДЕ КАНДИДАТ ЗА ПРЕТСЕДАТЕЛ НА ДРЖАВАТА, ФУНКЦИЈА КОЈА МИСЛЕЛ ДЕКА ИСТОРИСКИ МУ ПРИПАЃА, СЕГА БЕСЕН МУ СЕ ОДМАЗДУВА ЗА НЕРЕАЛИЗИРАНИОТ СОН!

Веќе со месеци Петар Гошев е во лична ИНДИФАДА против Зоран Заев и СДСМ. Но особено неговиот ЏИХАД се зажести овие денови, па се поставува прашањето...

Повеќе